Plkám, plkáš, plkáme.

1505152535456»

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 404
    Salmo, gratuluji! Jsi skvělá a já ti nepokrytě závidím... A doufám, že tě ještě někdy uvidíme naživo.
    Jerry, taky chci vědět, co to čteš :-) no a na Srí Lanku jedu v lednu... to bych se musela pak ve světě ještě chvíli poflakovat.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,675
    Tak 50 odstínů šedi jsem dokonce kdysi začal číst a líbilo se mi tak prvních padesát stránek, pak jsem to vzdal... ;) Nicméně jsem si řekl, že si po čase znovu zopakuji Kathy Reichsovou a její Kosti. Prostě oddych...
    Tak to je svátek, že mezi nás zavítala i Salma, už jsem si myslel, že pro renomované spisovatele jsme příliš amatérští... :D :D
    Ale jinak, kdyby ti to vyšlo a zase se mezi námi po letech objevila, bylo by to príma, koukám, že v pořadí už osmá Bartonička by mohla být co do obsazení vskutku reprezentativní...
    Markétko, jinak - 2021, píšu si. Navštívit gerontologa, nechat si předepsat prášky na paměť, koupit si francouzskou hůl a pantofle, poptat se po volném místě v domově pro seniory, sehnat si pečovatelku... :D :D
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Renomovaný spisovatel :D :D :D :D :D ! Stále vtipný, Jerry.

Děkuji všem za přivítání :)
    The world needs more cowboys.
    Salmo, komu čest,tomu čest. Však i ty jsi mne inspirovala a já rozepsal cosi podivného z Divokého Západu...
    Flaubert
  • ChrisChris Komentářů: 18
    Ahojte fšeci :-),
    dlouho jsem tady nenapsal ani písmenko – no na svoji omluvu – práce, děti, kroužky, (kdo má malé děti – chápe, kdo nemá – pochopí, kdo už nemá – gratuluji a závidím (vtip)) a když už jsem si uzmul nějakou tu chvíli, tak jsem psal. A jak tak píšu, po deseti měsících jsem u konce a mám téměř 200 tisíc znaků. Na dva měsíce jsem to dal k ledu a poté se k tomu zase vrátil – lehce poupravil, doplnil, ale ve výsledku jsem s tím tak nějak spokojený. Možná je to tím, že jsem poprvé něco dotáhl do konce.
    Sám k sobě jsem celkem kritický a jako stoprocentní introvert a stydlín jsem to zatím ani nikomu neukázal.
    Chci se jen ze zajímavosti zeptat, kdybych teoreticky uvažoval o tom, že bych to dal někomu přečíst – poradíte kde (třeba i konkrétně u koho) začít? Korektura, jak gramatická, tak stylistická atd. Protože v současném stavu to nemůžu dát přečíst ani ženě. Chápu, že tyhle služby jsou placené, ale když teď vynecháme peníze a zaměříme se pouze na to, že člověk věří svému dílu a je ochoten investovat….

Nebo jinak, mám více než 100 NS textu a chci si ho vydat v samonákladu (neřeším peníze, neřeším, jestli je to dobré– třeba ani není, neřeším prodej). Prostě jsem s radostí psal a co teď s tím, když to nechci založit do šuplíku.
    Díky...
    No vida, návrat ztraceného syna... :D :D
    Gratuluji, že jsi dopsal dílo, které se ti zdá vhodné i k vydání. Inu, pokud to bude něco podobného, co jsi sem dával kdysi, má to šanci...
    Tak a teď k tomu, co dál. Jedna možnost je třeba i hodit odkaz sem v pdf, třeba do vlákna Tvůrčí psaní, nebo dlouhodobé projekty. Nemyslím, že bychom tu byli nějací velcí šťouralové, ale můžeme ti říci, jak to na nás zapůsobilo, eventuálně můžeme poradit i s gramatikou a stylistikou a to vše zcela zdarma... :) . A pak, i na internetu existují jakési komunity beta-čtenářů, kteří se nabízejí k prvnímu čtení a hodnocení. Já jsem to tedy nikdy nezkoušel, nějak mi tenhle způsob nesedí.
    Flaubert
    Já nad beta čtenáři přemýšlel, ale to se taky zase ozval ten stydlín a bylo po všem. Ale zase si říkám, kde najít člověka přímo pro žánr, který jsem napsal. Nerad bych totiž dal rukopis ve své podstatě komedie někomu, kdo čte jen fantasy. Nerad bych zvolil někoho, kdo sebere peníze a já dostanu bezcennou odfláknutou "kritiku". Na internetu je toho skutečně spoustu, ale komu věřit? Proto jsem tady a doufám, že zde zkušenější třeba nasměrují. Co se týče toho dát to sem v pdf, tak to si nedovolím. Resp. si nedovolím dát veřejně celý text ve stavu, v jakém je. Skutečně tam bude chyb jako maku a s tím veřejně ven jít nemůžu. Zkusím ale vybrat nějakou pasáž a vložit sem, alespoň pro prvotní posouzení jakési čtivosti.
    Fajn, podíval jsem se na tvoje dílo a jsem trochu v rozpacích. Ono z těch kousků, vybraných docela náhodně, se nedá nic vyčíst. Myslím, že i kdyby mi hypoteticky nabídnul Dan Brown pár nesouvisejících odstavců ze Šifry Mistra Leonarda, asi bych váhal, co je to vlastně za knihu.
    Takže, dobrý, našel jsem tam jen pár nikoli závažných pravopisných chyb :) , nicméně z toho, co jsi zveřejnil, se fakt nedá poznal, jestli je dílko zdařilé, nebo ne. Musíš to brát tak, že každý, kdo něco napíše a nechce všechno nechat v šuplíku, musí jít s kůží na trh. Buď si stojíš za tím, že příběh je dobrý a nebo ne.
    Takže, bohužel, z takových kousků se toho moc nepozná...
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 695
    Ahoj, Chrisi, vítej zpět. S hledáním beta čtenářů ti bohužel asi neporadím, prozatím mám problém nějaký delší text dokončit, takže s editacemi a zpětnou vazbou nemám moc zkušeností. Napadá mě ale napsat příspěvek na zeď nějaké FB skupiny pro amatérské spisovatele. Určitě by se našel někdo, kdo by si tvé dílo přečetl a poskytl ti zpětnou vazbu výměnou za to, že bys to samé udělal pro něj. ;)
    Do tvého dílka jsem nahlédla, ale jak píše Jerry, z těch nesouvislých úryvků toho moc poznat nejde. Do očí mě bijí jen čárky, které jsou často tam, kde nemají být, a příliš dlouhá souvětí plná nepodstatných detailů. Oboje mě při čtení dost rušilo. ;) Možná by bylo lepší sem nahrát třeba jednu kapitolu než náhodné odstavce.
    Markétko, promluvila jsi mi přímo z duše. Souhlasím, dlouhá souvětí bez nějakého záměru jsou hodně rušivá, pokud to někdo neumí třeba jako pan Hrabal v tanečních hodinách pro starší a pokročilé, kde je celý text podstatně dlouhé povídky tvořen jednou větou... ;)
    I já jsem pro to, dát sem něco delšího a souvislého.
    Flaubert
    Děkuji za připomínky. Máte pravdu, jdu tam nahrát celou kapitolu. Když už tak už.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.