Plkám, plkáš, plkáme.

15051525355

Komentáře

• renenekudarenenekuda Komentářů: 94
    To je moc hezký, jak jste si to užili. Bude zase nějaký výstupová článek? ;)
    Boss
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 695
    Díky za fotky, Jerry. I když na některé (zvlášť tu jednu, kde se kdovíproč příšerně ksichtím) nijak pyšná nejsem. Nechceš ji smáznout? :D
    Ehm, přiznávám se bez mučení, že jsem měla psát článek o loňské Bartoničce a dopadlo to tak, že utekl rok a nenapsala jsem ani řádku. Letos to vidím úplně stejně. Vrátila jsem se z měsíční cesty a realita mě pořádně mele. :lol:
  • LucieLucie Komentářů: 404
    Jé díky za fotky, Jerry.
    Vylečte se a nepropadejte panice! Krásné letnění!
  • AnastasieAnastasie Komentářů: 26
    Koukám, že tu řešíte kam kdo píše, tak se vetřu také. Já píšu hlavně v mobilu. Je to hlavně tím, že převážně píšu v posteli a večer, když už třeba všichni usnuli, takže papír by byl nepraktický, neuvidím nic. Hlavně máme pejska, co všechno sebere a roztrhá a ta představa jak něco napíšu, odložim, protože mám stále ruce v akci, a on mi to sebere a má myšlenka je pryč, mě dost děsí, zůstávám u mobilu. Mám ho vlastně stále u sebe, jen v práci je to horší. Když mě zrovna něco napadne, nemůžu běžet z linky pro telefon honem to napsat a myšlenka uteče. Jednou se mi však stalo, že jsem normálně šla spát. Najednou sese vzbudím asi ve dvě ráno s myšlenkou, beru mobil a rychle jí dávám do Wordu. Pak usínám. Ráno se probudím, jdu si udělat kávu a snídani. Asi po hodině mi však došlo, že jsem v noci něco psala. Začala jsem hledat, kam jsem to psala, zda poznámky, nebo jinam....našla jsem to a nevěřila očím, co jsem vytvořila. 😊 Pro představu bych to sem mohla dát. Poučení, že i že spaní se dá psát....😊😁😗 Bez úprav, tak jak to šlo.

Ticho a všude tma. Někdo ji sleduje. Sama neví, co se bude dít. Jen tiše čeká, až to přijde. Jestli to přijde. Třeba nechce udělat nic. Třeba chce a čeká stejně, jako čeká ona.
    Sama doma. Jen policejní inspektor jí jde navštívit, aby se přesvědčil, že je připravena na zítřejší převoz. Vše je v pořádku. Strach ji ale nedovolí usnout. Strašně moc prosí, aby inspektor zůstal. Nechce, aby odešel. Prosí tak moc, až inspektor podlehne. Nesmí být dnes sama doma. Spousta zvuku a stínů ji dohání k šílenství.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,675
    Přátelé, řečeno s Járou Cimrmanem: Možná vám připadá, že s tím stále otravuji, příští rok je daleko a červen 2020 ještě dál. Nicméně,co je to deset měsíců. Koukal jsem na kalendář a v úvahu by pro osmou Bartoničku připadaly dva termíny, a sice 19. - 21. června a nebo o týden později, 26. - 28. června. Tak samozřejmě, nespěchá to, ale berte tyhle dva termíny tak nějak do úvahy, abych tak někdy v únoru mohl zase začít korespondovat s Bartoníčkovými. Uvidíme, kolik se nás tentokrát sjede a co vytvoříme. Počasí určitě vyjde, jako snad pokaždé v minulosti.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Koukám, že tu řešíte kam kdo píše, tak se vetřu také. Já píšu hlavně v mobilu. Je to hlavně tím, že převážně píšu v posteli a večer, když už třeba všichni usnuli, takže papír by byl nepraktický, neuvidím nic. Hlavně máme pejska, co všechno sebere a roztrhá a ta představa jak něco napíšu, odložim, protože mám stále ruce v akci, a on mi to sebere a má myšlenka je pryč, mě dost děsí, zůstávám u mobilu. Mám ho vlastně stále u sebe, jen v práci je to horší. Když mě zrovna něco napadne, nemůžu běžet z linky pro telefon honem to napsat a myšlenka uteče. Jednou se mi však stalo, že jsem normálně šla spát. Najednou sese vzbudím asi ve dvě ráno s myšlenkou, beru mobil a rychle jí dávám do Wordu. Pak usínám. Ráno se probudím, jdu si udělat kávu a snídani. Asi po hodině mi však došlo, že jsem v noci něco psala. Začala jsem hledat, kam jsem to psala, zda poznámky, nebo jinam....našla jsem to a nevěřila očím, co jsem vytvořila. 😊 Pro představu bych to sem mohla dát. Poučení, že i že spaní se dá psát....😊😁😗
    Zatím nemám tušení, jak budou směny, každopádně je mi zatím asi jedno, stejně nějaké směny jsou jen fikce, kterou mění stále jak na běžícím pase. Tudíž vyberte termín a já budu mít buď volno, nebo si klidně volno vezmu. Ale jedu i kdyby padaly trakaře. 😁😁

ps: asi se mi zblaznil telefon, protože jsem napsala zprávičku a zase tam mám text co mi tu zůstal a i po smazání se znovu uložil a nešel uložit tento. Ach jo...
    Ahoj, Anastasie, jsem ráda, že ses k nám přidala do plkárny. Sice nám docela trvá, než se tu někdo zmůže na odpověď, ale odpovíme vždycky. :)
    Já už jsem nějak přestala řešit, co a jak kam píšu. Prostě popadnu, co je zrovna po ruce. Na svoje nápady a poznámky ale vždycky používám klasický zápisník, protože mi psaní tužkou na papír pomáhá utřídit si myšlenky a taky nebloudit někde po internetech. Na psaní povídek nebo delších textů mám ale radši ťukání do klávesnice, protože je to rychlejší a stíhám tak zaznamenat všechna ta slova, která se na mě (v tom lepším případě) hrnou. Poslední dobou jsem toho ale moc nenapsala nikam, abych byla upřímná. Potřebuju nějaký spisovatelský retreat. :D
    Jinak na červen příštího roku ještě vůbec plány nemám, ale čas si na Bartoničku udělám ráda. Řekla bych, že druhá půlka června je asi co do počasí o něco spolehlivější než srpen. Ten letošní spíš připomíná podzim. :)
    Jen škoda, že ten Mauricius není levnější. :D
    Jasně, s tím červnem příštího roku je to tutovka, nakonec, dny jsou delší a vždycky nám vyšlo počasí. Teď ještě aby se ozval willi, jestli nemá nějaké plány pro příští rok. A taky Lucka! Ještě budu muset zkontaktovat Vojtu...
    Mně je to docela jedno, anžto příští rok už budu rentiérem a bude mne živit stát... :) Moje žena to má ještě za dva roky a třičtvrtě... :(
    Markétko, ten Mauricius je docela dost drahý, ale jednou za život prostě pustíme peníz. Máme to naplánováno na dvě místa a plánujeme si půjčit si auto a projezdit to tam. Mně zrovna končí jakési penzijní spoření, tak bude za co.
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 468
    Všechny zdravím a omlouvám se za mlčení. Až do konce září jsem pod pracovním (pře)tlakem a nestíhám sem ani nakukovat. My bychom určitě rádi jeli, jen se potřebujeme vyhnout kolizi termínu, kterou jsme trefili letos. Máme 27.06. v rodině životní výročí a to nebudeme schopni přijet. Letos jsme se nějak omluvili, ale příští rok už by to byla recidiva. Takže nám se hodí termíny o víkendech před tím.
    Dobrá, tak by asi vyhrál termín 19. - 21. června. Bylo by to asi ve stejné době jako letos. Takže s tím budeme jaksi počítat, uvidíme, ale je fajn už se na Bartoničku zase chystat... B)
    Flaubert
    Dobře, tento termín si dávám do parády a snad se nic nestane, co by to ohrozilo, abych mohla jet.
    Tak fajn, už se nám to zlehka rýsuje. Jinak, samozřejmě, můžeš přijet ještě s někým, kdo má smysl pro humor a dovede si užít pohody, místa je tam dost. Ani nemusí být spisovatelem, moje žena tam taky jezdí se mnou jen tak na rekreační víkend, původně si s sebou brala něco ke čtení a teď na to ani nemá čas, protože to tam spíš propovídá... :) :) Ono těch společných témat se najde...
    Flaubert
    Určitě promyslím, zda by mohl jet ještě někdo se mnou, času je ještě dost. Typ mám, kdo je tak trochu stejný blázen jako já, ale uvidíme. Co se do té doby bude dít, je zatím ve hvězdách. Můj přítel určitě nepojede, on není moc pro zábavu v poslední době a já si to chci užít, naopak se od nich vzdálit. Spíše uvažuji, že by mohl jet syn, ale to taky nevím. Škoda, že je to tak daleko. Nejradši bych jela hned. Mám teď takové divné období a potřebuji vysadit. Dokonce jsem se dostala na nějaký blok. Nemám vůbec fantazii, představu, nemám vůbec nic. Copak děláte, když máte úplně vypnuto a víte a cítíte, že potřebujete psát, jen to prostě nejde?
    upraveno 8. září
    Ono se nám z té Bartoničky stává jakýsi retreat. Navrhuju, abychom si tam zajeli alespoň jeden víkend v měsíci, asi by nám to všem jen prospělo. :D
    Zase je tu nějaké ticho, takže hádám, že nikdo pořádně nic nepíše a všechny nás mele realita a práce? U mě to tak aspoň je. A nemůžu ani uvěřit, že brzy už bude zase listopad a NaNoWriMo, z čehož se stává jediná doba v roce, kdy se sebou něco dělám. :D
    Dejte vědět, jak se máte, a co píšete (nebo čtete). ;)
    Anastasie, když mám úplně vypnuto, tak většinou nepíšu, protože z toho vyjde příšerná ufňukanost nebo sentimentální blábol. Když mám ale chuť něco napsat, obvykle tu navrhnu nějaký workshop, protože to mě aspoň donutí. :)
    Ten nápad je fajn. Bartonicku mám kousek a určitě bych to potřebovala jak sůl už hned teď, kdyby to tak šlo. Jinak bych klidně dala návrh na workshop, ale téma mé povídky, která vznikla náhodou a hlavně to bylo téma v kurzu od Reného, tak do teď nevím, zda to bylo napsané hezky, co hloupě. A mě by zrovna tu zajímalo, jak by ostatní zabojovali s tímto tématem.
    Tak se domluvím s Bartoníčkovými a rovnou se tam nastěhujeme... :) Je pravda, že kdykoli tam přijedeme, nápady se jen hrnou a doma nic... Napíšu dvě věty, zase je smažu a jdu od toho... :( Mám plány, spoustu rozepsaných věcí, ale nejde to. Ale až budu rentiérem a bude mne živit stát, myslím, že to půjde... ;) Takže moc nepíšu a na čtení jsem si naordinoval oddychovku, Paul Christopher a pentalogie o templářích.
    Flaubert
    Jerrymungo, to jsme na tom stejně. Mám rozepsanou tu knížku. Nápady jsou, ale čas a klid není. Teď se mi trochu dost motal život a já neměla pomyšlení ani na knížku, natož na psaní. Já nenapíšu ani větu. Jen slova, myšlenky, nic jiného že mě nevypadne. Mám teď nějaký blok a nejde se z toho dostat. Tak moc chci zase psát a vžívat se do akce, ale fantazie je někde na bodu mrazu. Doma i v práci se to teď tak motalo všechno přes všechno, že to prostě nedovolilo psát něco hezkého. To nešlo.
    Konečně vyšla knížka Jeď dál od Austina Kleona, snad ve mě trochu rozproudí chuť tvořit. Četli jste někdo Kraď jako umělec nebo Ukaž, co děláš? Mám o nich na blogu články, kdyby vás to zajímalo: https://marketaruzickova.cz/austin-kleon-krad-jako-umelec/ a https://marketaruzickova.cz/austin-kleon-ukaz-co-delas/. ;)
    A na čtení mě tu čekají dvě pořádné bichle, Jméno větru od Patricka Rotfusse a Stehlík od Donny Tartt. Takže po sportovním výkonu zaslouženě dlabu dýňový brownies, upíjím burčák a jdu číst. :D
    Jak se máte vy? Je tu nějak ticho...
    Hola, vítám mezi nás Anastázii...
    Já už vůbec nepíšu, i když mám za léto tolik veselých, absurdních, podivných, bláznivých historek, že by určitě pobavily...
    Kleona mám kraď jako umělec. Ráda do ní vždycky nakouknu... A dočetlka jsem nového Zusaka - Clayův most. Ten jeho styl mi dal zabrat, ale nakonec jsem vydržela :-) A byla jsem na atogramiádě jednoho španělského autora, vyšel mu tu překlad knížky K otevřenému nebi - docela se na to těším.
    Krásné podzimní dny.
    Sláva Lucka je naživu... :D
    Flaubert
    Lucka žije! :)
    Toho nového Zusaka tu mám v angličtině už pěkně dlouho a zatím to pořád odkládám. Jak se ti to líbilo? :)
    O Iturbem jsem až doteď neslyšela, ale v té knížce píše i o Exupérym, to bych si i přečetla. Bude recenze? ;)
    upraveno 23. září
    Jinak, přišlo info od Bartoníčkových!
    Dobrý večer, zdravíme do Liberce. Tak abyste byli v obraze, máme lešení na jižní straně domu a celý víkend se zateploval rizolet. Vše je ve dřevě. Manžel strávil víkend na lešení a já v lese. Konečně máme houbové žně.
    Moc nás těší Váš zájem a rádi si Vás poznamenáme do kalendáře na termín 19. - 21. červen 2020. Zálohu budeme řešit na začátku února.
    Mějte se hezky.

Bartoničkovi
    Flaubert
    Hola, hola... žiju intenzivně, ale pisálkovsky přežívám :-)
    Markétko, určitě se do Zusaka pusť... začátek chaos, hrůza, zmatek... nic jsem nechápala. Po třetině se to začne vyjasňovat. Myslím, že s tím svým stylem už trochu přehání, příběh je krásný, kdyby trochu ubral, dočetlo by to určitě víc lidí...
    Iturbe je sympaťák. No a ano, je to Exupérym, a to mi teď dochází, že by se ti to opravdu mohlo líbit. Taky napsal knížku Osvětimská knihovnice, což asi bude síla... Na recenze jsi odborník ty...
    Jerry, tak snad dáme aspoň ten sraz na Bartoničce. Já jedu leden na Srí lanku, tak na další ráje už letos nebude.
    Zusakův styl je dost osobitý, ale ve Zlodějce knih jsem si ho užívala. Jsem zvědavá, jak moc to přepískl v tom novém románu. :D Ale navnadila jsi mě, jak dočtu Stehlíka, pustím se do toho. Další tlustá bichle... :) A po Iturbem se taky porozhlídnu.
    Jé, Srí Lanka, užij si to tam. ;) Doufám, že nám někdy vyjde ta Transsibiřská magistrála.
    Markétko, s Transibiřskou magistrálou s tebou počítám 2021... i koňmo po Mongolsku... mohly bychom zlákat i další... ve vlaku se bude určitě báječně psát :-)

• Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Ahoj všem :-) Bartoničku si dávám do diáře a snad mě tentokrát nezradí nějaké nečekané cestování a opět dorazím (a snad i s klukama)
    Lucko, když Srí Lanka, tak bys to mohla vzít přes Mauricius, to už je kousek... :) A s Transsibiřskou magistrálou je to složité...Nám už se nechce jet vlakem ani z Liberce do Prahy. A ono to tam drncá, takže jak by se psalo... :smiley:
    Mirku, skvělé, že jsi se ozval, bez tebe to není ta správná Bartonička, už jsi taky štamgast... B)
    Bartoníčkovi se na nás už těší, přece jen už jsme tam pár víkendů strávili a prostředí to je velice inspirativní.
    Zatím se mi neozval Vojta, ale je na to spousta času.
    Vidím, že jste přímo zanícení čtenáři, já nemám čas ani na čtení, ani na psaní. Mám rozečtenou jednu oddychovku, ani nemůžu napsat jakou, abyste mnou nepohrdali... :D :D
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Ahoj lidi :-)
    Vím, že jsem tady strááááášně dlouho nebyla. Nemyslete si hlavně, že tím, že jsem si samonákladem vydala pár knížeček, jsem nějak zpychla, to rozhodně ne, ale prostě se mi jen nějak nedostává na nic času. Respektive tedy s ním špatně hospodařím, já vím a stydím se :(
    Koukám, že už plánujete další Bartoničku, jste skvělí. Já si vždycky říkám, že tentokráte určitě pojedu, ale znáte to. Jsem ještě horší plánovač čehokoliv než hospodář s časem. Ono už to tak nějak spolu zkrátka souvisí.
    Proto nic neslibuju a neplánuju, protože to stejně na poslední chvíli změním.
    Jinak se pořád snažím psát, k tomu mě na nějakou chvíli chytlo i malování, (ale to mi jde ještě hůř, než psaní :smiley: )
    Jo a jsem babička! Už teda skoro dva roky. Vidíte, jak nestíhám :smiley:
    Nic neslibuju, ale pokusím se sem občas kouknout a prohodit pár slov se spřízněnými dušemi :smile:
    Mějte se krásně, lidi a ať vám to píše!
    Salma
    The world needs more cowboys.
    2021, píšu si. :D No jako pisálkovský tvůrčí sraz by to nemuselo být špatné, ve vlaku se náhodou píše skvěle. Jasně, trochu to drncá, ale není to tak zlé. Když jsem dojížděla do Brna za studiem, tak jsem ve vlaku psala pořád něco. Nedá se z něho utéct, tak mě to aspoň donutilo. :D
    Copak, Jerry, to čteš 50 odstínů šedi? :D :D
    Super, jsem ráda, že ti příští Bartonička vyjde, Mirku. ;)
    Salma žije! Gratuluju k vydání tvých knížek (narozdíl od nás tady jsi něco napsala, dokončila a vydala, jsi machr) i k vnoučeti. ;)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.