Plkám, plkáš, plkáme.

15051525456

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,675
    Přátelé, jak jsem tak tady coural po fóru, objevil jsem příspěvek od Michala Havlíčka z roku 2013. Kdoví, kde je Michalovi konec, ale když jsem si přečetl jeho slova, až mne zamrazilo, jak jsou krutě současná i po šesti letech. Možná není od věci, dát je sem znovu.

Jak jsem si tak pročítal forum, se zděšením jsem si uvědomil, že polovina příspěvků je bez odpovědi a několik měsíců stará. Na druhou stranu ty zodpovězené jsou psané velice přátelsky a ochotně, s tím jsem se ještě nesetkal. Na většina diskuzích určené pro "amatérské" spisovatele jsem se setkal spíše s odporem. Moje žádosti o pomoc či radu byly přehlíženy a v některých případech i docela nehezky napadány. A já se ptám, není to škoda?
    Myslím že by stálo za pokus tohle forum oživit. Přivést sem nové lidi, vždyť registrace je jednoduchá a zadarmo. Vést diskuze v přátelském prostředí, mít prostor k zveřejňování vlastních prací a dobrou radou či nápadem se podílet na prací jiných, to je k nezaplacení.
    Já to vidím takhle: René Nekuda toho pro začínající pisálky udělal hodně. Co se trochu odvděčit?

Tak co, zůstane i dnes moje žádost o pomoc nevyslyšena? Zanikne tahle diskuze a s ní i potenciál, který má? Já už byl svědkem zániku několika diskuzí(na různá témata, nešlo o psaní) a věřte, že dodnes se najdou lidé, kteří litují své nečinnosti a nechali to být. Já jsem jeden z nich a dnes tu chybu neudělám.

Možná si teď někteří z vás říkají o co tomu chlapovi sakra de? Co se cpe do věcí po kterých mu nic není. Jenže já už jsem holt takový. Mám tu špatnou vlastnost cpát se do cizích věcí v domění, že dělám dobrou věc. Tak mě tu snad nenecháte sedět a povídat si sám se sebou a pomůžete.
    V opačném případě Vám přeji krásný a produktivní den:D
    -Michal-
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 695
    Já se u toho taky hrozně natrápila, ale jakmile jsem se překlenula přes prvotní nechuť a výmuvy, byla jsem hrozně ráda, že zase píšu. Dokonce to mělo i relaxační a terapeutické účinky. :D :D
    Hehe, asi se, Jerry, pomalu měníš v jednu ze svých postaviček, ani o tom nevíš. :D
    Doufám, že si od vás brzy budu moct něco přečíst. ;)
  • williwilli Komentářů: 468
    Zítra jedu na služebku na celý týden, tak bych to tam chtěl po večerech dopsat. Nebudu s sebou mít svoje pracovní pecko, jen ten malý příšerný aparátek, co vynechává písmenka. Takže na něm stejně nelze dělat nic jiného, než pomalu ťukat nějaké strašidelné povídání :D
    Jen jsem jedním očkem nakoukl, co tam má Markéta vloženo. Ale číst to nebudu, dokud nedodělám a neodešlu to svoje. Mám delší dobu takový nápad, už se to začíná klubat. Asi to bude ptákovina, ale risknu to B)
    Baronička se kvapem blíží, ještě si tak objednat nějaké prima počasí ;)
    Willi, na Bartoničku bylo vždycky krásné počasí, asi nás ten nahoře má rád... :)
    Já se nějak pořád nemůžu rozjet s povídkou do workshopu, ale budu muset přinutit múzy. Nápad by byl, ale realizace... :/
    Už jste si všimli, že René má na svém webu rubriku Povídka měsíce? Zajímavé srovnání...
    Flaubert
    Nějak nám to tu zase umlklo. Jste tam ještě? Jak se vůbec máte? A píšete? Já už jsem stihla zapomenout, o čem jsem tu povídku do workshopu vlastně napsala. :D
    Pár povídek z Reného webu jsem si přečetla, ale celkově nejsem moc povídkový typ. Hodně mě baví ty Kingovy nebo Gaimanovy, ale mnohem radši mám romány, pěkně tlusté. Určitě bych se chtěla ale pustit do nějaké povídkové sbírky od George R. R. Martina, už jsem na ně dostala hned několik doporučení.

Samozřejmě, že tu jsme, alespoň já tedy... neobjevuji se na veřejnosti hlavně proto, že se stydím, za to, jak jsem vyprovokoval workshop s obrázkem a pak jsem nic nevytvořil... o:) Nicméně, nápad je v hlavě, pár vět ze začátku v PC a nejde to odlepit se dál. Přišly starosti, trochu pracovní, trochu zdravotní, trochu tak všelijaké a není nějak nálada na tvorbu. Když jsem koukal na flešku, kolik rozepsaných dílek tam mám, tak mne hrůza jímá. Opravdu, nejvyšší čas na Bartoničku a na konci roku se stát rentiérem. Pak už by u mne asi fungovala jakási permanentní Bartonička a psalo by se mi jak po másle.
    Ale čtu, pustil jsem se do oddychové literatury, zaujala mne třeba kniha Žena z kajuty č. 10, Ruth Ware, to je jaksi můj šálek čaje. A sehnal jsem si i další její dílko, Všude kolem černý les, mám ji teď v práci, taky zajímavé. A pravda, když mám chuť po Kingovi sáhnu taky, u něho se mi líbí ten styl, kdy člověk neví, safra, dělá si ze mne ten chlap legraci?
    Flaubert
    Taky jsem se nikam neztratil, dokonce stále bojuji s wokshopem, ale...
    Mám práce tolik, že nestíhám nic jiného. Takže ani nemám, čím bych rozehnal pavouky na discích serveru. Povídku jsem rozepsal, mám jí už asi na 4 stránky a je to špatné. Je to tak špatné, že jsem se rozhodl začít úplně znova. A pokud to nepůjde tak raději pro tentokrát hodím ručník do ringu, než sem dát něco, s čím se neztotožňuji.
    Blábol, který mi z toho leze by mi za to nestál. Tady nejde o to, že by mi pak někdo (asi nejspíš jen z vás dvou :D ) napsal, že je to blbé, tady jde o to, že by člověk měl alespoň něco dělat tak, aby z toho měl radost. Chci se tím bavit, ne týrat.
    Takže to nevzdávám, čekám až prolétne kolem nějaká jiná múza (ta minulá, to dost odflákla) a zkusím to znova. Termín jsem samozřejmě prošvihnul :#
    Poklona Markétě, že to dala a dodala včas :)
    Willi, to víš, je to mladé děvče, té to prostě myslí... ;) ;)
    Já jsem trochu pokročil, ten nápad se mi samotnému líbí >:) ale nějak ne a ne ho realizovat.
    Uznejte dobří lidé, to chce Bartoničku jako sůl... B)
    Flaubert
    Neřekla bych, že mi to myslí. Právě naopak si připadám čím dál víc vymaštěná a toužím po velmi dlouhé dovolené bez emailů a sociálních sítí. :D
    Pořád věřím, že to dáte. Však to nemusí být mistrovské dílo, to moje teda ani zdaleka není.
    Souhlas, Bartonička je třeba. Už jen necelé dva měsíce, jupííí. :D
    Jé, tak nám René krásně zafandil ve svém novém newsletteru! Ještě že ho máme... :)
    ‌------
    Kde získat zpětnou vazbu?
    Své výtvory můžete zveřejňovat na Fóru (nejen) o psaní. Potkávají se tam moc milí lidé, kteří již několik roků po sobě jezdí i na společnou dovolenou. Získejte názor na své psaní i od dalších spisovatelů!

Opravdu, chystá pro nás nadšence spoustu nových věcí, už se těším, až budu mít čas a prolezu to tam všechno.
    A taky mne potěšilo, jak nás René nazval spisovateli...
    Flaubert
    Teď jsem newsletter dočetla, ale trochu jsem se při tom označení "spisovatel" zastyděla. :D
    Bylo by fajn, kdyby se tu objevilo pár nových tváří a trochu to tu rozvířily. Mohli bychom třeba nasdílet workshop a třeba se přidá i někdo další. ;)
    Markétko, nač ta nemístná skromnost... :D
    Mimochodem, dnes jsem s povídkou do workshopu trochu pohnul...
    Flaubert
    No, nevím jak ty, ale už jsme skoro v půlce tohohle roku a já toho moc nenapsala. Trochu váhám, jestli se můžu nazývat spisovatelkou. :D
    Super, budu se těšit. Venku je stejně takové lehce hororové počasí. :D
    Markétko, i ti největší spisovatelé napsali třeba jednu knihu ročně... :)
    Moje povídka bude, sice zase trochu ujetá, ale co se tak jiného ode mne dá čekat... >:)
    Jinak, už jsi viděla jak René rozjel další projekt, facebookovou stránku Tvůrčí psaní pro všechny. A už se mu tam objevilo přes pět set lidí. Zdá se mi to jako solidní nával, nicméně, René počítal s tím, že se někdo z těch lidí přidá i k nám na fórum. A zatím nic... :( Já mám totiž trochu strach, aby se tam nenašli lidé, jako v Bardie, nebo rozepis.cz, tedy umělci, kteří touží po chvále, ať napíšou cokoliv a nebo intelektuálové s experimentálními díly. Už se mi to tak pomalu začíná jevit. Málokde se objeví autor, který jednak snese kritiku a který se jako amatér nebere zas až tak vážně, jako třeba my tady.
    Inu uvidíme... ;)
    Flaubert
    Haha, takže pohoda, když napíšu tak dvě tři povídky ročně. :D
    Jerry, však moc dobře víš, že máme tvoje ujeté povídky rádi. A vlastně mi ani tak moc ujeté nepřijdou. Četl jsi někdy něco z žánru new weird? To jsou teprve ujetiny. :D
    Jj, na tu FB stránku jsem se hned přidala, ale jenom to zatím pozoruju z dáli, nějak se mi zatím nechce interagovat. A myslím, že ostatní to mají podobně - prostě je jednodušší jen pozorovat, než něco aktivně udělat. Ale kdoví, třeba se tu pár z nich objeví. Bylo by to fajn, kdybychom tu už nebyli jen my tři. :D
    Markétko, uvidíš, co jsem tentokrát stvořil... Až mám pocit, že jsem vlastní úroveň ujetosti jaksi povýšil. :D A ani já se zatím příliš neangažuji do toho FB projektu, už mám jakési zkušenosti s různými autory. Uvidíme, co se bude dít dál. Ale myslím si, že i tady je možná dost lidí, kteří, řečeno s Járou Cimrmanem - všechno zpovzdálí sledují a v pravé chvíli se do věci vloží... :)
    Flaubert
    Přátelé, i když to venku vypadá spíš na konec podzimu, za měsíc tu máme další Bartoničku! tak se pomalu začněte chystat na parádní víkend! B)
    Flaubert
    No, měli bychom poslat objednávku na parádní počasí. Dodací lhůta může být delší, tak ať se to stihne....
    ;)
    Na druhou stranu je tohle pochmurný počasí naprosto ideální na psaní. Ne že bych psala, jen říkám. :D
    Zatím každá Bartonička měla počasí, tak to vyjde i letos! B)
    Flaubert
    Tak a už jsem vypotil povídku do Strašidelného workshopu! Jdu si nalít skleničku něčeho dobrého, protože tohle mi šlo hodně ztuha! B)
    Flaubert
    Super, Jerry, jsem ráda, že jsi to dal. Hned se pustím do čtení, ale s hodnocením počkám až na Williho, protože ten to taky zmákne. :) :)
    A jedna obrovská rychlovka! Objevil jsem zajímavý editor pro dnešek zdarma§ Tak jestli chcete, můžete si ho rychle stáhnout, vypadá moc zajímavě!
    https://www.giveawayoftheday.com/inspire-3-2-1/#
    Flaubert
    Jé, škoda, že jsem měla u sebe jen tablet. Tyhle vychytávky se hodí. ;)
    Ahoj, všichni, jsem zpátky z cest a snad se konečně dostanu k přečtení povídek z Bartoničky. Pořád ale čekám na tu Lucčinu. :D Taky jsem si všimla, že se tu objevili dva noví autoři. Vůbec by neuškodilo, kdyby to tu nová krev trochu rozproudila.
    Jak se máte a co děláte? ;)
    No, řekl bych, alespoň za sebe, coby relativně dlouhodobého uživatele fóra... ještě dýchám :|
    Další významnější pozitiva od účasti na Bartoničce jsem nezaznamenal. Sice jsme měli krátkou dovolenou, jenže ta byla pryč dřív, než jsem si stačil pořádně uvědomit, že máme volno. A teď už budeme hákovat až do Vánoc.
    A to mi připomíná, že bych se měl pomalu rozmýšlet nad dárky pod stromeček :D
    Takže vítej zpět a přeji poklidné a nenásilné zařazení do pracovního procesu ;)
    My byli v Egyptě a já jsem si kromě opálení přivezl i nějaký exotický bacil, pěkně hnusnej. Takže se tak nějak plácám, nic mne nebaví a dlabu antibiotika. A to máme ještě letět za čtrnáct dní do Řecka... Inu, na Bartoničce bylo líp, bezbacilové a pohodové...
    Flaubert
    upraveno 18. červenec
    Díky za uvítání. Zařazení do pracovního procesu se nedaří, zatím jsem každé ráno zaspala a vůbec nevím o tom, že bych típla budík. Naštěstí mě ale v úterý čeká Řecko. Ráda bych tam taky něco napsala, snad to vyjde. ;)
    Dárky pod stromeček? Až tak? :D :D
    Tak to vypadá, Jerry, že se možná mineme někde ve vzduchu. Kdyžtak zamávám. :D Přeji brzké uzdravení a zbavení se exotického bacila. Já si z Brazílie přivezla zánět v oku, taky to bylo výživný. :D
    Tak jsem ke své hanbě zjistil, že jsem na červnové Bartoničce udělal jen pár snímků a ještě jsem na ně úplně zapomněl. Takže to napravuji a když tak koukněte na https://jerrymungo.rajce.idnes.cz/Sedma_Bartonicka/
    Flaubert
    Hlavně že jsou nějaké. U mne je toto léto poněkud nestandardní, tudíž za každou připomínku toho, jak může být fajn, jsem vděčný. Takže dík za připomenutí!
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.