Plkám, plkáš, plkáme.

1495052545559

Komentáře

• williwilli Komentářů: 501
    Prohlížel jsem si znovu ten Jerryho obrázek do strašidelného workshopu. A je to přesně to, jak se nápady chovají u psacího stolu. Když tu sedím, tak nic. Jen vylezu za barák, abych tam spáchal nějakou práci, nápady na mne doráží. Vrátím se, sednu ke stolu... a ani sto slov bez cenzury nedám. Navíc jsem takhle v jednom životním díle (jak píše Jerry :D ) dostrkal trpaslíka kamsi do hor a dodnes jsem nenašel způsob, jak ho přilákat zpátky.
    Některé pomůcky mohou tedy být i dvousečné.
    Ovšem, samozřejmě, plodím dál B) Budou jarní prázdniny a jako nelyžař pojedu na hory, tak možná tam si najdu čas, abych něco napsal. U mne to většinou funguje spíš tak, že se musím dostat do odpovídají nálady a pak přijde i inspirace. A na to musím být zavřený někde sám. Třeba na horách, až budou holky na sjezdovce a mobil na dně kufru :)
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Krásné, vidím, že všichni máme jistou tvůrčí krizi. A k tomu workshopu, tam bych u sebe viděl jakési světýlko v dálce, něco mne napadlo, ale k dílu bude ještě dlouhá cesta.
    Trochu mi taky vrtá hlavou, jestli se tu objeví někdo další, aby se to tu rozjelo a nevypadalo to jak tajný spolek.
    Mimochodem, brzo už začnu domlouvat Bartoničku... To to utíká...
    Moje žena si domlouvá lázeňskou léčbu a domluvila se, aby ji dostala někdy jindy než zrovna v tomhle termínu... Už to setkání dostává opravdu tradici... B)
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Tak zase e-mail od Bartoníčkových...
    Dobrý den, pane Hanousku,

zdravíme ze zasněžených Krkonoš!

Máme velkou prosbu. Ozvalo se nám několik rodin, že by u nás chtěly strávit celý týden 9. - 16.6.2019 a jiný termín se jim bohužel nehodí. Víme, že máte předběžnou rezervaci v termínu 14. - 16.6.2019, ale rádi bychom se přeci jen zeptali, zda-li by se Vám třeba nehodil termín 7. - 9.6. nebo 21. - 23.6.2019?

Děkujeme za informaci - dal byste nám prosím vědět ideálně do neděle 27.1.? :-)

Omlouváme se a všechny moc zdravíme!

Bartoničkovi

Co vy na to, změníme termín, nebo zůstaneme u toho původního?
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 729
    Já mám zatím volno, je mi to jedno a přizpůsobím se většině. :)
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    upraveno 25. leden 2019
    Ahoj všem, Jak jsem psal do e-mailu. 21-23.6 bych měl mít volno, pokud se nestane něco nepředvídatelného :-)
    Za nás je 21 až 23 taky ok.
    Takže dobrá, přátelé, hlavní účastníci červnové Bartoničky mi to schválili, ozvala se i Lucka a psal jsem i Vojtovi. A Bartoníčkovi jsou moc rádi, že jim nezkazíme rito... :) Paní B. mi dnes ráno volala a ještě jednou se omlouvala, že nám to narušují a že se nic dít nebude, když přijedeme v tom zarezervovaném termínu. Ale když to jde změnit, fajn, budeme mít u nich alespoň další očko... >:)
    Takže během února zaplatím zálohu a založím vlákno Bartonička 2019.
    A třeba se ještě někdo objeví, a přijede, abychom tam nebyli jako nějaký tajný a nedotknutelný spolek... :) Alespoň bude tvůrčí nálada a zase se rozjedeme v literární činnosti.
    Flaubert
    Tak příští týden platím Bartoničku a zase jsem se pomalu rozejel v literární činnosti! A co vy ostatní, jak vám to píše? o:)
    Flaubert
    Paráda, Jerry, moc díky, že ses ujal organizace. Už se těším, až se zase sejdeme a něco vytvoříme. :)
    Já teď taky něco smolím, už jsem se zase pustila do sepisování svého nekonečného příběhu, který se pořád točí v kruhu a nikam nevede. :D Zlákal mě taky kurz o psaní od Neila Gaimana na MasterClass a jsem moc ráda, že jsem si ho pořídila, protože mi to vlivlo inspiraci do žil. Miluju, jak mluví a uvažuje o příbězích, ten chlap je prostě pan vypravěč. Pak jsou tam ještě kurzy od Margaret Attwood, Dana Browna a Judy Blume, tak jsem natěšená jak na Vánoce. :D
    Copak píšeš, Jerry? Workshopovou povídku nebo něco jiného? :)
    Jasně Markétko, zas to bude excelentní setkání!
    Na ten kurs jsem taky koukal, zajímavé, ale kde na to brát čas? Až se ze mne stane rentiér, to teprv bude... Teď mám spíš starosti, abych včas dovezl jídlo... :)
    Píšu... Workshopová povídka už je v docela přesných obrysech v hlavě, kromě toho jsem načnul jednu netradiční detektivku a taky pokračuji v pásmu ze sedmdesátých let. B)
    Flaubert
    Tedy vy se máte.... :D
    Já se zatím plácám v pracovních věcech, ale jak začnou prázdniny, tak doufám taky něco sepsat.
    No, už aby bylo jaro, zima mě neinspiruje :#
    Zima by mne inspirovala tak maximálně k napsání horroru ze života řidičů a silničářů. A že by bylo materiálu!
    Flaubert
    Tak tu byl jakýsi výpadek, psal jsem Renému, jestli o tom ví.
    A odepsal mi, že už to jede a k tomu docela smutnou zprávu. Nakonec, kopíruju to sem.
    Ahoj, fórum by zase mělo jet. Každopádně jsem se rozhodl, že ho pravděpodobně po prázdninách zruším. Jeho údržba a provoz stojí hodně času a poslední dobou na něm není skoro žádná aktivita.

Užijte si workshop a Bartoničku, dělá mi radost, že vám to takto aspoň občas štymuje. :)

Hezký den přeju a moc zdravím!

---
    René Nekuda

Takže se budeme muset rozhodnout, co dál, až fórum nebude. Zatím mne napadlo, založit uzavřenou skupinu na Facebooku, ale třeba se vymyslí něco inteligentnějšího.
    Flaubert
    No, bál jsem se, že to tak jednou dopadne. Na Bartoničce můžeme něco vymyslet....
    ...tedy tato informace jde docela dohromady s obrázkem do dalšího workshopu :#
    Jasně, i já mám nějakou představu, že něco vymyslíme, byla by škoda přerušit takhle veškeré vzájemné kontakty. Je fakt, že v poslední době se tu objevujeme pravidelně jen tři a to přece nebude René živit. Asi to fórum původně založil pro další setkávání frekventantů jeho kursů a nějak se nedaří.
    Flaubert
    Ojoj, to není dobré. Na druhou stranu ale má René pravdu, je to nevděčná záležitost. Sama mám pro své studenty fórum, aby mohli procvičovat angličtinu, a kdo myslíte, že je tam nejvíc aktivní? Já. A přitom jen všichni vzdychají, že nemají s kým a že tohle a tamto. :D
    Ale určo něco vymyslíme. Já pro to své fórum používám http://muut.com/. Je to zdarma v základní verzi, není potřeba zařizovat web, nic takového. Sice to není tak promakané jako tohle fórum, ale na naše občasné klábosení a workshopy by nám to vystačit mohlo.
    Jen bych taky byla ráda, aby to tu trochu ožilo a ukázal se taky někdo jiný než my tři, ale což. ;)
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Ahoj všem! Nerad bych vám bral zábavu, moc se mi líbí, že se tady potkáváte. Takže pokud budete fórum dál využívat, rušit ho nebudu. Každopádně zvažte budoucnost fóra – byl bych nerad, kdyby to tu zhaslo. Nyní stojím před rozhodnutím do těchto stránek dál investovat peníze a svůj čas (není to poprvé, co je nutný podobný upgrade), nebo je zrušit. Nechám to na vás – vy jste tu beztak nejaktivnější. :)
    Boss
    Dobrý! Vidím, že bídně nezhyneme v propadlišti internetu :) !
    Já vím, znám pár lidí, kteří rádi koukají na to, co píšou ostatní, ale že by přiložili polínko ke společnému dílu, to ne.
    Koukám na ten muut, nevypadá to zle, jen to na mne vybaflo, že to je trial a free na čtrnáct dní. Ale to už máš určitě nějak ošéfované... B)
    Flaubert
    Díky, René. Možná to nebude zase až tak beznadějné, jsme minimálně tři, komu by to bylo docela líto. Určitě se na Bartoničce domluvíme, ale za mne by to byla škoda a fakt by se muselo hledat nějaký alternativní řešení. Věř nám, že i nám by bylo líto, abys do toho investoval a nic z toho.
    Spíš by to chtělo nějakou větší povědomost o fóru mezi ostatními. Bylo by hezké, kdyby se tu mezi námi objevili frekventanti Tvých kursů, protože si myslím, že my tady jsme tak na úrovni přátelských amatérských psavců. Jiná fóra pro začínající spisovatele jsou příliš intelektuální a plná budoucích světových bestsellerových spisovatelů :) Jednou jsem se pokusil se tam někam vetřít a byl jsem vyhnán, ježto jsem nedosahoval jejich úrovně.
    Ale je to problém, protože spousta lidí sem nakoukne a nemá potřebu se nějak prezentovat, nebo se nás asi bojí... :D
    V každém případě díky, že nám to ještě neodpískáš. Věř, že kdybych měl pocit, že to tu nemá cenu, byl bych první, kdo by ti navrhnul, skončit to.
    Flaubert
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    OK, Jerry – věřím ti. :)
    Boss
    Dík, konečně mi někdo věří... :D :D
    Flaubert
    Já taky věřím, ale jsem teď na horách, tak mám přístup omezený :D Ale doufám, že tu něco napíšu ;)
    upraveno 9. únor 2019
    Skvělé, willi, přes den ďáblem sjezdovek a večer literární génius! :)
    Flaubert
    No, nevím, jestli se ti, René, vyplatí vydržovat fórum jen kvůli nám třem. :D
    Užij si sjezdovky, Willi. Hned bych vyrazila do hor. :)
    Jerry, Muut používám zdarma, myslím, že tě nechají vyzkoušet si prémiovou verzi na dva týdny, ale pak buďto zaplatíš nebo používáš omezenou verzi. Kdyby se René rozhodl fórum zrušit, tahle alternativní varianta aspoň je. ;)
    Markétko, uvidíme, jak do budoucna, je to fajn, že nám René fandí a pořád mám takový pocit, že se to tu zase rozjede. ;)
    Flaubert
    Já jsem sice naivní optimista, ale mám spíš pocit, že jestli se to tu rozjede, tak to budeme zase akorát my tři. :D Nenapadá vás něco? Jak bychom mohli lidi trochu namotivovat k tvorbě nebo alespoň k diskuzi?
    Mně to taky vrtá hlavou, když jsem napsal o nové Bartoničce, objevilo se tam dvanáct shlédnutí. Takže máme nějaké tajuplné přátele. Stejně jako, když uveřejním nějakou svou povídku, začnou tam přibývat čtenáři. Ale proč jsou všichni tak utajení, nechápu. Asi jsme nějací podivní... ;)
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Je fakt, že aktivních lidí moc není a já poslední roky taky jen přihlížím přes všechny ostatní aktivity.
    Nicméně, pořád je tu naštěstí alternativa, jak psala Markéta.
    Psaní není něco, co se dá dělat násilím. Na to musí být chuť. Možná se tu občas mihne pár lidí, kteří si myslí, ze když napíšou román ze svého života, tak za to dostanou Nobelovku za literaturu. Tady asi ne. Tady se můžou jen pobavit a taky si zkusit, že napsat něco, co má začátek i konec, není nic jednoduchého. A to jim nestačí. Psát povídky pro pobavení ostatních, navíc na zadání, je asi netěší. To bude zřejmě jádro pudla...
    Willi, máš asi pravdu, spousta lidí má o sobě trochu vysoké mínění, co se literární zdatnosti týká. :)
    Psát na zadání není taky nic jednoduchého, ale jestliže sem někdo vstupuje s představou, že se z Franty Vomáčky stane Danem Brownem, prokoukne. A kolik lidí se asi u nás uživí psaním...
    Ale myslím si, že přidat se do docela normální, vtipné a pohodové party a vyzkoušet si něco nového, to taky není málo.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.