Plkám, plkáš, plkáme.

1313234363759

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 423
    To ne, Jerry, to my nemůžeme. My ted právě sbíráme arsenál, abychom s Mirkem byli na Bartoničce nejlepší pisálci :-)

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Nojo, to není žádná hra...frown Vy dva si napíšete vynikající povídku, protože jste řádně proškoleni, za půl hodinky a budete se opalovat, zatímco my ostatní tam budeme v potu tváře smolit věty celé odpoledne a stejně se nám to nepovede...
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Tedy, Jerry, od tebe že by se něco nepovedlo? Zase přeháníš, co.

The world needs more cowboys.
    Salmo, děkuji za důvěru... Opravdu, nepovedlo se leccos a bylo to po zásluze zkritizováno... To víš, já nejsem jako ty, spisovatelka bestsellerů... 

Ale zase jsem se trochu rozejel. Sice jsem s hrůzou zjistil, že už opravdu mířím ke zpopelnění, když jsem se rozhodl napsat cosi z dob mého mládí a malin nezralých. laugh Nemyslím na nějaké paměti, stejně si toho moc nepamatuji wink, ale ta doba měla taky něco do sebe. A vida, docela mne to začalo bavit. Zatím je to spíš jen taková legrace.
    Flaubert
    Salmo, co takhle letos zase vyrazit na Bartoničku s námi?

Tak jsem si všimnul, že včera měl svátek Radek...wink Ani jsem našemu kolektivnímu hrdinovi nepopřál... Tak jsem se rozhodl, že mu k svátku dám dárek a dopíšu celý ten náš společný příběh. Napadlo mne zakončení, tak mi držte palce, dobří lidé, aby se mi do toho chtělo a dokončil dílo.
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Super Jerry, jen do toho :-)

Jinak pokud má někdo rád Hemingwaye, tak vychází  stěžejní díla v jednotné úpravě (a vypadá to vedle sebe moc hezky) - zatím jich vyšlo 8 a 2 by měli ještě vyjít letos. A tady odkaz na vzhled: http://www.book-design.eu/portfolio/ernest-hemingway-dilo/

Jediné co bych u té úpravy vytkl je gramáž papíru, jak vazba tak přebal mohly být z hrubších/odolnějších materiálů... když jsem kupoval, hodně jsme musel přebírat, abych vybral neťuknutý hřbet či v okrajích u hřbetu nepokrčený přebal.
    Mirku, už se to rodí...smile

Hemingwaye mám rád, ale asi by bylo mimo moje finanční možnosti, koupit si ho. Ale znám ho kompletně. A protože jsem se pár desetiletí pohyboval po tiskárnách a znám tu technologii výroby, vůbec mne nepřekvapují tvoje zkušenosti. Kdybys viděl, jak se při tisku a hlavně při dokončování knihy postupuje, nedivil by ses. A co se týká použití papíru a odolnějších materiálů, to všechno si schvaluje nakladatel a ten licituje o každém desetníku, aby ušetřil co nejvíc.
    Flaubert
    Jinak máme s Luckou za sebou druhý víkend Reného Miniakademie.

Tentokrát se řešily Dialogy a popisy - a tím pádem měl na nás René nachystená především cvičení (a tedy spoustu psaní z „fleku“).

Za sebe mohu říci, že to bylo moc fajn. Pocitově náročnější na pozornost než minule. Ale inspirující, protože bylo hezké sledovat, jak stejné zadání každý zpracovával a uchopil úplně odlišně.wink
    Tak mne něco napadlo, co kdyby jsme si zase naplánovali nějaký ten malý workshop, aby nám klávesnice nezapadaly prachem...?

Aby na všechno bylo dost času a povídky byly třeba až k Vánocům, napadlo mne něco takového:

Kdo má chuť a inspiraci, napíše povídku. Téma libovolné, rozsah taky. Jen musí mít tyto čtyři náležitosti:

1. Musí být s tajemstvím nebo s detektivním nádechem.

2. Musí se odehrávat okolo Vánoc.

3. Alespoň jedna scéna musí být na vlakovém nádraží.

4. Alespoň mihnout se tam musí pes.

Zkusíme něco vymyslet a do 30. listopadu se s dílem tady pochlubit? Nehonorujeme, neděláme pořadí, jen bychom si mohli porovnat, jak jsme si  to vzali a přebrali.
    Flaubert
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    upraveno 20. duben 2016
    Jak se vám líbí nové fórum?

Ono se to možná nezdá, ale je za tím hodně práce. Nyní by mělo být bez spamu, je rychlejší a má nové funkce. Věřím, že si na něj brzy zvyknete – začněte ho zkoumat od hořejších záložek „Kategorie“ a „Diskuze“. Dále si můžete jednotlivá vlákna zazáložkovat a zvýraznit. Funkce vyhledávání by se vám měla taky hodit.

Moderátiři zůstali stejní – Mirek H. a Jerry. Možná se některé vaše starší příspěvky trochu rozhodily, ale to by mělo být to největší zlo, které v přenosu fóra na nový systém (nejen vzhled) nastalo.

Kdyby cokoliv, ozvěte se! ;)
    Boss
    upraveno 20. duben 2016
    No rádo se stalo!

Jinak záložky (hvězdičky) slouží k rychlejšímu přístupu k oblíbeným vláknům a funkce oznámení umí upozorňovat i e-mailem na nové příspěvky ve vybrané dikskuzi.

Dále bych vás chtěl poprosit o co nejmenší uploadování souborů (1. nemáme tolik místa v hostingu a 2. tím zabráníme dalšímu zaspamování fóra). Bohužel tuto funkci zatím neumím vypnout…

Užívejte! ;)
    Boss
    René, je to fakt nezvyklé, ale docela tomu začínám přicházet na chuť. Spam zmizel a všechno mi zatím funguje, jak má. Díky za skvělou práci a vůbec i za to, že nás držíš pod svými křídly! :)
    Pro jistotu jsem smáznul svůj obrazový soubor, pravda, škoda místa. Promiň.
    Flaubert
    Jerry, to jsem tak nemyslel. Klidně si ho znovu nahraj. :)
    Boss
    Tak se pomalu rozkoukávám, vše zatím běží rychle a hlavně už bez vyskakovácího spamovacího okna. :-)
  • ZdenekJasekZdenekJasek Komentářů: 80
    Nejde mi změnit heslo, tak jsem chtěl účet propojit s FB, že se třeba půjde přihlašovat přes něj, ale to taky vyhodí chybu :D
    Resetování hesla by mělo fungovat – teď jsem to zkoušel (příp. se dá použít funkce zapomenuté heslo). Přihlášení přes FB ještě vyzkouším, přes Twitter snad funguje. Díky za zpětnou vazbu!
    Boss
  • ZdenekJasekZdenekJasek Komentářů: 80
    Přes Twitter funguje. Přečetl jsem si pořádně hlášku u hesla a nelíbilo se mu, že je moc slabé. Změnit jde.
    upraveno 21. duben 2016
    Super, to mám radost!

Jinak upozorňování (web & e-mail) si můžete nastavit ve svém profilu a funguje to skvěle – pak už vám nic důležitého neunikne… ;)
    Boss
    René, v pohodě, to byla jen taková hloupost, neboj, já tenhle web ještě zasekám jinými svými díly... :)
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Ahoj, všichni, konečně jsem se taky ukázala a hle, nové forum. :smile: Vypadá čistě a krásně minimalisticky, jen si na něj trochu zvyknout. Díky za super práci, René!

Jerry: Zahlédla jsem tvůj návrh na workshop, jako bys mi četl myšlenky. Zrovna včera jsem měla hroznou chuť psát (snad poprvé od Bartoničky), ale chyběla inspirace. Říkala jsem si, že takový workshop by byl fajn. Jestli se budou chtít připojit i ostatní, můžeme založit samostatné vlákno a pustit se do toho. ;)
    Já mám čerstvě dopsáno, 2 povídky, k Renému do Miniakademie. Pak přihodím i sem. :) A Lucka určitě taky. ;)
    A pokud jde o workshop, samosebou souhlas. :)
  • williwilli Komentářů: 508
    upraveno 22. duben 2016
    Taky všechny zdravím a hned se pochlubím - už jsem napsal další tři kapitolky o trpaslíkovi! Do konce mám ještě daleko, ale alespoň se to už zase hýbe.
    Já jsem taková konzerva. Na novinky si těžko zvykám. Konečně jsem našel odvahu a zkusil se přihlásit... heslo jsem si upravil...
    Ale jo, bude to dobrý ;)
    A nějaké to cvičení - jsem samozřejmě pro!
    upraveno 27. duben 2016
    Tak vida, už se nám tu zase schází Zdravé jádro Bartoničské... :D Dobrá, můžeme si zase zkusit nějaké to dílko, založíme vlákno a jdeme do toho. Pokud máte zájem, zkusíme si třeba to, co jsem navrhnul, povídka, která musí mít ty čtyři náležitosti. Jen tak, taková trochu legrace, ale bylo by zajímavé, co s tím kdo udělá a jak se mu podaří poprat se koncem dubna s vánoční atmosférou... :)
    Já se taky pochlubím, už jsem sem šoupnul třetí díl Prologu, rozjíždím čtvrtý, předposlední, a zároveň dopisuju efektní konec k Radkovi.
    Byl tu trochu problém, že na fórum nešel uploadovat delší text, ale René to elegantně vyřešil, takže max.délka příspěvku je 8000000 znaků.
    Flaubert
    Ahoj, taky se mi podařilo se přihlásit a zorientovat... a po čase si zvyknu. :-)
    Jerry, s tím workshopem - dobrá, asi do toho půjdu, ale na téma vánoce už jsme, myslím tvořili...
    René, díky. Hezky se tu o nás staráš :smile: :)
    upraveno 23. duben 2016
    Není problém to změnit, je fakt, že vánoce už tu byly, ale jsou inspirativní. Dobrá, tak podmínku číslo dvě změním.
    2. Musí se odehrávat po západu slunce.

V tom případě dáme jiný termín, dokdy. Tak navrhněte!
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Zmákneme to do měsíce? To bychom mohli, ne? :)
    Mohli. ;) Založím vlákno, alespoň si zkusím, jak to jde.
    Flaubert
    Další moderátorkou nového fóra je Lucie! :)
    Boss
    Vítej mezi moderátory! ;)
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.