Plkám, plkáš, plkáme.

1282931333459

Komentáře

• Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Luci, je pravda, že zatím co jsme od Barnse četl, tak Vědomí konce bylo nejlepší a také mě zaujalo. :-) A přestože ostatní knihy co mi od něj prošli rukama, nedosahovaly kvalit Vědomí (alespoň dle mě), přesto stály za pozornost. Jen je potřeba se připravit na to, že třeba doporučené Roviny života nebo třeba Žádný důvod k obavám, jsou někde na pomezí mezi esejí a povídkou/románem a tak nesednou určitě všem.

A divadlo pro prvňáčky, to muselo být fajn. :-)

Noční vlak...jsem nečetl, tak si ho hned zařazuji mezi knihy na které mrknout. :-)
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Dobré zprávy vespolek!

Čeká mě stěhování do nového bytu, měl jsem už tři zpívací vystoupení s bandou harmonikářek a další dvě mě čekají v prosinci smile

Padá na mě jako každý rok podzim, ale zatím se držím. Už to vypadá, že jsem konečně (nebo alespoň významnou částí) přišel jak se držet nad vodou.

Také jsem už asi objevil svůj styl psaní. Mám rozpracovaných šest příběhů najednou. Každý den si jeden vyberu podle chuti a připíšu do něj nejméně padesát slov, cokoli navíc je bonus. Je to fajn, spisovatelský blok nikde, protože jde jen o pár slov, která můžu další den smazat. Taky to není náročné, mám to napsáno do deseti minut. A když se chytnu, stránka nebo dvě je na světě smile

Má to ale i nevýhodu, než to dopíšu tak mi to při potrvá, ehm, sedm let, ale pak vydám šest knížek najednou laugh Zatím to funguje a zvedá to sebevědomí.
    Vojto, tak to je krásný závazek, každý den napsat alespoň pár slov. (Taky bych se chtěl k něčemu takovému dokopat, ale pořád je tolik věcí co mají přednost :-), že to budu určitě flákat dál). Snad nám nějaký úryvek svých textů předhodíš i sem.

Já včera dostal takový malý nápad na krátkou povídku…ale pokud to stihnu napsat (v podobě v jaké bych s tím byl alespoň trochu spokojen) budu jej odesílat do soutěže (CKČ) - a tak to nebudu zatím moci předložit na forko ( i když časem určitě přidám). No, sám jsme zvědav, jestli mě uzávěrka 30. listopadu dostatečně vyburcuje k výkonu. laugh
    Dělám to po extra malých kouscích laugh Aneb projíždím checklist:
    1. Vojto, sedni si k počítači.
    2. Vojto, otevři Word.
    3. Vojto, chvíli blbě koukej na prázdnou stránku / Vojto, přečti si po sobě to, cos napáchal.
    4. Jestliže naskočil nápad, jdi na další bod. Jestliže ne, vrať se na předchozí bod.
    5. Piš.
    6. Opakuj body 3-5 dokud nenapíšeš 50 slov.
    7. (nepovinný BONUS) prováděj dál bod č. 6
    Úryvky určitě předhodím, ale asi až po Vánocích. Neb jsem si dal slib, že do Vánoc doženu resty a dookomentuju (to je slovo :) tady pověšená díla.

A teď jsi mi, Mirku, nasadil brouka do hlavy. Že bych se taky zkusil zapojit do CKČ?
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Vojta mezi námi! A hned aktivně - i když zatím bez vlastní tvorby?

Asi si tvůj check list, Vojto,  vytisknu, tedy s vlastním jménem a zkusím taky popojet...

Mirku, moc se těším na tvou povídku.

Koukám Vojto, že jsi  to vzal zodpovědně :-)

Luci, příznám se že se s povídkou trochu trápím (tedy spíš mě děsí termín, začal jsme nějak pozdě :-))... Ve středu v  noci jsme ji celou napsal, včera jsem z 8500 znaků text proškrtal na 6500 a udělal si poznámky. Dnes jsme si ji znova přečetl a zjistil i s tímto malým odstupem, kde  ještě  budu muset  do textu  sáhnout, kde  přidat a  kde  ještě naopak ubrat (aby  to nebylo příliš  rozvláčné) ...a čas na psaní budu mít až v noci... úplně mě  to žere, šel bych  na  to sednout  nejraději hned. :-)

Potřeboval bych ideálně  tak ještě  jeden týden k  dobru :-) Ale  co, nějak  to dopadne. :-)
    Mirku, sliby se mají plnit nejen o Vánocích laugh i když jsem možná začal tím, že jsem měl tři kafe a spoustu energie na rozdávání, takže to šlo samo. Tři kafata jsou ale moc. V osm jsem si vzal prášek na spaní a usnul až po půlnoci. Potom, co jsem od osmi do desíti nahrával vlastní acapella písničku a od desíti do půlnoci hledal nějakou freelance práci laugh Jinak dneska jsem napsal skoro načisto něco o 3200 znacích, dá se to číst, baví mě to, zcela určitě by to vyhrálo v CKČ alespoň předposlední místo, ale co jsem se díval na instrukce při posílání, přešla mě chuť. Zkusím to příští rok wink

Lucko, mé geniálně vytvořené patvary vyvěsím až dookomentuju co se dá, jak jsem psal na minulé stránce, uvědomil jsem si že bylo nefér, že jsem jen vyvěšoval své věci a nehodnotil ostatní. Takhle mě to alespoň dokope k tomu to udělat. Už se těším, až sem pověsím další šílenost, která bude vámi, odbornou porotou, rozcupována na malé kousíčky, z kterých pak vystavím další mistrovský patvar laugh

(redakční poznámka - psáno pod vlivem dvou kafat, nebrat moc vážně)
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Jů... tady se také někdo bude účastnit CKČ :) Těším se, že se tam potkáme :) Já pracuji na mikropovídce, krátké i dlouhé povídce. Vynechávám jen novelu :)
    Jíťa: Já sáhl jen po mikropovídce, když jsem se rozkýval až ve středu. Slibuji si už pár let, že bych taky někdy něco někam mohl zaslat, tak na to snad konečně dojde. :-)
    Času je ještě dost. Já třeba ještě nemám z mikropovídky ani čárku. Pracovala jsem zatím na těch dvou delších, protože obecně delší povídky mám raději. Tohle beru spíš jako takový pokus. Mikropovídky mi nikdy moc nešly. Často to chce nějakou vtipnou pointu, která zaujme, a já prostě humorná díla psát neumím. Každopádně hodně štěstí s tou tvou. Je fajn, že tomu tolik věnuješ. Jistě se ti to vrátí ve výsledku :)
    He, he.. no zatím jsem tomu věnoval dva a půl večera :-)

K psaní se dostanu jen v noci, tak jsem rád, že alespoň sem tam něco zplodím. :-) A ať s jistotou papírové exempláře do 30. listopadu dorazí, chci to ve čtvrtek poštou odeslat.

Před chvílí jsem do mikropovídky zapracoval všechny dřívější poznámky, za hodinku na to mrknu znovu, jestli mě ještě něco netrkne do očí a zítra to dostane k přečtení pár lidí, tak uvidím jaké budou reakce a postřehy.

Každopádně i já držím palce, ať dopadneš co nejlíp.

V týdnu jsem si koupil Žoldnéře..., kam se jedna tvá povídka probojovala, jak jsem koukal, tak až přečtu, mohu sdělit dojmy.
    Tak pořád je to víc večerů, než co jsem tomu věnovala já :D Uvidíš, co ti řeknou betačtenáři :) Hodně štěstí s finálními úpravami :)

Jo, Žoldnéři :) Je fajn, že se k tobě knížka dostala :) Vítězná povídka od Věry je opravdu skvělá, nedivím se, že porotu tak uchvátila :) Jsem zvědavá, co řekneš, až se tím prokousáš celým a dostaneš se k té mé. Plánuješ se účastnit dalších Žoldnéřů a jdeš zkoumat konkurenci? :D

Některé starší ročníky Žoldnéřů jsem již dříve četl (a jak už to bývá, některé povídky se mi hodně líbily, jiné nezaujaly), a když se objevili ti nový (a navíc jsem v nich zahlédl tvé jméno), říkal jsem si, že si přečtu i ty. A tak putovali na hromadu zakoupených a zatím nepřečtených knih.

Nad účastí jsem vůbec neuvažoval (na to píšu strašně málo), ale nikdy neříkej nikdy a třeba se časem rozhoupu jak v případě CKČ.
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Ahoj lidi. Vy jste všichni tak obdivuhodně tvořiví, vážně vám to závidím. Já mám od srpna nějakou krizi, nemůžu se donutit něco sepsat. Myslela jsem si, když si nechám udělat návrh na obálku další knihy, že mě to nakopne, ale je to marný, je to marný :-)

Ono to bude tím, že jsem se, já blbec, nechala ukecat a nastoupila do jiné práce a po půl roce na mě dopadly důsledky - stres, nervy atd. Pak už nemám myšlenkovou kapacitu na tvorbu. Chtělo by to nějaké hodně dlouhé finančně zabezpečené prázdniny. Bohužel, na mateřskou jsem už stará a na důchod prý ještě mladá. A eurojackpot taky nevyšel laugh

Tak vám alespoň budu držet palce, aby vám to v těch soutěžích vyšlo!
    The world needs more cowboys.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Jé, Salma se tu objevila! Já už jsem si myslel, že jsi odjela definitivně na Divoký Západ, nebo si někde v Tichomoří užíváš peněz z honorářů...

Zas až tak tvořiví nejsme, ani ta letošní Bartonička nás nenakopla k činnosti, zkusil jsem něco sem šoupnout, ale nikdo se moc nepřidal. Tak zkus něco ty. Stres z práce, to já znám, ale i psaní je určitá forma oddychu. 

Ale jinak jsem rád, že se to tu po určité stagnaci znovu rozebíhá. 

Já sám mám v hlavě plánů, ale to by chtělo taky tvůrčí dovolenou. Salmo, pojedem?wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Jasně, Jerry, jedu hned. Akorát bys to musel zasponzorovat laughNějaký opuštěný ostrov v tichomoří? wink

Tak budeme hledat nějakého bohatého sponzora!

Flaubert
    No, Jerry, tak to asi nechám taky na tobě, abys na nějakého zapůsobil smile

Mně se v tomhle směru právě moc nedaří, spíš naopak laugh.

Až se Jerry podaří toho sponzora najít, hlásím se do fronty. :-) Nebylo by špatné, mít nějakého chlebodárce.

Jinak dnes jsem snad dofinalizoval mikropovídku do CKČ (i když uvidíme kolik ještě udělám změn až to znovu otevřu :-)). S jistotou mohu říci, že teprve až to odešlu, už  do toho nebudu hrabat. :-)
    Velká gratulace :) Já dnes napsala první tři odstavce. Začínám si myslet, že to nestíhám :D

Jinak přeji hodně štěstí s hledáním sponzorů. Není to vůbec lehké a vyžaduje to spoustu úsilí. Já už to mám vymyšlené - půjdu na doktorát a budu žít z peněz od školy, abych mohla psát :D Tak kdyby se chtěl někdo přidat... ;)

• MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Ahoj všichni, koukám, že se to tu probouzí. :) Mám radost, že všichni tak pilně tvoříte nebo na tvorbu alespoň pomýšlíte. 

Těm, co se budou účastnit nějakých literárních soutěží, držím palce! :)

Já mám něco, co bych nenazvala ani blokem, ale spíš krizí. Prostě není čas ani chuť, ambice jsou kdovíkde. Ale někde tam pod povrchem ještě jsou, jen nejspíš potřebuju sklidnit tempo. ;)

Možná bychom si někdy mohli dát zase nějaký workshop, pokud by se vám chtělo. :)

Mějte se fajn!
    Markéto, šup, šup pryč s krizí. Musíš ji zadupad, nenechat ji aby tě dostala :-) Možná nějaký ten workshop by tě z toho opravdu dostal. Takže jsem pro. Ale nějaký rozumný časový horizont :-), abych byl schopen se zapojit, prosím...

Jinak jak jsem předpokládal, povídku do CKČ ještě upravuji, sice jen drobnůstky, ale před vytisknutím jsem si to ještě jednou přečetl a  zase  našel něco k překopání .-)
    Já nad CKČ právě sedím. Už mám aspoň stránku. No... do čtvrtka, kdy plánuji tisknout a posílat, je ještě den čas :D

Markét: Zrovna jsem si říkala, že jsem o tobě delší dobu neslyšela. Občas zahlédnu akorát nějakou recenzi. Jak to vůbec dopadlo tenkrát s tím delším dílem, které jsi psala? (Myslím, že to bylo také něco s dušemi, vím, že to ta naše díla pojilo :D ) Podařilo se ti to dokončit? (Nějak jsem ztratila přehled :P ) Jinak co se krize týká, zkus sednout k nějakému jinému námětu. Pokud nejde jedno, třeba půjde něco jiného ;) (I když mě to teda nyní s tou mikropovídkou nefunguje, ale to je zatím krátkodobá záležitost.)

• MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Jitul: Mám spíš takovou pracovní krizi, kdy mi práce ubírá mentální síly vůbec něco vymýšlet. K večeru jsem vycucnutá jak houba, takže čekám na vánoční prázdniny, které mám v plánu si za každou cenu udělat a něco stvořit během nich. :) 

Jinak to mé "veledílo" zůstalo přesně v té podobě, jak jsem o ní mluvila naposledy s tebou, překvapivě. :)

Pokud by se vám taky chtělo probrat múzy u nějakého toho mini workshopu, dejte vědět. A jestli někoho napadne téma, sem s tím :)
    Mirek: Tak se musím pochlubit! Dopsáno :D Dokončila jsem to cca v jednu v noci a musím říct, že má betačtenářka je skvělá. Poslala jsem jí to v 1:06 a v 1:22 jsem měla ve schránce odpověď s připomínkami a věcmi k předělání, takže jsem nad tím seděla asi do půl třetí ráno a už mám i opraveno :) Možná budu litovat, ale už nemám nějak vůli jako ty, abych to upravovala ještě víc. V tomto máš můj obdiv, jak poctivě pracuješ na revizích. Mám se toho od tebe ještě hodně co učit :)

Markét: Chápu. Měla jsem to podobně, když jsem měla stáž v PR agentuře (naštěstí krátkodobá a po 14 dnech jsem odtamtud ráda utekla). Přišla jsem do práce, 8 hodin psala PR články, takže po příchodu domů bylo další psaní to poslední, na co jsem měla chuť. Nevím, co přesně děláš, ale dovedu si ty pocity přirovnat k této zkušenosti. Práce umí vzít člověku chuť do života. Snad si to během té vánoční dovolené vynahradíš!

Případný workshop by byl tady na fóru, nebo se chcete reálně sejít? Já mám nyní hodně práce na námětech, které mám už pěkně dlouho sepsané na nástěnce, takže bych se na 99 % neúčastnila, ale kdyby byl zase i nějaký sraz, ráda bych vás viděla. Mrzelo mě, že jsem musela být v práci a prošvihla Bartoničku.
    Jíťa: Super, je fajn, že se ti to podařilo dopsat :-) Popravdě říkám, že tentokrát jsem vzal revize opravdu hodně poctivě (ale vždy to tak není :-) ) Každý den odstupu mi pomohl :-), takže je dobře,  že jsem měl první podobu již minulí týden. Ideálně bych potřeboval odstup tak  týden, 14 dní  a určitě bych objevil další části k překopání (a nebo bych nakonec usoudil, že to nemá cenu ani posílat. :-) )

Markéta: Tak snad se přes  Vánoce zadaří načrpat psací sílu :-)

Možná by fakt nebylo marné, znovu nějaký menší workshop vyhlásit, jen mám pocit, že do konce roku asi máme všichni jiné starosti než tvořit. Alespoň u mne se to nějak zadrhlo, práce je hodně  a to ještě točím pro televizi... laugh
    Flaubert
    Jerry, a  copak točíš?

Jíťo, myslím, že v tuto chvíli byl workshop spíš o společném tématu. Alespoň jsem to tak vnímal. Setkání bych se samosebou taky nebránil :-) na Bartoničce  bylo fajn a  bylo by hezké se zase jednou potkat... jen do konce  roku mám víkendy  komplet rozebrané...a na leden už se taky  nějaké akce ladí.  Ale když se domluví něco dopředu...:-)

A co se týká workshopu, jako takového, co kdybychom si dali nějaké téma těsně před Vánocemi a uzávěrku někdy v lednu...to by možná nebylo od věci, ne?
    Mirku, jsi snad jediný, kdo mne neviděl, jak jsem promluvil k národu ve zprávách na Nově k aktuálnímu tématu... laughlaugh Svých pět minut slávy...Mimochodem, napadl mne takový trochu ujetý námět workshopu. Co kdyby každý, kdo chce stvořil povídku ve stylu svého oblíbeného hrdiny nebo autora? Někdo má rád třeba Sherlocka Holmese, tak by stvořil něco v tom stylu a s tímhle hrdinou. Nebo třeba Matthewa Shardlaka, tak vymyslet další dobrodružství... Mně osobně se třeba líbily detektivky J. Velinského a už delší dobu si pohrávám s myšlenkou, napsat něco podobného.

Tak co vy na to? Zase bych to bral jako legraci, ale možná by to nemuselo být špatné.
    Flaubert
    No, jo Jerry, jestli to nebude tím, že na TV v podstatě vůbec nekoukám :-)

A pokud jde o téma workshopu, já se nebráním vůbec ničemu. Takže klidně to můžem udělat jak napsal Jerry nebo si zvolit jakékoliv jiné téma, kdyby se ukázalo, že ostatním se do toho nechce. :-). Takže, co vy ostatní? Jak to vidíte?
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.