Plkám, plkáš, plkáme.

1272830323359

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Koukal jsem, o co by tak mohlo jít a našel jsem dva pořady, jeden se jmenuje Nacistický chrám zkázy a druhý Hitler a okultismus. Takže si prohlédnu oba, tahle problematika mne vždycky zajímala. Dokonce mám rozepsaný i příběh o tom, jak Hitler nezemřel v Berlíně, ale utekl... Dík za informaci, uviodím, jakým směerem tady v té povídce zamířím...
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 508
    Viděl jsem je oba, ale dnes to byl ten Chrám zkázy.

Musíš uznat, že tuhle partičku povedených lumpů by ten kříž musel mimořádně zajímat. A jistě by si nenechali ujít příležitost podstrčit tam svého člověka. A to nemluvím o zájmu Vatikánu. To by stálo i za to obětovat příjemný chládek zákristie a vyrazit pod jakoukoliv záminkou na žhavé místo vykopávek. Zvlášť když shodou okolností promluvily i náhodně nalezené svitky od Mrtvého moře...

:0))
    Vida, na tohle jsem až tak nepomyslel. takže druhá varianta. Top bude legrace, zkusím zpracovat obě... Dík za nápad.

Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Tak mě, Jerry, s podzimem zachvacuje taky nějaká divná choroba, ale je to něco jiného než moribundus. Nemůžu vidět třeba na mezi šípky, u plotu špendlíky, na pasece ostružiny, abych hned nebyla nucena uchopit do ruky košík, rozeběhnout se na místo, vše orvat, v potu tváře do půlnoci u plotny vše zpracovávat a nedat si pokoj, do té doby, než na všechno napadá sníh, nebo než mi zavařovací sklenice začnou lézt ze spíže oknem. Teď se mi pomstili příbuzní, kteří nám nabídli ke sklizení jablka. Tomu se přeci nedá odolat, že? Takže křížaly, přesnídávky, koláče... 

Už aby přišla zima... To se bude s křížalama v misce u počítače psát a psát...

To je taková zvláštní česká vlastnost, trhat a různě uskladňovat. taky jsme měli takové období, kdy šlo všechno do sklenic, vařilo se, sterilovalo... A pak jsme zjistili, že toho tolik ani nepotřebujeme...

Zima přijde a zeptá se, co jsi dělala v létě... Odpovíš - Křížaly!laugh Ale je s tím spousta práce...frown
    Flaubert
    Tak nám tu opět propuklo ticho. Předpokládám, že je to důsledek vyčerpání pracemi na zahrádkách, zavařováním ovoce a hledání hub, které se letos obzvláště dobře maskují...

Občas sem nakouknu, ale dost to omezuji z jednoho prostého důvodu. Nabalil se tu na stránky fóra nějaký agresivní virus, který při prvním pokusu něco otevřít vyhodí neodbytnou reklamu na zlodějinu. Když to včas neshodím, zablokuje mi to prohlížeč a musím ho sestřelit celý.

Nevím, jakou s tím máte kdo zkušenost, ale už jsme si o tom povídali na Bartoničce. Chtělo by to nějaký servisní zásah, protože to začíná být skutečně problém...

frown

Nojo, taky se mi tu vnucuje leccos ohavného. Naštěstí se mi nestalo nic fatálního, obvykle to smažu a napodruhé už je to v pořádku. Ale asi by to chtělo prohrábnout, pravděpodobně selhává nějaký firewall.

Jinak, co se mne týká, nezavařuji, zahrádku nemám a houby nesbírám... :-)

Nicméně, nějak mne postihla literární krize a nejde to a nejde. Nápady jsou, ale psát se nechce... Utěšuji se tím, že mne psaní neživí a můžu klidně pauzírovat...
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Jo, jo bylo by fajn, kdyby byl někdo natolik zdatný a byl schopen ten problém s vyskakovacím oknem zarazit…

Jinak pokud jde o psaní, tak nápady by byly, ale pořád se peru s časem. V září se mi kromě standardní práce, podařilo zase získat i nějaké ty výtvarné zakázky - čeká mě sedm rytin, takže fůra večerů nad papírem a následně měděnou deskou. Na jednu stranu jsem rád, výtvarno je pro mě přeci jen na čelním místě, ale znamená to samo sebou ošidit jiné z mých koníčků - tedy i psaní. Přesto tak nějak doufám, že se sem tam urvu a něco vytvořím a to dřív než na další Bartoničce :-).

Jinak jsem právě dočetl divadelní hru Ideální manžel od Oscara Wilda a mohu doporučit.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Zdravím pisálky. ;) Už na mě opět padla zlá nemoc zvaná workoholismus, takže ani nemusím říkát, že jsem nic nenapsala, ani že jsem se doposud nepodívala na bartoničské výtvory. Stydím se. embarassed

Já s fórem žádný problém nemám, nic mi tu nevyskakuje, což je divné. Obávám se ale, že jediný, kdo by si s tím mohl poradit, je Mike. cry 
    Nojo, to se tak někdy stává, když se nechce. je to horší, než když se nemůže. :-)

Na mne tu vyskočí leccos, při přihlašování mi to nabízí nový mobil, ale nijak to neškodí.

Jinak všem doporučuji zálohovat, zálohovat... včera mi umřely Windows, nešly nastartovat, takže jsem musel načisto přeinstalovat a přišel jsem o všechny soubory... :-(

Naštěstí mám svoje nesmrtelná díla na USB disku, ale docela mi tahle akce pročistila archiv...
    Flaubert
    Ahoj, tak jsem si konečně na nás našla chvilku... 

Pročetla jsem si povídky a hodila tam nějaké postřehy. Jinak jsem úplně out s nějakým psaním... Už jsem se vyčerpala plněním spíže, teď šiju "čínské divadelní kostýmy" na představení s kamarádama a do toho připravujeme na předvánoční představení s loutkovým divadlem výtvarnou dílničku pro děti. 

Takže tímto vás také zvu. Kdyby se vám někomu chtělo zajet - pozor - k nám domů příští sobotu, nejlépe s dětmi všech věkových kategorií na poněkud filozofické loutkové divadlo s následnou spontánní, nekorigovanou výtvarnou dílnou, při níž budeme páchat andělíčky, lyžaře, planety a já nevím co ještě, jste zváni! Dejte mi vědět případně mailem.

Koukám Luci, že toho máš taky požehnaně...:-) Já pro změnu tento víkend frčím do Moravské Třebové, kde mám takovou malou besedu se sběrateli grafiky nad svými rytinami a ilustracemi.

Každopádně si užijte divadlo i výtvarnou dílnu :)

A teď pár typů ke čtení. :-)

Před pár dny vyšla šestá kniha ze série historické detektivky Mathewa Shardlaka (Anglie, období vlády Jindřicha VIII) - LAMENTACE od C.J. Sansoma. Už mám přelouskáno a stejně jako předchozí knihy, mohu doporučit.

Nyní mám rozečtené povídky od Juliana Barnese - Stolek s citróny a také je to fajn, příjemně civilní, takže také zkuste (za pozornost stojí i jiná jeho kniha - Vědomí konce, kdybyste neznali) .
    Díky Mirku za připomenutí Barnese, Vědomí konce jsem taky měla na pomyslném seznamu, ale nějak se mi ta kniha vytratila z hledáčku. Překládal to Ondřejův učitel angličtiny :-)

Já dočetla Kafku na pobřeží, hodně mě to nadchlo, tak možná ještě započnu čtenářské Murakamiho období...

Mirek: Besada se sběratali nad svým vlastním dílem musí být určitě příjemná. Užij si to. :-)

Jo, Kafka na pobřeží se mi taky líbil... když jsem pak četl nějaké další knihy od Murakamiho, tak nebyly špatné, ale ten Kafka byl z toho co mám přelouskáno jednoznačně nejlepší :-)

A za přání k besedě díky:-) Myslím, že si to dostatečně užiji . :-)
    Vždyť já Kafku četla na Markétčino a tvé doporučení :-)
    Dík, že jsi mi připomněl, další Matthew Shardlake! Už jdu po něm, skvělé knížky!laugh
    Flaubert
    Tak jsem se zase trochu rozjel, dostavila se jakás takás inspirace. Asi bude další povídka, asi bude zase trochu snová a čertovsko-nebeská, uvidíme. Já jen, aby mi nezakrněly mozkové literární závity.laugh
    Flaubert
    Tu inspiraci a chuť psát ti závidím... Ne že bych neměl nápady, ale práce se na mne hrne tak, že se k ničemu jinému nedostanu. Lépe řečeno, mám z toho už úplně vybité baterky a na nic dalšího nemám energii. Ale na přečtení si čas a energii určitě najdu. Takže už se těším.
    Willi a ostatní, seberte zbytky energie a nalistujte si moje nové dílo, sepsáno za jediné odpoledne přímo načisto... A třeba se někdo rozhoupá k vlastní tvorbě...
    Flaubert
    Tak Jerry, přelouskáno a okomentováno...a v záblescích volných chvil (ale není jich zrovna  mnoho) jsem se  pustil do revize jedné starší věci...ale je tam víc přepisování než jsme myslel :-) Tak snad se časem  dočkáte...
    Tak jsem taky okomentovala.

Můj poslední literární výtvor je oficiální stížnost na jistého zaměstnance T- mobil, s chováním "šmejda". Ano, Willi, někteří naši spoluobčané dokáží jiné rozpálit doběla. 

A dnes se chystám na liebesbrief sousedce, kde včera v zápalu emocí nad soubojem našich psů a výstupu mé maminky s rozmlácením košíku o cizího psa, došlo v hysterii na házení tisícikorun po zemi na veterináře...

Nojo, život není jednoduchý, a to ani nemusíme doma debatovat nad hospodářskou krizí či imigranty...

Nějak to tu, přátelé drazí, viditelně flákáte!wink Kdopak sem zase dá nějaké dílo, nechcete přece, aby tu byly jen moje Sebrané spisy...

Jak tak koukám, Bartoničku na vás... A pěkně zadat téma a pište, holenkové, do večera tu chci mít povídku... laugh

A co vy na to, založíme nové vlákno s titulem BARTONIČKA 2016?
    Flaubert
    Já se fakt stydím... Ale mám za sebou další dvanáctihodinovou šichtu na projektech a to pak múzy radši chodí k sousedům....

Začal jsem psát takovou krátkou věcičku, abych si odpočinul, ale hotovo zdaleka nemám. Taky jsem zkusil znectít tvůj "Prolog" nezávislou kapitolou, ale nemám to opět hotové.

Já se polepším. Nejpozději až to se mnou švihne, jako terapii...
    Willi, prosím tě, o nějakém zneuctění mého Prologu nemůže být ani řeči! Na Bartoničce jsem tomu přece dal volný průběh a ten nápad předhodil k dalšímu rozvíjení. Budu jenom rád, až se dozvím, co jsi napsal jako pokračování. Já už ho mám taky v hlavě, jako ostatně spoustu jiných hloupostí. Ale, jednak mi umřel necelý půlrok starý PC, takže všechno dělám na NTB a to nějak není ono. A pak rodinné problémy, starosti, najednou není chuť do díla.

A fakt, koukám, že nejsem sám, kdo si u psaní odpočine, přijde na jiné myšlenky a skvěle relaxuje. Jestlipak si to zkusí i ostatní... wink
    Flaubert
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Tak abyste si nemysleli, že se tady už taky ani neukážu...moje poslední pisatelské počiny se konečně obrátily zpátky k dopsanému prvnímu dílu mojí fantasy trilogie. Protože si naprosto dobře uvědomuji, jak moc to poslední dva roky s psaním flákám (a mrzí mě to velice), potřebovala jsem nakopnout. Takže proč si na sebe neušít bič :-D Těžko říct, jestli toho ještě nebudu litovat, ale rozhodla jsem se vydat si ten první díl u knihovnicky.cz :-) Říkám si, že když ji budu mít na očích jako opravdovou knížku,kterou budu moct vzít do ruky...bude mě to nakopávat ještě víc :-) Nevím, jestli se tím chlubit...protože ve spisovatelském ráji mě všichni vidí, že to chce mnohem více úprav, když by se to eventuelně doopravdy posílalo do pravého nakladatelství...ale rozhodla jsem se, takže budu mít letos k Vánocům pro sebe pěkný dáreček :-) Takže...nezahálím, alespoň prozatím :-)
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

Opravdu se nemýlím, Míša na nás nezanevřela! A dokonce už je z ní hotový spisovatel bestsellerů! Fantasy je docela složitý žánr, ale určitě se ti povedl. My jsme tu občas zkritizovali autory, jéje... Takže tvoje kniha bude v knihkupectví? Já jen, abych věděl, kdy se na ni postavit do fronty. wink Držím palce!

A jinak, přece jen jsem začal další kapitolku už trochu legendárníholaugh Prologu. Dokonce to mám rozmyšleno na kapitolky tři, odehrávající se v různých dobách na různých místech, tak snad se v tom neutopím. Zatím tedy shromažďuji fakta, abych netvořil nějaké bludy.

A ještě se mi v hlavě vylíhl jeden nápad, jakási retrospektivní povídka střihnutá současností... trochu zmatené, ono to zatím ještě nemá pevný tvar, nicméně docela mne láká stvořit cosi z mládí...
    Flaubert
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    No, ráda bych řekla, že půjde do knihkupectví...ale je to jen vlastním nákladem :-) nějak si netroufám poslat někam do nakladatelství první díl, když ani nevím, jestli se mi pravdu povede seskládat všechny puzzle do jednoho obrazu...takže na to si ještě počkám a vy tedy také :-D každopádně i tak je s tím spousta práce, zvlášť když to chci stihnout do Vánoc :-P ale ono se to poddá :-D

Nápady se taky jen hrnou...já teď pracuju ještě na jedné teen romanci, takový odpočinkový příběh, nic světoborného, spíš abych alespoň něco psala :-) uvidíme, třeba se kolem Vánoc ukáže velká psací nálada a po dlouhé době se s něčím pochlubím :-) každopádně, myslím na vás na všechny...a v poděkování máte svoje místo ;-) a to i do budoucna...protože věřím, že jednou svůj příběh opravdu někam pošlu...to je zatím můj cíl :-)
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Míšo, naprosto ti rozumím a gratuluji k rozhodnutí. Sama vím, že to není tak jednoduché. Udělala jsem to přesně tak jako ty, vydala jsem si knížku vlastním nákladem a je to naprosto nepopsatelný pocit. Jednak obrovské nadšení a nakopnutí do dalšího psaní, jednak šílený pocit děsu, co jsem to provedla a jakou drzost jsem si to vůči spisovatelské obci dovolila embarassed. Navíc mám pořád pocit, že by to potřebovalo zgruntu přepsat a že to vůbec není hotové atd. Ale stalo se a nelituju wink

A že to vydáváš jen samonákladem? No a co, prý i Viewegh tak svoje první knížky vydával a podívej, jak je dneska slavný! A ty jsi fakt dobrá!

Už se na to těším, musíš dát vědět, až tu bude ke koupi, protože já si tvoji knížku stoprocentně koupím!
    The world needs more cowboys.
    Míša: Super Míšo, každý krok se cení a pokud  ti to navíc ještě pomůže k dalšímu nakopnutí, bude  to jen  dobře.  Taky doufám, že si od  tebe zase budeme moci něco přečíst (ať už tady nebo časem něco vydaného :-) )

Jerry: Já se po zběsilých 14 dnech, kdy jsem denně nespal víc jak 4 hodiny, konečně dostal  ke stáhnutí  upravené verze Hvězdy, tak se těším až si počtu.

Jinak jsem dočetl zajímavou knihu, která asi tedy nesedne každému (není to totiž klasický příběh) - Julian Barnes: Roviny života, ale mě zaujala.
    Míša: To je skvělé! Gratuluji a moc ti držím palce.

A taky jsi to tady konečně trochu na foru oživila :-) psaní zdar a vydávání knížek zvlášť.

Dnes jsme hráli loutkové divadlo pro prvňáky v knihovně. Po skončení si děti vyráběli vlastní jednoduché knížky. Žasla jsem nad těmi různorodými nápady, bylo to kouzelné, teď mě mrzí, že jsem si ty jejich výtvory nanafotila. 

Mirek: Právě jsem dočetla Barnese Vědomí konce. Je to síla, moc se mi to líbilo a jdu to číst znova, protože jsem z toho zatím pochytila asi tak desetinu. Určitě sáhnu i po nějaké jeho další knížce. /Trochu mi to připomělo Pascal Mercier : Noční vlak do Lisabonu/

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.