Bartonička 2015 - plkací vlákno

2

Komentáře

• MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Tak to je super, byla by škoda, kdyby nám pršelo. ;)

A já jsem nejen ochotná, ale už se na to těším, jak na smilování. Doufám, že ostatní jsou na tom taky tak. :))
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Tedy dobrá, zatím pokračujeme, počasí už je objednáno.

Lucko, willi, Mirku, jste připraveni přijet? Ozvěte se a potvrďte definitivní účast na třetím inspirativním setkání Bartonička 2015!
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 508
    Jo jo, u nás to stále platí. Ale jak jsem už avizoval, dorazíme v pátek až kvečeru, protože před tím ještě musíme absolvovat koňské závody na táboře. A taky budeme bloudit...

:0))
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Tak jsem se dnes vrátil ze Švýcarska a hlásím, že vše platí...s Marketou jsme již domluveni, že ji budu brát z Pardubic z kterých budeme vyjíždět cca 12.15 -12.30 .-)
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Užijte si to, budu na vás myslet! Napište report a já ho potom zveřejním na blogu. ;)
    Boss
    Vážení a milí přátelé, potencionální účastníci třetího spisovatelského setkání Bartonička 2015!

Celá akce je za dveřmi a já mám pro Vás všechny pár informací a zpráv, jak už to bývá, dobrých i špatných.

Tak nejprve ty dobré.

Sraz na Bartoničce se bude konat a je objednáno luxusní počasí, dny slunečno přes třicet a vlahé spisovatelské noci, jako stvořené pro inspiraci a vlastní tvorbu a lenošení a pohodu, vypadá to, že se rýsují poslední pěkné dny letošního léta.

Takže si nezapomeňte dobrou náladu a elektronické nebo klasické psací náčiní. Sejdeme se během pátečního odpoledne, snad budete všichni v pořádku na místě.

A to horší.

Mike nepřijede, dodnes s námi příliš nekomunikuje, na maily, zprávy, sms ani telefony nereaguje. Tím mne hodně zklamal, protože to byl on, kdo třetí sraz inicioval a v podstatě všechno i s placením zálohy a dohody s ubytovateli předisponoval na mne. Připadá mi to silně nefér. Každý máme svoje starosti. I já sám řeším problémy v rodině s nechodící devadesátiletou matkou, ale ani na chvíli mne nenapadlo, že bych z tohohle důvodu na Bartoničku nepřijel. Naopak, myslím si, že se tam dá odreagovat a přijít na jiné myšlenky a užít si nějakou tu legraci.

Takže díky Michalovi a jeho neúčasti bude nutno trochu změnit celý plán a trochu všechno upravit. protože jsem dodnes čekal, jestli dostanu od Mika nějaký ohlas, bude-nebude, nic jsem nesháněl ani nenakupoval pro celý kolektiv. Tím pádem zavedeme systém, že si každý přiveze svoje jídlo a pití. Mám dojem, že jsem tam viděl nějaké ohniště, takže asi můžeme naplánovat opékání buřtů. Grilování tím pádem odpadá a nebude nutné tedy platit 250.- Kč za pronájem grilu. Platí se samozřejmě tisícikorunová vratná kauce na zničení vybavení. A v sobotu bychom jako každoročně mohli vyrazit na oběd do Vysokého nad Jizerou do restaurace Na růžku. 

Tak, to je tedy zatím všechno, občas sem ještě koukněte, kdyby se něco změnilo nebo jsem si ještě na něco vzpomněl...

Takže doufám, že i přes určité těžkosti a problémy nám to vyjde stejně, jako dva předchozí srazy. Budeme si prostě muset držet palce...

Flaubert
    Takže ještě poslední slovo před startem do Podkrkonoší. Za chvíli si jdu balit čemodan, samozřejmě beru fotoaparát, abych dokumentoval kolektivní nadšení a tvorbu. 

Bude nás tedy devět, celý spisovatelský výkvět se sejde do pátečního podvečera. Doufám, že nikdo bloudit nebude, i když to není nic neobvyklého, už bloudil leckdo. Nedaleko od Bartoničky je jedno místo, jakýsi virtuální bludný kořen, kde se bloudí pravidelně. Tím místem jsem projížděl několikrát a vždycky jsem uhnul na špatnou stranu.

Ještě jednou upozorňuji na dovoz vlastního proviantu a pití. Pro každý pokoj je k dispozici solidní lednička, bude se hodit. Můžeme naplánovat opékání buřtů, tuším, že tu je ohniště. Pokud by to neklaplo, ohřejeme si buřty na sporáku... laugh

Neplánuji žádný pevný program, spíš to tedy bude jakýsi relaxační a pohodový víkend. Jediné, co bychom mohli zachovat je sobotní výlet do Vysokého nad Jizerou. V restauraci Na růžku nás po roce rádi uvidí a pokaždé tam vařili dobře, loni ta dršťková byla skvělá. A pamětníci pamatují předloňský lesní požár a kuchaře, který byl zároveň dobrovolným hasičem a v zástěře běžel hasit...laugh

Psát se bude, prostředí je velice inspirativní, takže něco sepíšeme...

Nedělní odjezd se plánuje okolo poledního, jak se nám bude chtít a jak budeme spěchat do civilizace.

Ještě chci zveřejnit psaní, které jsem dostal od ubytovatelů.

Dobrý den,

jelikož se blíží čas Vašeho pobytu u nás, ráda bych Vám napsala pár informací.

V kuchyni je myčka nádobí. 2 tablety dostanete zdarma. Ostatní si můžete přivézt z domu nebo si je u nás můžete koupit (1 ks za 4,- Kč).

- čas příjezdu: 28.8.2015 po 14:00 hodině
    - čas odjezdu: 30.8.2015 do 13:00 hodin
    - vezměte si s sebou prosím domácí obuv, ručníky
    - V KUCHYNI je hostům k dispozici domácí kávovar BOSCH TASSIMO. Některé kapsle do domácího espressa Bosch TASSIMO si můžete koupit u nás, v obchodech bývají o více než 40,- Kč dražší. Náš ceník kapslí zasílám v příloze.
    - při příjezdu budeme vybírat vratnou kauci na používání herny a veškerého vybavení objektu, postele, matrace, povlečení, (kuchyně - půllitry, myčka), pálky na stolní tenis - ve výši 1.000,- Kč/skupina. Pokud bude vše v pořádku, tak Vám kauci na konci pobytu samozřejmě vratíme celou.
    - v ceně není zahrnutý jednorázový poplatek za pronájem grilu a krbu ve výši 250,- Kč/pobyt. V ceně je umytí roštu a žulové desky + dřevěné třísky na zatopení. Dřevěné uhlí si prosím přivezte vlastní.
    - doporučujeme Vám udělat velký nákup než přijedete k nám, a to v Semilech (18 km od nás), je tam Tesco, Penny (2x), Albert, Lidl. Jinak obchody s potravinami jsou ve Vysokém nad Jizerou (1,8 km), ale je tady malý sortiment a také je to dražší - ve všední den zavírají v 18:00, v sobotu je do 12:00 a neděle zavřeno.
    - Krakonošova pekárna - nachází se přímo ve Vysokém nad Jizerou, prodávají od brzkého rána, velký sortiment (otevřeno pondělí-pátek 6:00-17:00, sobota 6:00-12:00).
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    12 dospělých osob x 2 noci x 210,- Kč = 5.040,- Kč

Opět platí minimální cena za patro víkend: 4.200,- Kč (10 osob).

Záloha: 840,- Kč
    Doplatek při příjezdu 14.8.2015: 4.200,- Kč (minimální doplatek: 3.360,- Kč).

Pokud se nějak změnil počet osob, dejte nám o tom prosím vědět. Děkujeme.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od všech dospělých osob budeme potřebovat při zápisu do knihy hostů občanský průkaz nebo pas.

Pokud budete mít nějaké dotazy, určitě nám napište.

Přejeme hezký zbytek dne a budeme se na Vás těšit příští pátek :-)

Bartoničkovi
    --
    http://ubytovani.bartonicka.cz

Facebook : http://www.facebook.com/ubytovanibartonicka

Ubytování Bartonička
    Horní Tříč 26
    512 11 Vysoké nad Jizerou

Mobil: 736 245 464
    [email protected]
    Flaubert
    Dobří lidé, kteří jste se nezúčastnili Bartoničky 2015! Už teď konstatuji, že máte čeho litovat a posílám zprávu z průběhu.

Je tu hezky, sluníčko svítí, je příjemně teplo a účastníci právě tvoří povídky, tentokrát na téma: Co se stane, když se školák a nemotorný kouzelník sejdou v opuštěném starožitnictví... -)

Naše díla budou určitě k přečtení zde. Jinak nás ještě čeká opékání vuřtů, večerní vyhodnocení díla a zítra bohužel odjezd...
    Flaubert
    Takže, dobří lidé, jsme zase zpátky doma, alespoň doufám, že jste se všichni z Bartoničky vrátili ke svým rodinným krbům...

Jakožto samozvaný velitel posledního srpnového víkendu bych vám všem chtěl poděkovat nejen za to, že jste se zúčastnili, ale i že jste velkou měrou přispěli ke zdaru celého podniku, který byl letos připravován poněkud překotně a v trochu omezenějším rozsahu.

Ale myslím si, že jste si všichni odpočinuli, popovídali dosytosti, poměli se i co se jídla týká, vzájemně vytvářeli pocit pohody a že jste si zase zkusili něco napsat. Ta soutěž byla skvělá, všichni ji pojali se vší vážností a bylo to prostě fajn.

I Bartoníčkovi už se na nás těší příští rok.

Upřímně řečeno, byl jeden okamžik, kdy jsem měl velikou chuť letošní setkání zrušit a teď jsem rád, že jsem to neudělal.

A za to vám děkuji, willi, Simono, Leonko, Mirku, Shaggi, Lucko, Ondro a Markétko.

A když bude příznivá konstelace hvězd, třeba zase za rok...
    Flaubert
    Za naší marškumpačku hlásím, že jsme dorazili v pořádku. A ještě jednou dík za organizaci celého podniku. Byla to parádní tečka za prázdninami.

V&Co.
    Bylo to moc fajn a nezbývá než se těšit na další ročník :-)

Report pro Reného mám nastřelený, ale asi ho trochu pokrátím :-) a pak  mu ho pošlu a pokud budete chtít  tak i  vám všem třeba do zprávy....
    Díky i vám všem, usnadnili jste mi to. Poděkoval jsem i Bartoníčkovým zjistili jsme, že nám udělali podstatnou slevu...

Jinak, Mirku,určitě to rozešli, já na to nějak neměl čas. René bude rád, taky mu napiš,aby nám za naše díla zhodnotil.
    Flaubert
    Mirku a Markétko!!! 

Napsali mi Bartoníčkovi, že ve vašem pokoji při úklidu našli nabíječku, takže ji uložili do bezpečí a čeká u nich na svého majitele.
    Flaubert
    Díky Jerry za info, je to má cestovní nabiječka:-) ani jsem nepostřehl, že mi vyklouzla z batůžku. Napíšu Bartoníčkům a  domluvím se na vyzvednutí/poslání.
    Tak jsem dnes odeslal Renému report (kdybych neodeslal asi bych do nekonečna upravoval) :-) A než bych vám jej posílal do zpráv, raději jsem jej nahrál.

REPORT Z BARTONIČKY 2015

Poslední srpnový víkend proběhl 3. ročník srazu "pisálku" z fóra Reného Nekudy - Bartonička 2015.

Jak už to při podobných akcích bývá, pátek se nesl ve znamení příjezdů. Proto jsme se v kompletní sestavě sešli až navečer, tentokrát v počtu 9 + pes, z toho 7 pisálků.

Večer příjemně plynul v přátelské atmosféře, až došlo i na diskusi, jaké že téma budeme letos zpracovávat. Skončili jsme však jen u řečí a náhodných typů z Reného Povídkáře. Nějak nebyla ta správná konstelace k finálnímu rozhodnutí a tak jsme si řekli - ráno moudřejší večera a rozprchli se zalehnout.

Ani sobota nezačala hekticky. Naopak v poklidném duchu, kterým započal páteční večer, pokračovalo i sobotní dopoledne. Nakonec jsme ještě před polednem téma k psaní vybrali. Opět jsme sáhli po Povídkáři a vygenerované zadání znělo: Co se stane, když se potká školák a nemotorný kouzelník v opuštěném starožitnictví.

Ale teprve po návratu z 2 km vzdálené hospůdky, posilněni vydatným obědem, jsme se rozprchli tvořit. Rozehřáli jsme mozkové závity a rozhýbali prsty, ponořili jsme se do psaní. Nastal čas tvůrčího šílenství. A v podvečer jsme měli téměř všichni dopsáno.

Opékali se buřty a psaní vystřídal družný hovor a nakonec i očekávané večerní předčítání a následné vyhlášení Mistra pisálka pro další rok. Psavců nás bylo 7 - Mirek, Markéta, Lucka, Ondra, Jerry, Willi a Simča a tak jsme se mohli těšit na 7 různých příběhů.

Jak se po hlasování ukázalo, nebyl jednoznačný vítěz. Sešli se 3 povídky se stejným počtem bodů a tak jsme museli zjistit, která z nich byla nejčastěji doporučena na čelní místo. Díky tomu se nám vyloupl vítěz, kterému jsme mohli pogratulovat.

Titul Mistr pisálek pro rok 2015/2016 získala Lucka.

Vítěz byl znám a mohla se tedy opět rozběhnout volná zábava.
    Uteklo to jako voda, než jsme se nadáli bylo nedělní poledne, čas rozloučení a odjezdů.

Opět to byla velice příjemná akce. Nezbývá než se těšit, že se vše zdaří a za rok se opět sejdeme s dobrou náladou a tvůrčím zápalem.
    Willi (případně Jerry), jak to vypadá s fotkama? Psal René, jestli k Reportu nebudou i nějaké fotky.
    Ta zpráva o srazu vypadá dobře, asi bych tam nic neměnil.

Já jsem udělal jen asi tři snímky mobilem, hlavní fotograf byl willi a slíbil mi, že mi je pošle k eventuálním úpravám a zveřejnění. Zatím neposlal, takže až budou, Renému nějaké pošlu.
    Flaubert
    Ahoj všem, za zdržení fotek se velmi omlouvám. Teď jsem se teprve vrátil z pracovní cesty a podobně vypjatý mám celý začátek týdne. Takže se dám do stahování z foťáku teprve teď. Jdu na to, doufám že Jerrymu pošlu odkaz během cca hodiny...
    Willi je šikovný chlapec, fotky mi poslal bez problémů. Já je proženu nějakým programem na úpravu fotografií a v nejbližší době je zase šoupnu na Rajče, samozřejmě dám odkaz.
    Flaubert
    A dobří lidé, frotografie jsou už na Rajčeti, takže se můžete pokochat svojí krásou a zavzpomínat na pohodový víkend.

http://jerrymungo.rajce.idnes.cz/pisalci_2015

Flaubert
    Tak jen informuji, že jsem si všechna Bartoničská dílka stáhl a snad v dohledné době dodám nějakou zpětnou vazbu... :-)
    Taky se chystám vše znovu a v klidu přečíst. Ono je to jak s fotografií - je rozdíl si ji prohlédnout sám nebo si nechat o ní vyprávět. Zatím jsem neměl moc času, ale jak jsem si to tak zběžně očima prolétl, je to jiné než na poslech... lepší :o)
    Taky se na to chystám.. bohužel zatím jen chystám. :D Ale to přijde. ;)
    Opravdu, takhle ta naše díla vypadají úplně jinak. Takže bych navrhnul všem, aby napsali, jak na ně naše povídky zapůsobily napodruhé a samozřejmě můžou hodnotit i ostatní, kteří na Bartoničce nebyli. Může to být zajímavé. 

A příští rok Bartonička 2016? :-)
    Flaubert
    Nám se Bartonička líbila, takže my bychom rádi jeli znovu. Nicméně je to ještě daleko, takže závazně to samozřejmě říct nemohu - ale jestli to jen trochu půjde, tak my jsme pro.
    To jsme rádi, že se líbilo, Willi. Však jsme se tě snažili vylákat z virtuální ilegality už minule. :))

Jinak já na Bartoničku určitě znovu dorazím. To bych si přece nenechala ujít. :)
    Hlásím, že pokud to bude jen trochu možné, samo sebou bych se příští rok opět účastnil. :-)
    Podívejme, už se nám hlásí účastníci Bartoničky 2016... :-) To potěší. Takže Mirek, willi a Markétka, pokud se nestane něco nepředvídatelného... Skvělé, zdravé jádro! A určitě se přidá i Mistr pisálek letošní Bartoničky. Bartoníčkovi se na nás už těší, děkovali mi mi za to, že jsme byli slušní a solidní.

Samozřejmě, když bude mít ke konci příštích prázdnin chuť se literárně vyřádit i někdo další, bude vítán.

A jakousi inspiraci jsem tam získal, něco už se mi rodí pod prsty na klávesnici...
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Taky zdravím, snad si udělám čas a dílka přečtu a určitě napíšu konstruktivní kritiku :-)

A Bartonička za rok? No jasně, určitě!
    Tak jsem Jerry zvědav, co se pod prsty zrodí.

Já už mám poctivě přečteny všechny naše Bartoničské výtvory a pořádně jsem si je užil v klidu domova. Dokonce jsem si vpisoval i krátké poznámky, takže teď už to jen přepsat do počítače a dočkáte se nějaké té skromné (opravdu jen pár slov) zpětné vazby. :-)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.