Plkám, plkáš, plkáme.

1262729313259

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    No Jerry, paráda. Už mě napadlo další pokračování ale ještě neslibuju, jestli se toho ujmu, nevím, jak na tom budu s časem :) Moc pěkné pokračování :)
  • williwilli Komentářů: 508
    Jelikož tu opět nastalo ticho a tak trochu hrozí zreznutí serveru, tak bych si dovolil vám alespoň popřát prima víkend. Venku probíhá příjemná ukázka jarního počasí, tudíž nám všem přeju, aby jaro už vydrželo a rozproudilo mízu nejen v kořenech a kmenech stromů, ale i v pisálkovských žilách.

A kdyby někoho napadlo vystřihnout si nějakou povídku a dát jí sem... Prostě něco bych si rád přečetl. Ruce mě svrbí, v hlavě se mi taky něco přesýpá, ale za sebe ještě nic napsaného nemám. Múzy mají asi pauzu, ale možná že třeba zrovna věnují svou péči někomu z vás :O))
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Asi se brzo dočkáš, já něco tvořím. Trochu jsem se zaseknul... A budu muset pokročit se svým dlouhým a nesmrtelným dílem San Felipe, ať už to brzo skončí...
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Já také tentokrát přidám něco málo ze své tvorby - audio povídku Muž, který chodil bosý.

Při poslechu mě napadlo, že by mi vůbec nevadilo, kdybychom už konečně vyhodili televizi. Jenže jak už to tak bývá, stejně se každý den ráno obuju, stejně tu bednu večer zapneme...
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Já se na televizi dívám, jen když je mistrovství světa v hokeji (takže mi to za chvíli nastane). laugh Jinak ji absolutně nepotřebuju, je to žrout času a takových mám dost i bez ní. Navíc ta kvalita pořadů mě moc neoslovuje. Radši knihu či audioknihu nebo si pustím film vlastního výběru na notebooku. ;)
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Trochu narychlo jsem odjel na další "dovolenou", takže jsem sem ani nestihl napsat, promiňte frown

Každopádně jsem už zpátky doma a až se dám trochu do kupy, začnou přibývat povídky smile
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Vojto, tak se drž, s jarem bude určitě dobře. Těším se, že se s vámi uvidím Pod zvonečkem.
    Skvělé, zdravé jádro se už houfuje Pod zvonečkem... laugh Opravdu rád vás zase uvidím, od Bartoničky už je to přece jen kus času.

A ještě bychom se tedy měli rozhodnout o hodině setkání, osobně bych to viděl tak po poledni, stejně, jako jsme se sešli i tenkrát. Ten podnik otevírá v jedenáct...

Mike, promluv jako šéf a organizátor, abych si podle toho mohl zařídit autobusovou dopravu.
    Flaubert
    Mám takový problémeček - z některých počítačů nemohu toto fórum prakticky vůbec zobrazit, protože se mi nenačítá správně. Nemůžu se ani přihlásit. Z jiných ho zobrazím, ale úplně nahoře se mi objevuje text:

if(empty($gfmh)) {$gfmh = "

";echo $gfmh;} #/a86056# ?>

Tak nevím, jestli je chyba u mne (nikde jinde problémy nemám) a nebo jestli je chybka někde na serveru...

Máte někdo podobnou zkušenost?
    Paráda, fórum už se chytilo, všechno šlape jak má! Už jsem se vyděsil, co se mi to stalo s počítačem, ale jak se ozval willi, že má stejný problém, bylo jasné, že se někde něco děje.

Tak hlavně, že už je vše v pořádku, Mike, díky!

Já dokončuji jednu svoji povídku, brzo ji sem usadím. A co ostatní? Někam to všechno zmizelo, objevili se tu noví autoři a kde je jim konec? 

Když už nám to tady chodí, měli bychom to rozejet.

Škoda toho květnového setkání, ale asi by to nebylo fakt ono. O to víc se budeme těšit na srpnovou Bartoničku. Už se mne taky domácí ptají, jestli letos znova...laugh
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Super, Jerry, snad si najdu chvíli a konečně si taky něco z fóra přečtu. ;)

Moje tvorba teď skomírá v důsledku učení, šprtání, čumění z okna, přípravy obhajoby diplomky a podobných blbin. Věř mi, že bych tisíkrát raději vzala tužku a zápisník a sepsala nějaký příběh. ;)

Taky mě mrzí, že se neuvidíme už teď v květnu, ale nejspíš by to nebyl plnohodnotný sraz a 6 hodin na cestě v jeden den mi kvůli tomu přijde trochu zbytečných. S Bartoničkou už ale počítám a těším se! 
    Nech šprtání a hurá do tvorby...laugh

Ono se to třeba nějak udělá, třeba domluvíme nějaký ambulantní sraz v Praze o prázdninách, ale Bartonička to jistí. Mike už psal rezervaci k Bartoníčkovým, už se mne ptali, jestli letos znovu dorazíme, nějak nás mají rádi...laugh

Plánuje se to na předposlední srpnový víkend, 21. - 23. 8. Takže v hojném počtu!
    Flaubert
    No vida, už se můžu taky přihlásit. Ten řádeček úplně nahoře, z nějakého skriptu, se mi tam sice objevuje pořád, ale už to funguje a můžu se i přihlásit.

Taky mě svrbí ruka a rád bych něco napsal, nebo dopsal, ale honí mě nedodělaná práce a nějaká nedozrálá múza. Byl jsem na Komáří vížce, svezl se lanovkou, viděl jsem staré hradby a rozvaliny opevnění, fantazie pracovala... Člověk by to na té sedačce dal dohromady celé, ale jak sleze dolů, nápady jsou pryč.

Zůstane jenom takový pocit, jako že tam nějaká inspirace je. Sednu si, a jak budu mít trochu času, vyšťourám jí na světlo boží a hodím na papír.

Jenže čas pořád není a inspirace za pár dní práskne dveřmi a je to jako vždycky...

No, Jerry, je to na tobě. Třeba nás nastartuješ.

Jo a co se študáků týče - bylo takové rčení. Za jak dlouho se český student naučí čínsky? Odpověď zní: jsou-li na to skripta, tak za týden.

Držím Markétě i ostatním studujícím palce.
    Nojo, teď to chodí jak dřív... :-)

Inspirací mám spoustu, píšu si je do sešitu, abych nezapomněl momentální nápad. Ale chce to prostě náladu na tvoření. Já včera zase o kousek pokročil se svým dílkem, snad opravdu brzo pozvednu prapor a nastartuji další umělce. Je to fakt, stačí se někde ocitnout a mít právě tu správnou náladu a to se to pak fabuluje...

Markétka se snad ani nemusí šprtat, nějakou obhajobu diplomky zvládne levou rukou a pravou ještě stihne tvořit... laugh
    Flaubert
    No, to nám ten 16. květen nějak nevyšel. Sraz jsme museli vypustit, do finále v hokeji jsme nepostoupili a na fóru nastalo ticho... Pravda, není každý den posvícení a konec konců, kdyby toho bylo moc, člověk by si přestal všech těch věcí vážit.

Už mám potřebu něco napsat, ruce mě svědí, ale asi mi schází potřebný klid. Ani na práci nebo nedostatek inspirace se vymlouvat nemůžu. Zatím si to kompenzuju náhodným focením - tu soukromou minutku na snímek si ještě najdu. Ale chtělo by to sednout si někam stranou od všeho a v klidu se na pár hodin ponořit do vymýšlení příběhů.

Jenže tenhle rok je nějakej divnej. Strašně rychle utíká a pořád něco vyrušuje.

Tak, ložiska disků serveru se tímto protočí a promáznou a třeba se někomu něco urodí pod rukama a dá nám to sem pro potěchu ducha. Taky se mrknu, jak se mají moji trpaslíci a kouzelníci. Možná že by se tam kus nového příběhu našel... Že bych stačil předstihnout Jerryho?

:O)
    Jak potěší taková věc, že funguje fórum, že? smile

Pravda, vzpomněl jsem si několikrát, jak jsme mohli sedět pod Zvonečkem, když jsem jezdil s kolečkem a vozil hlínu na zahradě u švagra... Den by se vydařil... Inu, nevadí, všem dnům není konec.smile

Ten hokej mne nějak nechal chladným, během zápasu s Kanadou jsme seděli v krčmě a dávali si pizzu. Občas nás informovala servírka, kolik to je, ale věnovali jsme se opravdu spíš Diavola pizze.

Jo, willi, i tobě to letos nějak utíká? Já už si toho všimnul taky, že jsou ty hodiny nějak kratší, víkendy jsou nějak rychle za sebou... 

Nojo, já tvořím dál, sice ztuha, ale pokračuje to. Občas mne od stroje vyžene moje žena, která tu prohání nějaké to pasiáns. A příští týden budu mít fungl nový PC, tenhle, co mám, už má asi osm let, byl postavený asi za pětadvacet tisíc a pořád mi tu chodí XP.

Takže bude jedno nové Lenovo, s 8.1 a s terrabitovým diskem, dokud je to ještě všechno docela levné.

Tak uvidíme, kdo dřív, willi... Já jedu v poslední třetině povídky, asi trochu rozsáhlejší, ale je taková nenáročná, téměř letní a pohodová.
    Flaubert
    Tak u mně to včera zafungovalo jako většinou. Sednul jsem si ke stroji s dokonalou představou, jak to dám. Ale než tam nalezl systém, než se to párkrát restartovalo kvůli zapomenuté aktualizaci... A pak jsem už jenom tupě zíral na klávesnici a nemohl si vzpomenout, proč u ní sedím.

Asi bude opravdu prvenství tvoje.

My jsme ten čas využili na návštěvu bazénu s malou a taky jsme jí koupili nové kolo. Takže u nás dobrý, zahradě jsem obětoval jen jedno dopoledne. A s hokejem to mám tak nějak podobné - občas se s chutí mrknu, ale většinou mě nebere. Jen jsem přál Jágrovi ještě jednu placku. No, dopadlo to jinak, svět se točit nepřestane. Spíš to bude jak píšeš - točí se čím dál rychleji.
    Inu, uvidíme, kdo dřív... Takové závody, to je věc... :-)

Brzo bude s mojí hlavou a prsty spolupracovat i fungl nový PC, pan Lenovo. Tenhle můj současný už má několik let a je denně v akci. Ještě mi tam běhají XP, sice jakž takž, ale už to není ono, docela se zadýchávají, občas se naštvou, seknou, restartujou, prostě, jako vrtošivý stařík. Tak jsme se rozhodli obnovit park s PC. Tím už jsem kompletně inovoval, k Vánocům to byl notebook, k svátku tablet...

Včera jsem kousek se svojí povídkou popojel, přece jen se docela vyřádím. Doufám, že už to vedu ke konci... :-)

Flaubert
    Ještě dodatek.

Dopsáno! Před chvílí padla poslední tečka. Už se mi do toho dnes nechce, ale zítra bude nějaká ta revize a pak už to všechno pošlu do světa!cool
    Flaubert
    Já věděl, že mě trumfneš...

Teď zrovna mám takovou problematickou situaci - moje figurky se domluvily na společném postupu, jsou poschovávané za keřem, koukají na ty druhé, a...

...a žádný nápad, co s tím dál.

No, tlačit na pilu se nemá, ono se něco urodí samo až se tomu bude chtít.

Takže gratuluji a už se těším.
    Willi, je to tam! Vyhrál jsem...wink Ale ber to moje dílo shovívavě, potřeboval jsem napsat právě tohle. cool

A fakt, nemá cenu něco nějak lámat, já během psaní tohohle díla přišel na dobrý nápad něčeho docela jiného, chce to asi ve volných cvílích v hlavě opravdu převalovat možné náměty a možné zápletky, ona se některá chytí.
    Flaubert
    Hurá, scénář je hotov a schválen! laugh

A zabralo to jen dva a půl roku, vytvořil jsem tři zcela odlišné příběhy, okolo dvaceti revizí každého z nich a výsledkem je necelých čtrnáct stránek čistého textu laughlaughlaugh

Ale naučil jsem se strašně moc věcí, od samotné stavby příběhu po formátování textu. Až na poslední čtyři verze se to nedalo vůbec číst a nedávalo to žádný smysl, ale teď už v ruce máme něco, na čem můžeme postavit asi 25minutový filmeček. Těším se na první klapku, která proběhne už za měsíc smile

A další osobní úspěch - chodím už půl roku na lekce zpěvu a v pátek jsem měl vystoupení v poloplném kostele, kde jsem si s pěti harmonikářkami zazpíval dvě písničky.

Jo, a taky jsem se odstěhoval od rodičů... k babičce na druhou stranu města laugh

Viva la vida!
    Mohu prohlásit, společně s Josefem Švejkem - Poslušně hlásím, že jsem opět zde.

Egypt už je jenom ve vzpomínkách a že to byla tentokrát hodně hektická a náročná dovolená. Dokonce jsem měl tu čest se seznámit s egyptským zdravotnictvím a následky dovolené si léčím ještě v této chvíli.

Nicméně, i příjemnější chvíle jsem si prožil. Opičku jsem žádnou neviděl, kromě hotelových barů, kde jich bylo každý večer několik a pak na pláži, kde jedna z německých turistek k ní neměla daleko...laugh

Ale nezahálel jsem. I když jsem s sebou neměl žádné záznamové zařízení, napadl mne jeden zajímavý námět, když jsem tak koukal na ty hromady pouštního písku. Takže nyní dávám dohromady jakýsi prolog uvažovaného díla, docela zajímavý nápad na mne vybafnul. Stvořím tedy začátek příběhu, který začíná ve třicátých letech minulého století v Egyptě. Napadla mne taková věc, že až dopíšu, dám to sem a vybídnu obecenstvo, aby se toho buď chytilo a pokračovalo, nebo mi dalo tipy, jak pokračovat sám.

Flaubert
    Koukám, po dovolené jako po výprasku... Tedy doufám, že až tak hrozné to nebylo. Ačkoliv můj rekord (naštěstí ne můj osobní) z Egypta je 90 minut do dosažení počátku Faraonovy pomsty. Hošík si po vystoupení z autobusu radostí poskočil na recepci hotelu a už to bylo.

Ten nápad zní zajímavě, předpokládám, že na Bartoničce se dozvíme více. Jestli se jí ovšem v těchto vedrech dožiju...
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Taky si Jerry říkám, zda se o novém nápadu dozvíme na Bartoničce více (tak ať ti to píše).
    Inu, už jsem myslel, že jste se v tom vedru dočista rozpustili... laugh

Jinak, vše jsem přežil, ačkoli se z toho všeho trochu dostávám až do teď. Ale teplo tam bylo přece jen trochu větší... wink

Nicméně, opravdu mne napadlo jedno docela výživné téma. A docela jsem si ho vychutnal, během dovolené v hlavě srovnal a včera celé dílko, tedy jakýsi prolog dílka dokončil. Takže ještě to trochu učešu a předhodím to tu v nejbližší době. Na Bartoničce pak lze diskutovati o tom, co s tím dál, eventuálně se může nápadu chytit někdo z dalších zdejších spisovatelů. Nedělám si nárok na nějaká autorská práva...smile

Takže se sem občas koukněte, zatím mne nenapadl nějaký název, takže vše asi zatím nazvu Prolog. Velice originální...
    Flaubert
    *nenápadně zakašle a až v tom okamžiku si přítomní v místnosti uvědomí, že Vojta je mezi nimi a stále žije, ač nebyl po staletí vidět*

Poslušně hlásím, že jsem se vrátil z dovolené v Řecku a posílám odkaz na pár zápisků a momentek z cest.

http://mysskas.tumblr.com/

http://mysskas.rajce.idnes.cz/Recko_2015

Zůstalo mi ze dvou stovek pouze 11 fotografií, které jsou alespoň trochu použitelné. Zbytek je buď rozmazaný nebo nezajímavý. Aneb nepouštějte k tomu někoho, koho nebaví focení a má jen mobil laugh Zápisky jsem si říkal že budu dělat poctivě, ale ty zážitky byly tak intenzivní, že popsat nešly, na jejich popsání nebyla chuť, nebo bych je psal na úkor dalších aktivit. Kdo si chce těch 17 krátkých odstavečků přečíst, může tak učinit na odkazu nad Rajčetem, je však potřeba počkat, až se načte celá stránka a číst odspodu nahoru kvůli vzestupnému řazení příspěvků. Plus je tam několik fotek navíc a mínus, že chybí poslední dva dny, které si uchovám pouze v paměti. Zápisky jsem pro autentičnost neupravoval, jsou tak, jak byly napsány. Mám tam i jednu hrubku o které vím laugh (a spoustu věcí, o kterých nemám tušení nebo jsem ledabyle přehlédnul).

Mimoto si dávám závazek. Do Vánoc si přečtu vaše díla i dopozpátku, všechno co jsem kdy slíbil, že si přečtu, a dám vám zpětnou vazbu. Do té doby pravděpodobně nepřidám nic svého. Až teď jsem si uvědomil, jak jsem se v tomhle ohledu choval vůči vám strašně nefér. Alespoň to tak teď cítím.

A jak se máte vy, lidé zlatí?
    Vojto, jak vidno, taky sis užil v dámské společnosti. A jasně, Řecko je lepší než společnost spisovatelská... laughlaugh

Koukám, že jste byli skoro na stejném místě, co kdysi my, Vrasnu znám dobře. Ale my máme raději řecké ostrovy, ta pevnina se nám nějak nelíbí... Ale zápisky z cest jsou originální a skvělé, velice svěží povídání, docela bych řekl, že tohle je tvoje parketa a silná stránka. Velice plastické a pobavil jsem se. Jako kdybych tam byl taky...

Jinak, jak už ví i Markétka, v mé literární tvorbě mne postihla zlá nemoc, moribundus.

http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Moribundus

V hlavě nosím několik námětů, mám je už napsané na lístečcích a ne a ne se k tvorbě dostat. A to si říkám, ještě tohle, ještě tamto... A psát ne a ne. Snad se to trochu vylepší.

Pro přátele z Bartoničky - mám chuť pokračovat v díle, k němuž jsem stvořil Prolog. Opravdu je tu možnost několika různých cest, jednu jsem si vybral, tak uvidíme. Taky bych se rád vrátil k Radkovi, popostrčil ho kousek dál, ještě víc uklidnil a doufal, že se někdo - kdokoli - chytí. Byla by škoda s ním nepohnout, máme to rozjeto dobře a kdo to co jsme zatím sepsali, četl, byl spokojen.

A v hlavě jsou ještě dvě detektivky, jedna vánoční povídka, možná třetí  a poslední díl Věží a pokračování San Felipe, na které jsem trochu zapomněl. A ještě takový nástin, jen pár nápadů, třeba se z toho vylíhne něco jako thriller...

A co vy ostatní, máte plány?
    Flaubert
    Jerry: Zrovínka jsem se díval na Prima Zoom na pořad o německém okultismu v meziválečném a válečném období. A počátek se takřka dokonale shoduje s časem Prologu. Možná si to zkus najít na webu téhle televize. Obvykle se to tam dá shlédnout znovu. Třeba v tom najdeš inspiraci pro pokračování příběhu.

Tvůrčí plány bych měl. Ale mám taky bolest v zádech od práce s počítačem - denně 10 a více hodin. Takže představa, že budu ještě dobrovolně psát něco dalšího mě spíš děsí. Ale jak to jen trochu půjde, zkusím pohnout s něčím, co už mám rozepsáno.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.