Plkám, plkáš, plkáme.

1232426282959

Komentáře

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    To je prostě geniální laughlaugh

jen to naráží na menší technický problém, tahle knížečka by pak měla okolo 740 stránek velikosti A4laugh

(což by šlo vyřešit třeba tak, že by se z toho udělal časopis. Dejme tomu čtvrtletník)

((nebo týdeník tak, aby se vešel do větší kapsy nebo kabelky))

Každopádně vyděláme majlant! laughCo s ním uděláme? 
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Dejte se do práce, vy dva! Zní to geniálně. laugh
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Vojto, tak klasický formát týdenního diáře? 53 týdnů- 53 minipovídek a 53 záchodků s recenzemi a krátkými, údernými hesly? Letos to už nějak nestíháme ale na příští rok? laugh
    Jasně, a uděláme to jako trhací kalendář na jemném papíře. laugh

Nelíbila se Vám povídka? Vytřete si s ní...

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Přátelé, tohle ještě nikdo nevymyslel, to bude trhák! A to doslova...wink Jak je vidno, budete vy dva opravdu odborníky přes tyhle místnosti. Recenze veřejných záchodků, to je naprosto geniální, kam se hrabe Polreich se svými recenzemi restaurací! Do hospody můžeš a nemusíš, ale na veřejný záchodek vždycky...

Lucko, Markétka nechtěla, tak že bych vzal na Maledivy tebe? Letí to z Curychu v sobotu v půl sedmé, check-in číslo tři. Taková tvůrčí dovolená, to by šlo, ne? Takže v šest u Boeingu?
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Jerry, to nepůjde, v sobotu jdeme s rodinou na Hobita. Letí to i v neděli? No, vlastně na Maledivách bych se sotva soustředila na psaní, asi bych furt čuměla pod vodu, co kde plave...

Vojto, to je geniální. Co taky jiného s týdny, které už máš za sebou. Co vymyslíme s obalem diáře? Třeba by v něm mohla být nějaká rachejtlička, která by se na Silvestra odpálila? 
    Pravda, Hobit má přednost.

http://www.zurich-airport.com/passengers-and-visitors/arrivals-and-departures/seasonal-timetable

Další letí zase až v sobotu, tak si udělej čas... wink
    Flaubert
    Jerry: Ne že bych nechtěla, ale já to nemám čím zaplatit. Kdyby se našel nějaký hodný sponzor, který by mi zaplatil letenku a pak dal ještě  motivační příspěvek na mou tvorbu, už jsem dávno na Maledivách. laugh

Lucka: Na Hobitovi jsem byla, pak dej vědět, jak se ti to líbilo. Zatím jsem se totiž setkala s úplně rozdílnými názory. ;)
    Rachejtlička by asi neprošla - mohou se k nim dostat děti, bezpečností rizika při požáru, problémy s uskladněním...

Navrhuji buď vzorek nějakého exluzivního toaletního papíru, třeba Toi Toi Chanel no. 4, nebo lísteček, na který když dostaneš všechna razítka z hodnocených toalet, získáš nějakou odměnu laugh 
    Vojta : zdarma diář na další rok! laugh

To zní jako plán!

Takže vše už je vymyšlené, teď už to jen sepsat laugh

Teď jsem dokončil druhou miniaturku, až bude po revizích, šoupnu ji na fórum wink
    Diář : "Buď se z toho zblázníte nebo po..."

Hele já snad fakt začnu ty záchodky sepisovat kiss

Ještě mám kamaráda, který sbírá záchodkové nápisy - navrhuju ho přibrat do party.laugh

Na Hobita se těším, a jestli na Maledivy zbude nějaký čas...

Markétko, chceš říci, že nemáš pár hloupých papírků s cifrou 5000.- ? Stačilo by jich tak deset, dvanáct...  To Lucka po Hobitovi určitě vyrazí...laugh

Lucko, to jsi mne zklamala, já myslel, že ty záchodky už máš sepsané, když o nich dovedeš tak fundovaně rozprávět...wink
    Flaubert
    Jerry: Pár hloupých papírků.. laugh Teď o Vánocích jich značně ubylo, to víš. ;)

Lucka: Záchodkové nápisy taky stojí za to, ale aby se vám ten výtvor nestočil do přisprostlých vod. laugh
    Já vím, papírky se rozlétají... Ale není to zase takový problém je mít, kdysi před lety jsme byli jako učni v tiskárně cenin a viděl jsem, jak se to tiskne. Není to tak složité... Ale pravda, peníze kazí charakter, o Vánocích bychom měli myslet na duchovnější věci... smile

Flaubert
    Krásné vánoce Renému a všem na fóru laugh
    Krásné svátky všem! smile
    Taky se přidávám: Krásné a veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Ať vám to píše. ;)
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Děkuji všem za přání! Také přeji klid, mír, pohodu a hodně inspirace! ;)
    Boss
  • williwilli Komentářů: 508
    Taky přeji všem krásné svátky a splněná přání.
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Ahoj :)

Připojuji se s přáním krásných svátků. Ať se vám splní všechna přání a užijete si spoustu pohody a klidu se svými milovanými.

Ještě tu mám jeden malý rest - na svém blogu jsem konečně vyhlásila soutěž, kterou jsem tu před časem motivovala Lucku k napsání něčeho nového. Kdybyste dnes pod stromečkem nenašli dost knížek, můžete se přidat a zúčastnit se ;)

Téma zní: Muž, který chodil bosý a vůbec mu to nevadilo

Podrobnosti o podmínkách najdete na blog.ladrova.cz, rozhodně je to dělané tak, abyste napsanou věc mohli publikovat a dát ke zhodnocení i sem :)
    Tak už nám ten Štědrý večer pomalu končí, doufám, že jste si ho všichni užili společně se svými blízkými a že stejně pohodový, úspěšný a inspirativní bude pro vás všechny i celý příští rok 2015.
    Flaubert
  • Elen76Elen76 Komentářů: 9
    Omlouvám se, zklamalo internetové spojení, ale mám jednu drobnou otázečku a nevím, kde se tu na fóru zeptat..zkusím to tedy zde. Jelikož jsem vedena na úřadu práce a s dětmi jsme ten "sociální případ" jak to funguje, pokud bych to své dílko nechala vydat a dejme tomu, že by se i docela dobře prodávalo? Musela bych být OSVČ? 
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Ahoj. Elen, už jsi problém nějak vyřešila? Schválně jsem pátrala a našla jsem článek na: http://www.jakpodnikat.cz/autorske-honorare-zdaneni.php

Je zde uvedeno např toto:

Autorský honorář, daně a pojištění:

Autorské příjmy do 10 tisíc - nově od 2014

Od ledna 2014 platí, že všechny autorské příjmy, které v úhrnu nepřesáhnou 10 tisíc Kč za měsíc od téhož plátce, zdaní plátce stržením 15% srážkové daně z příjmů. Přitom takových plátců může mít autor v jednom měsíci i více. Autor tyto příjmy nemusí už nikde uvádět a neplatí se z nich zdravotní ani sociální pojištění.

Autorské příjmy nad 10 tisíc

Tady se nic nezměnilo, autorské příjmy nad 10 tisíc za měsíc, které nepatří do příjmů ze závislé činnosti (ze "zaměstnání"), zdaníme jako příjmy z podnikání a jiné samostatné činnosti.

Zdravotní pojištění a sociální pojištění platíme stejně jako osoby samostatně činné, jen nepotřebujeme žádné živnostenské oprávnění. Přihlásíme se jako OSVČ do 8 dnů po zahájení samostatné výdělečné činnosti, (viz Jak začít podnikat) a vždy do konce dubna podáme daňové přiznání a přehledy pro pojištění za předchozí rok, viz Daně a pojištění krok za krokem.

No, moc moudrá z toho nejsem laugh

Snad někdo, kdo už něco vydal a má zkušenosti?

The world needs more cowboys.
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
      Tak vánoce jsou konečně sťastně a vesele za námi. Teď už jen přežít ten Silvestr a bude dobře :D Jak já tohle období nesnáším, to by vydalo na knihu. Nebo aspoň na povídku....no dobře, tak spíše blogovou úvahu, ale stejně, co vám budu povídat :D
    Musím se pochlubit, dostal jsem čtečku knih smile

To je tak pohodlné čtení až to snad není možné laughdoporučuju!
    Vojto, čtečka je mor, já už ji tahám všude sebou a dokonce jsem si už sehnal i jednu záložní, kdyby odešla ta původní. A budou mi ji muset dát i do truhly, protože tolik knížek, co tam mám, do smrti nepřečtu...
    Flaubert
    Přeji všem úspěšné vplutí do nového roku. Případně vklouznutí, ale pozor, neuklouzněte.

Je tu první všední den všedního týdne, patřičně šedivý. Ale s radostí konstatuji, že jsem přežil další svátky a naprosto souhlasím s Mikem - bylo by to na hodně dlouhou blogovou úvahu. Když vezmu ze svého to veselejší a zveřejnitelné: dvakrát jsem se málem přizabil, z toho jednou na namrzlých schodech. Pod stromečkem se nám objevil vrtulník na vysílačku, snad jen proto, aby nám nenávratně ulétnul hned druhý den. Patří tam i zcela neočekávané a naprosto náhodné nalezení již nenávratně ulétnutého vrtulníku (...si z nás normálně dělal srandu...), zdechlá lednice a rozbitý sporák, vyteklá žluč a zkažená rybí polévka, atd.

Ale jsme tu navzdory všem událostem a už osnujeme plány na letošní rok. Doufám že dobrý rok. A co nás nezabije nechť se stane inspirací pro pisálkovské nápady a výplody.

A pište, nebo nám zase začnou rezavět ložiska na serveru fóra a to se hned takhle z kraje roku nehodí.

laugh
    Willi: Píšu, píšu, zrovna dnes v čekárně u doktora mě napadla taková blbůstka laugh čeká na revize.

Jerry: čtečka se stala součástí okruhu mých nejlepších přátel. Myslím, že ji příští Vánoce koupím nějaký dárek.
    Vojta: Hezké bajky - nechci ti to tam zaneřádit svými komentáři, tak to píšu radši sem. Ta studna mi připomíná trochu moje podnikání - chtěl jsem se někam dostat, dostal jsme se tam, ale nevím, jestli to není až příliš konkrétní výsledek. Říká se, že když se chce Bůh někomu vysmát, splní mu jeho přání...

Administrátoři: Mám takový problém. Pokud sem nakouknu jako host, fórum funguje celkem stabilně (tedy někdy až moc, řekl bych - asi jsou všichni na horách za sněhem a Jerrymu se zřejmě podařilo někoho ukecat na společnou autorskou dovolenou v teplých krajích). Pokud se ale přihlásím pod svým nickem, zmizí mi některé rubriky, bublinkové odkazy jsou přes půl obrazovky a bez bublinky, na kterou jsem byl zvyklý... Možná u mne nedopadla dobře nějaká aktualizace počítače, nebo je problém jinde. Potřeboval bych trochu napovědět.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.