Plkám, plkáš, plkáme.

1222325272859

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Jerry: gratuluji, HP je dobrá volba. Doporučuji OpenOffice. Jeho primární formát je rtf, ale umí pracovat i s docem. Je to opensource program čili je zdarma a je to konkurent Wordu. Více zde: http://www.openoffice.cz/stahnout  Já poslední dobou nejvíc pracuju v Google Docs, tam je zase výhoda, že k nim máš přístup kdekoli, kde máš internet. Nevýhoda, že tak úplně nezvládá češtinu. Hlavně uvozovky umí jen ty horní.

P.S. Brian je u nás tradičním Vánočním filmem :D
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,767
    Dík, jsem rád, že jsem si z toho chumlu všelijakých ntb vybral dobrý stroj. OpenOffice už tam mám a už na nich píšu. Jako ikspéčkář trochu plavu v osmičkách, ale to se poddá.

A teď vzhůru tvořit!  Už se chýlí ke konci práce na jedné povídce, která tě asi zaujme a vidím potenciál k dalšímu pokračování. To víš, Amerika a 9/11, to je můj letitý zájem...wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Lucie: To jsi dobrá, že už to máš. Jsem ráda, že to inspirovalo k nějaké tvorbě ;) Vidím to na ofiko vyhlášení před Vánocemi, aby na tom lidé mohli pracovat i třeba ve volnu mezi svátky. Nicméně už teď se moc těším, až si to přečtu :)
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    A pak si pořiďte děti! Právě jsem zjistila, že mi moje šikovná a evidentně obchodně nadaná dcera prodala hromádku knih Terryho Pratcheta, na kterou se už pár let chystám. Asi usoudila, že to nemá smysl, nechat na ně dál sedat prach. Mám zkrátka číst rychleji. Nechci se ani dívat, co mi dál z knihovny zmizelo. confused
    The world needs more cowboys.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 733
    Salmo, no to je zlo nejvyššího kalibru! laugh
    No, to mi povídej! laugh

Mám úplně strach se podívat do knihovny, co ještě zmizelo. Já to nosím domů po kilech jako vzácnosti a dítko mi to po kilech jako zbytečnosti zase prodává.

A to si představ, že jsem ten balík určitě sama nesla na poštu a ještě jsem zaplatila i poštovné! Prachy za prodej samozřejmě shrábla dcerunka. laugh
    Prokrista! Největší hříchy jsou ředit víno a prodávat knihy! 
    Flaubert
    Tak jsem přihodil další ďábelskou povídku...

Mimochodem, narazil jsem na jednu skvělou internetovou stránku pro nás, čtenářské šílence. www.tisicknih.cz

Jednoduchý princip. Zadáte si název vaší oblíbené knihy a systém vám za chvíli vygeneruje tisícovku podobných. Tohle do smrti nepřečtu...
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 423
    Salma: No, to bych dostala hysterický záchvat. Nebudeš si, náhodou, přát od dcery k vánocům pár knížek?

Jerry: Co se ti to objevilo dole za citát? Nemáš na takové názory ještě pár let času? 

Jíťa: Doufám, že až na ten text pohlídnu s odstupem, že nepoletí rovnou do koše...

Četli jste někdo Bílé zuby od Zadie Smith? Teď jsem se do toho pustila, a přemýšlím, jestli je tak chaotický původní text, nebo jestli je to překladem... frown
    Lucko, už jsem ten citát změnil, nicméně i ten předešlý byl dobrý...wink
    Flaubert
    Lucko, to bude určitě překladem. Převáděli nám ho na překladatelským semináři jako odstrašující příklad. laugh Pokud vím, tak překladatelka tam překroutila a nepochopila, co mohla. 
    Jerry, udělal jsi mi radost, toto je citát zralého, optimistického muže smile

Markétko, tak jsi mě uklidnila, je teda hrůza, co překladatelé dokážou z asi dobrého textu udělat frown( - přitom začátek je opravdu fajn.
    Lucko, ta zralost... spíš bych řekl téměř přezrálost...laugh A s tím optimismem bych to taky moc nepřeháněl. Denně se setkávám s takovými podivnými lidmi a situacemi, že mám co dělat, abych si špetku toho optimismu ještě udržel.

Mimochodem, občas se mi při čtení stane, že si říkám, safra, to už nejsou schopní překladatelé? Vypadá to, jako že hodně lidí překládá podle slovníku nebo Překladače.

Zadal jsem si do Googlu název knihy Bílé zuby, abych byl v obraze, a vyskočilo mi skoro dva tisíce odkazů na bělení chrupu.laugh
    Flaubert
    Drazí přátelé a milovníci tvůrčího psaní, obracím se na vás s prosbou. Bylo založeno nové fórum, které se nachází v sekci Kurzy. Jeho název je Kurzy tvůrčího psaní. René ho bude používat pro kontakt se svými žáky. Je to uzavřené fórum a vstoupit mohou pouze ti, kdož se nějak účastní Reného kurzů. Po vás potřebuju, abyste se pokusili proklikat kam až vás to pustí. Předpokládám, že Markétka a Jerry budou mít plný přístup jakožto moderátoři ale vy ostatní byste neměli vidět nic víc, než jen název vláken. Předem díky za pomoc :)
  • williwilli Komentářů: 508
    Já ho ani nenašel. Ani jako Host, ani jako willi

:O)
    Zkopírujte tento text, pokud ho vidíte a vložte ho jako novou zprávu do plkárny. Díky :D

Vida, já ho našel...  Mohl bys to ještě zkusit jako Host willi... wink

V každém případě to bude zajímavé fórum a je príma, že se René občas taky zapojí do dění tady i se svými žáky.
    Flaubert
    Já jsem asi blbej...

Vidím tu jenom:

Kurzy > "Kurz: Jak napsat knihu" a "Tvorba díla".

Nic jiného ani jako Host, ani jako willi.

:O(
    Asi s tím inteligence nemá co dělat... laugh Opravdu je to tak, jak psal Mike, že je to uzavřené fórum a já tam mám přístup jako moderátor i s Markétkou. A ti ostatní opravdu jsou jen ti, kdo se zúčastní kursů tvůrčího psaní. Lituji, že jsem nemohl podat příznivější zprávu... wink Třeba se tam nějak dostaneš, podplatíš Bosse...

Flaubert
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Ahoj,

tak mám za sebou další pobyt v krásném rehabilitačním zařízení ve Svitavách. Snad teď bude zase na chvíli dobře a bude chuť tvořit...

Začátků různých příběhů mám asi pět, ale ne a ne s nimi pohnout dále. Už asi vím, kde mám ten blok, jen to bude chtít spoustu energie na jeho překonání.

Pac a pusu posílá Vojta smile
    Vojto, tak to držím všechny pěsti, už se moc těším na další příběhy od tebe! A teď šup, šup, pilně psát! :D

Willi: ano, přesně to jsem potřeboval vědět děkuji.

Jerry: stejně tak tobě díky :D
    Mike, netřeba mi děkovat, víš, že pomůžu, jak je potřeba. 

Vojto, já ten blok mám někdy taky, to je asi běžné. I proto je tohle fórum, jakýsi Spolek vzájemně se podporujících spisovatelů... laugh

Btw. Mike, co říkáš upravenému začátku mého díla Věže? Už rozjíždím pokračování, tak jen jestli to tak můžu nechat... wink Jo a taky mám ještě v plánu v nejbližší době dodat ještě kousek textu k Radkovi, uklidnit ho a popostrčit. 

A objevil jsem nádhernou knihu. Jmenuje se Mrtví neznají klid a kromě toho, že to je zajímavě vystavěný thriller, je na něm originální to, že ho napsalo šestadvacet autorů detektivek a thrillerů. Něco mi to připomíná. Opravdu jsem si to vychutnal a doporučuji omrknout, jak to dělají jinde.!

http://www.cesky-dialog.net/clanek/5430-mrtvi-neznaji-klid/
    Flaubert
    Mike: Už jsem se bál, že to tu bude pochopeno jako moje marná snaha dobývat se do zavřených dveří. Jen si teď nejsem jist, kterou část informace ode mne považuješ za tu, kterou jsi potřeboval vědět laugh

Jerry: Podplácení Bossů mi nikdy moc nešlo - hned mě prokouknou. Ani švestičky ze zahrádky mi nezabírají...

Vojta: Držím palce a taky se těším na příběhy - zmutované veverky jsou prostě kouzelné a určitě si rád přečtu další!
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Díky, díky smile

už mám napsanou jednu minuaturu a u těch asi zůstanu. Když si uvědomím, že mou nejdelší smysluplnou prací byla maturitní slohovka o délce čtyři strany, tak to nebudu lámat přes koleno. Zbytečně moc řeším rozsah a dost mi to vlezlo na mozek laugh

I taková sbírka 250 minuatur může mít své kouzlo...

(nebo jich napíšu 365 a bude jedna na každý den v roce)
    Willi: právě tu, že se tam nemůžeš dostat, to je účel :D Je to určené jen pro Reného žáky, bude tu část fóra využívat pro svoje účely :D

Jerry: nezlob se, já teď dostal k narozkám novýho Zaklínače, takže čtu jeho a na nic ostatního nemám čas :D :D Ale až ho dočtu, vrhnu se na Věže, ok? :D
    No, tomu říkám nápad, Vojto! Miniaturka na každý den! Jdi do toho.
    To by byl krásný diářík, ve kterém by na každý den byla jedna miniatura, Vojto! 

Mike: a je ten Zaklínač dobrej? Dnes jsem na to koukala v knihkupectví a nakonec koupila jako dárek dítkám jinou fantasy.
    Jasně, jdi do toho, Vojto. Spolu s Lucčiným průvodcem po veřejných záchodcích se to bude krásně vyjímat. laugh

Když nemá Mike čas na nic jiného než na Zaklínače, asi to stojí za přečtení. smile 
    Jasně, Miku, vrhni se na Věže podle svého času. Samozřejmě, nezlobím se... wink I já jsem zvědav, co tomu Zaklínači řekneš... A Věže se podle mne budou ještě dále rozrůstat, až vychytám mouchy, mám dobrý nápad na pokračování.

Ale mám takový pocit že toho je v hlavě mnohem víc, ale ve stroji mi to chybí... Fakt, tvůrčí dovolená by to vyřešila, má mít člověk nějakou inspiraci mezi hrachovou kaší a uzeným masem? 
    Flaubert
      No, abych řekl pravdu, není to ono. Jakoby pan Sapkowski krapet zdřevěněl. Už si nedává tolik pozor, používá výrazy, které v jeho světě vlastně neexistují, děj je lehce zmatený a celé je to takové nijaké. Ale je to Zaklínač a i zmatený pan Sapkowski je pořád na mnohem vyšší úrovni, než by se mohlo R.R. Martinovi jen zdát :D :D
    Pozor Mikeu, to je příliš konfrontační tón!

Jerry, taky bych potřebovala tak týden někde o samotě s počítačem. 

A Markétko, to je výborný nápad. Už to vidím. Na levé straně bohnická povídka, na pravé straně denní diář, a vpravo dole nápis: "další den v hajzlu" spolu s fotografií záchodku pro dnešní den a kratičkou recenzí. Nebo u sobotního rána- povídka na téma šílené pařby a  : "potácíte se ranní Prahou a nutně, nutně si potřebujete ulevit..." nebo po volbách - příslušná volební  povídka a " je vám z toho na bli...? Doporučujeme pro dnešní den zvolit záchodky v ..."

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.