Společný příběh - diskuze

13468914

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,758
    MIku, dobrý! Ani ses nemusel podepisovat, tvůj styl psaní poznám na dálku. Pokračuješ dobře, jen mne trochu zarazila jedna věc, totiž, že Radek v minulém díle odešel od Bohdana, průvodčího bytem ve Lhotě, pak odjel Karosou někam do města a objevil se na konec zase na nádraží. Takže to není to nádraží ve Lhotě, že? Já jen, co budu vymýšlet teď já... Zatím si termín nedávám, zkusím to stihnout co nejdřív, už se mi něco v hlavě rodí.wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Ano, to není Lhota. Co se vybavilo mě, je nějaký středně veliké městečko, něco jako Pardubice (když jsem tam čekal při cestě na sraz na Markétku a Vojtu tak sem se tam porozhlédl a přesně to nádraží se mi vybavilo při čtení Mirkovi kapitoly.)
    Príma, jen si myslím, že tě pardubičáci zatratí, když o jejich bydlišti píšeš jako o středně velkém městečku...laugh

Ale príma. Já původně nechtěl opustit to téma zmizelého syna pana průvodčího a vystavět okolo něj nějaké tajemství, ale je to už někde jinde. Dobrá, bude jiné pokračování.wink

A kdo se hlásí po mně? Pojedeme dál!cool A vystavíme další pořadník. A další prosba pro Markétu, aby zpracovala další body do osnovy ze začátku...smile
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Hezká akční scéna, to ti  Miku opravdu jde (konečně jsem dočetl Pustinu a  tam jsi to taky krásně předvedl). Jen jak jsem již psal do "pošty" chtělo by to ještě sjednotit  čas smile.

A je fakt, že je to o něco těžší psaní, když se  májí brát v  potaz  informace a děj, které již vymysleli ostatní, než když si to člověk namyslí  a tvoří celé sám.  Na druhou stranu je to zase o to zajímavější. smile A pořád  můžeme čekat jak to kdo uchopí.

A jinak ano, "Radek" opravdu dojel do nějaké středně velkého města, ale není to žádné konkrétní, zkrátka fiktivní město, pod kterým si každý může představit něco jiného.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 731
    Miku, whisku na dálku ti asi těžko pošlu a mučením flašky ti asi taky vyhrožovat nemůžu.. Musím najít tvé slabší místečko a tam udeřit, až bude nejhůř. laugh Jinak jsi to napsal moc dobře, akční scény jsou prostě tvoje. wink 

Jerry: Bohdanův ztracený syn ještě nemusel říct poslední slovo. Svět (a zvlášť naše zemička) je přece malý. smile A přehled doplním. smile

Souhlasím s tím, že to rozhodně není tak jednoduché, jak to vypadá. Najednou se člověk musí držet slovesného času, který mu třeba úplně nesedí (můj případ laugh) nebo si musí udržovat a pořád aktualizovat přehled o postavě a příběhu. A ještě ke všemu má pořád pocit, že stačí málo, a všechno pokazí. Pěknou boudu jsme si na sebe ušili. laugh Ale zkušenost je to výborná. wink

A výzva ostatním, kteří se ještě nepřipojili. Jerry už načíná "druhé kolo", tak šup šup. smile

Info doplněno. smile Kdybych vynechala nějakou podstatnou informaci, dejte vědět. wink
    Díky za doplnění, opravdu už začínám druhé kolo, v hlavě už to mám a několik vět už napsáno. Mike mi nahrál docela dobře.wink

Pro jistotu jsem si do čtečky stáhnul všechno, co se už vytvořilo, abych měl jakýsi příruční notes.

Fakt to není jen tak, opravdu je možné to ostatním pěkně zkomplikovat... cool
    Flaubert
    Tak jsem se dost rozjel, ještě budu škrtat a dám to sem co nejdřív.wink
    Flaubert
    super smile jsem zvědav. smile

A kde je zástup dalších dobrovolníků na pokračování po Jerrym. Tak honem, hlaste se... šup, šup...smile
    Počkám si, co na nás Jerry vymyslí a pak bych klidně převzala štafetu. Ale ještě nic neslibuju. wink
    Takže, na vědomost se dává, že moje pokračování už je vyvěšeno a veřejně přístupné. Nápad mi v hlavě zrál asi tři dny a dílo bylo sepsáno během dvou hodin. Myslím, Markétko, že budeš mít na co navázat, že jsem tam něco málo poodhalil z Radkovy minulosti a že jsem ti dobře nahrál. 

Rozepsal jsem se až moc, ani se mi nechtělo brzdit. Takže, hlaste se další zájemci a po nějaké době do toho jdu znova, začalo mne to ukrutně bavit!wink
    Flaubert
    Jerry, Cizinecká legie? Ty mi čteš myšlenky, viď? laugh Přesně tam jsem ho chtěl zařadit v té delší verzi před škrtáním laugh Moc povedený pokračování, fakt se mi líbí, kam to směřuje laugh Je to dokonce lepší než jsem vůbec doufal laugh
    Príma, jsem rád, že jsem se trefil. Ale jak tu byla řeč o seržantovi a zranění, hned mne to napadlo. Taky se mi to začíná líbit a bude to skvělé. Prostě jsme profíci.laugh

Zrovna to celé dočetla moje žena, sice mi tam našla nějaké malé nesrovnalosti, ale moc se jí to líbí. Dokonce mi říkala, že se jí to ani nezdá, že by to psalo víc autorů, jak to vypadá kompaktně. A pochválila zajímavý nápad a zpracování. 

Všimla si třeba toho, že Bohdan dal Radkovi jako svačinu pytlík s jídlem a dál se tam píše o tašce s jídlem... Tak jsem jí uklidnil, že před předáním do nakladatelství to ještě učešeme a doladíme...laugh

Tak, kdo bude další? Jsem zvědav, co kdo vymyslí!
    Flaubert
    Pěkné pokračování, Jerry. wink Jen se obávám, že s tou cizineckou legií se příběh dostává do míst, kterým rozumím asi jako koza petrželi. Musela jsem si to vygooglit a vůbec, tyhle pasáže asi přenechám vám chlapům. laugh

Ještě bych počkala, jestli se nepřihlásí někdo jiný, třeba ti, kteří ještě nepřispěli vůbec. Jestli nebude dobrovolník, klidně se do toho pustím. wink
      Markétko, klid. Neplánujeme z toho udělat vojenský román. Už Mirek tam naznačil něco o možné zradě či konspiraci a to je podle mě cesta, kam směřujeme. Radkova vojenská minulost tomu dodává tu potřebnou šťávu. O 11. regimentu Legie toho moc nevím, ale o Legii jako celku mám poměrně slušné informace a hlavně, vím, kde hledat další, takže mi kdykoli můžeš napsat. Tak se přestaň vymlouvat, popadni pero a piš! Nebo...image
    Opět hezké pokračování, opravdu to plyne hezky.

Jinak by bylo fajn, kdyby se ještě přihlásil někdo z těch, co ještě nepsali, než si hodíme další kolo smile

P.S. S tou taškou, pochopil jsem, že měl Radek kytaru, batoh a sportovní tašku. U Bohdana dostal nabalenou svačinu (aniž bych vysvětloval, předpokládal jsem, že jí šoupne do tašky). A tak si myslím, že u stěny zůstala ta sportovní taška (včetně svačiny) smile Nebo to někdo pochopil jinak?laugh
    *tváří se provinile* to sem....to sem byl asi já laugh Já myslel, že to byla taška s jídlem. Já si nějak nevšim, že sebou tahá ještě sportovní tašku laugh 

Ale abych to zakecal, jo, bylo by fajn, kdyby se zapojil i někdo jiný. Ale asi se jim do toho moc nechce smile
    Však to nebyla výmluva, Miku, jen nevinné varování. Nemáte ani tušení, co je ženská schopná provést s vojenskou tematikou. laugh A dej tomu nebohýmu koťátku chvíli klidu. laugh

Jojo, zatím to vypadá, že si budeme předávat štafetu jen my čtyři (až pět, ale lula se tu taky dlouho neukázala...). Uvidíme, třeba se ostatní proberou ze zimního spánku a brzo se připojí. wink
    Já vím, koťátko už je ohraný. Neboj, najdu si na tebe něco novýho a lepšího, slibuju laugh laugh
    Ani ne tak ohraný, ale nemusí trpět, když to není nutný. laugh

Jinak až budu tápat, co vlastně taková cizinecká legie provádí, vím, kam se obrátit. (Protože já vážně nemám ani potuchy.) smile
    No, většinou provádí to, na co Armée de terre nemá žaludek laugh Což napovídá asi hodně laugh V podstatě jde o součást Francouzské armády složené převážně z cizinců. Kdysi sloužila jako útočiště pro nejednoho zločince, protože dodnes platí, že pokud odsloužíš v legii tři roky, můžeš žádat od Francouzské občanství. Je to chlouba Francie, Legionáři mají pověst zatraceně tvrdejch hochů (což můžu osobně potvrdit) a vždycky dotáhnou svůj úkol do konce (což by se mohlo týkat i našeho Radka, protože Jerry naznačil, že stále dostává zaplaceno) A když říkám vždy, tak vždy. Také platilo, že Cizinecká legie nesmí být umístěna ve Francii, ale její současné velitelství a výcvikové středisko je kousek od Marseille. Navíc se účastnili obrany Francie při Německé invazi v roce 39.

Jerry:  právě jsem si uvědomil jeden zásadní problém. 11. regiment byl zničen v roce 1940. Ten odznak si zvolil úmyslně, nebo se ti prostě líbil? smile
    Díky za info, Miku, už aspoň tuším. Nechceš si vzít další část ty a nějak tu Jerryho návnadu rozvinout? Já bych se tomu pokud možno vyhnula úplně nebo to nějak obešla obloukem a pak to ponechala na někom jiném. laugh
    Nene, já mám teď dost práce s vlastním projektem, tejden či dva teď budu více méně mimo laugh
    Aha. laugh Tak pokud se nenajde dobrovolník, tak hádám, že je to asi na mě. smile
    Hádáš správně laugh
    On se třeba najde někdo jiný, kdo ten prapor zvedne a bude pokračovat.wink

Ten motiv Cizinecké legie je hodně lákavý, ale samozřejmě, není nutné ho rozvíjet okamžitě, klidně ho můžeme uložit, Markéta ho připíše do seznamu na začátku a vrátíme se k němu v průběhu děje. Je to téma dost kvalitní, takže do budoucna bude o čem psát.

Miku, o konci jedenáctého regimentu na konci války jsem samozřejmě věděl. Ne tedy jen tak, ale dočetl jsem se o tom na internetu. Ten odznak jsem použil pro to, že jako na jediném  ze všech je nápis Legion Etrangére a taky se mi líbil. A ten Radek ho v kapse nosil spíš jako nějaký talisman nebo památku, ne jako svůj vlastní bojový odznak.
    Flaubert
    Rozumím smile Inu, uvidíme, jakým směrem se Markétka vydá laugh

Vydám se oklikou a tuhle část Radkovy minulosti nechám na vás, pánové. laugh 

Zatím to vypadá, že ostatní odpadli, takže jedna z posledních výzev: Berte nebo nechtě být. smile
    Klidně, pusť se do toho! Nikdo jiný se tu neobjevil a nepřihlásil. Smutné.laugh Že by ostych?

Markétko, samozřejmě, jsi další autor, veď příběh, kam uznáš za vhodné. Klidně můžeme zabrousit i do detektivky, do thrilleru, kamkoliv.

Jo a prosím, zase doplň hlavní body, děláš to perfektně, mám to vytisknuté a dělám si z toho přímo myšlenkovou mapu.
    Flaubert
    Myslím že nikdo z nás neměl v plánu začínat vojenský román...ale uznej, že hrdina s vojenskou (a možná i ne zrovna legální) minulostí, to je prostě něco, co oživí děj. 

Podle mě to prostě pomalu a jistě směřuje k tomu thrilleru/detektivce, možná nějaké té konspirační teorii laugh A tyhle knížky tu snad máme rádi všichni, ne? smile
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.