Vládce

Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
upraveno 30. červenec 2013 v Povídkář
Co kdyby vaše nová postava byla: Vyděšený vládce
Co kdyby se příběh odehrával na tomto místě: Kostel
Co kdyby vaše vyprávění pojednávalo o: Láska kvete za každého věku.
Co kdyby váš text začínal větou: Jmenuji se Sam.

--------------------------

Jmenuji se Sam. Toto píši jako mé poslední rozloučení a sbohem. Jakožto vládce jsem zažil ledasco, ale tohle rozhodně ne. Třesu se v zabarikádovaném kostele, všude okolo mé ozbrojené stráže a modlím se k Bohu, aby mne zachránil. Dveře kostela už totiž dlouho nevydrží.

Samuel dopsal dopis a vykročil ke dveřím.

“Odblokujte dveře, ponesu následky svých činů se ctí!”

Strážní udělali, co jim řekl. Odstranili barikádu a otevřeli dveře. Dovnitř vplulo sluneční světlo rušené jen stínem postavy - jeho ženy.

“Ještě ke všemu schovávat se budeš...” a vstoupila s halapartnou do kostela.

Král se nebránil. Věděl, že na to jejich výročí zapomněl.

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Hezké a šílené, prostě tvoje :-) Jen si nejsem jistý, jestli sluneční světlou vplouvá. Možná tak vlévá.Wink Jinak, tohle je tvůj první počin z povídkáře? Zdá se totiž, že by to mohlo být řešení na tvoji současnou krizi.Smile Zkus postupně prodlužovat délku. 
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Celkově asi třetí dílo z povídkáře, první jsem napsal před půl rokem, druhé včera a třetí je tohle :) super věc ten povídkář
  • LucieLucie Komentářů: 404
    Souhlasím, povídkář je fajn... Nechápu, jak dokážeš napsat na to zadání něco tak krátkého, co má celkem hlavu a patu. Vlastně jsem se o takhle krátký textík na zadané téma pokusila jen jednou a výsledek mi přišel absolutně šílený...

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Lucie napsal(a)
    Souhlasím, povídkář je fajn... Nechápu, jak dokážeš napsat na to zadání něco tak krátkého, co má celkem hlavu a patu. Vlastně jsem se o takhle krátký textík na zadané téma pokusila jen jednou a výsledek mi přišel absolutně šílený...

Beru to jako pochvalu, díky Laugh mám opačný problém - čím delší text, tím šílenější výsledek Laugh
  • LucieLucie Komentářů: 404
    Tak jsem ten šílený textík vyhrabala. Snad se na mě nebudeš zlobit, když ti ho připlácnu sem do vlákna k tvojí povídce... a zkusím to jako Michal: "Že se na mě nebudeš zlobit, že ne, že ne??"

Co kdyby vaše nová postava byla:Veliký silný hlupák

Co kdyby se příběh odehrával na tomto místě:Pohřeb

Co kdyby vaše vyprávění pojednávalo o:Tak dlouho se se džbánem chodí pro vodu, se ucho utrhne.

Co kdyby váš text začínal větou:Byl to nejdelší den toho roku.

Lojzkův den

Byl to nejdelší den toho roku. A to nejen proto, že slunce vstalo ve 4:51 a po celý den se tvářilo, že ani nezapadne.

Byl to nejsmutnější den ze všech předchozích, pochovával svýho tátu. V hlavě se mu v nekonečném sledu střídaly nadávky, rány a kopance, kterými ho táta po celý svůj život častoval.

Byl to nejspravedlivější den jeho života, jakmile za rakví s tátou zapadla kovová vrata, v hlavě se mu rozhostil klid. Toho večera poprvé usínal pokojně, v chalupě, které byla nyní už jen jeho.

Od zítřka se začaly dny zkracovat, Lojzek se naučil radovat ze života, a se spravedlností to šlo zase z kopce.

Ať žijí krátké šílenosti, wow!Kiss
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,675
    LaughLaugh To se povedlo! Vtipné, pár slov a opravdu podle zadání.

Na šílenosti jsme tu zvyklí...Laugh

A na téma Velký silný hlupák a o uchu utrženého džbánu bych mohl napsat i něco ze svého života...Embarassed
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.