Co po úvodním odstavci?

FluFlu Komentářů: 4
upraveno 4. červen 2012 v Obecná diskuze
Zdravím, chystám se po delší době opět začít psát a narazila jsem na problém. Co napsat za úvodním odstavcem? Přemýšlím, jestli se pustit do popisu místa nebo to odložit a spíše psát, co se děje. Pro lepší představu přidávám i ten odstavec.

Začalo to hodinu před západem slunce. Na obloze nebyl ani mráček, měsíc se pomaloučku posouval po oběžné dráze a teplota byla na tu dobu příjemných čtyřicet dva stupňů Celsia. Právě probíhalo asi měsíční období, kterému místní říkali zkráceně inferano. Na rozdíl, od obvyklých podmínek v pouštních oblastech, teplota v noci nijak výrazně neklesala a ve dne byla pro člověka nesnesitelná.

Také využiju přiležitosti poděkovat za Povídkáře, první věta z něj mi hodně pomohla :)

Komentáře

• MichaelaMichaela Komentářů: 11
    Zdravím ;)
    Úvodní odstavec máš rozepsaný skvěle. Já bych pokračovala dál tím, co se stane. Samozřejmě u toho můžeš popisovat i to místo nebo člověka (Záleží na tom, co chceš, aby se dál dělo.) .

Např.
    V temném stínu se najednou zjevil člověk. Nevím, kdo by to mohl být. Tady jsem odjakživa nikoho nepotkala. Podle postavy jsem usoudila, že je to muž. Měl svalnatou postavu, kratší vlasy vyčesané a vyčesané nahoru. I když jsem mu neviděla do obličeje, kvůli té příšerné tmě, už podle té nápadné svalnaté postavy mi bylo jasné, že jsem ho nikdy neviděla. Šel pomalým krokem, a i přes tu všechnu tmu kolem, mi připadalo, že jeho oči směřují právě na mě.......

Doufám, že jsem ti alespoň trošku pomohla.
    Hodně štěstí :)
  • FluFlu Komentářů: 4
    Mockrát děkuju, pomohlo to moc :)
  • DollyDolly Komentářů: 14
    Já bych navodil situaci nějakou přímou řečí. Pak můžeš popsat okolí a dobu a pokračovat v příběhu.
  • FluFlu Komentářů: 4
    Po více než půl roce jsem narazila na svoje lehce načnuté dílko a pohrávám si s myšlenkou zkusit ho dopsat do použitelné podoby. Nemám zatím moc vůle, abych u psaní vydržela, proto vás žádám o pomoc. Budu ráda za komentáře, jestli má "cenu" tomu věnovat čas, jestli to bude zveřejnitelné (někde na internetu, knihu z toho dělat nehodlám) a zaujme. Předem děkuju

http://flu.ic.cz/SPACE%20RANGERS.pdf
  • SeinsoSeinso Komentářů: 16
    Moc se mi to líbi :) já bych tam dala nějaký zlom (přímou řeč, myšlemky v něčí hlavě..) potom by první odstavec vynikl v celé své kráse a popisy bych přidala o chvíli později, nebo je nechala vyplynout z řeči. Snat ti to nezkazim :)
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,758
    To lehce načtrnuté dílko vypadá zajímavě. Určitě bych v něm pokračoval. Cenu to určitě má a i když tohle téma není originální, zkus tam něco originálního vymyslet, co by se odlišilo od těch ostatních a zaujalo.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.