Je to dobrý úvod?

jennie1546jennie1546 Komentářů: 9
upraveno 18. listopad 2011 v Povídky
Vím, že můj pravopis je otřesný ale ten mi nekomentujte prosím. PS: Jsem vážně začínající amatérka ;D

Ne, nejsem sexy upírka s ostrými zuby a dokonalým ksichtíkem. Ani nejsem holka s obrovskými křídly na zádech, svatozáří nad hlavou a svatým výrazem nonstop. Rozhodně nejsem dívka, co miluju toho tajemnýho kluka, z kterého se nakonec vyklube záporně-kladnej upír nebo padlej anděl. Už vůbec nezačíná můj příběh tím, že jsem šla temnou uličkou a, všichni víte, jak to bude dál, (to je děsné klišé, nemyslíte?). Můj příběh začíná přesně v devět hodin ráno. Takže, že bych si na pět minut ještě lehla?

Komentáře

 • FabulatorFabulator Komentářů: 24
  Tak to záleží, co vlastně píšeš. Je tu hodně vsuvek na téma "co je v každém druhém příběhu", takže mám pocit, že je to úvod k něčemu humorně laděnému. Možná trochu moc omílání, že tu nejsou žádná klišé. K začátku se většinou hodí nějaká ta akce (vždy záleží, co píšeš) - třeba hrdinný souboj s budíkem. Dnešní čtenáři většinou nefandí popisům, což je někdy škoda.
 • petaSkpetaSk Komentářů: 10
  Absence popisů nevadí, pokud to není tvůj styl. Ale pozor na to, aby se pak čtenáři neztratili.
  "Takže, že bych si na pět minut ještě lehla?" Stačí: "Takže bych si na pět minut ještě lehla."
  " Rozhodně nejsem dívka, co miluju toho tajemnýho kluka..." mělo by být spíše: "Rozhodně nejsem dívka, co miluje toho tajemnýho kluka...".
  Pokračuj, uvidíme, jestli se vyhneš klišé, kterého se tolik bojíš :-)

  Ale dám ti radu: nepublikuj texty, které ještě nejsou hotové, ani úvody. My nevíme, k čemu to má být úvod, takže se to těžko hodnotí. Tvůrčí proces je hrozně křehký a hrozí ti, že pokud tě někdo na začátku špatně ohodnotí, nikdy nenapíšeš, co jsi chtěla říct.
 • No, na úvod je to celkem dobré. Zajímá mě, co plánuješ dál. Možná až moc :) Když čtenáři pořád takhle omíláš, že tu rozhodně nenajde ani jedno jediné malé klišé, buď ho to totálně otráví a knížku hodí do koše, nebo ho to naopak tak navnadí, že ho pak pravděpodobně velmi lehce zklameš.
  "Hm. Podle začátku to vypadalo, že to bude fakt super příběh. Prej žádný klišé. Sice tam nebylo, ale příběh stejně stál za nic."
  Taky by mě zajímalo, pro koho je tenhle úvod vlastně určen. Pro náctileté dívky? Pak bys mohla v tomhle stylu pokračovat i dál. Jen teda... nevím nevím, koho v dnešní "stmívací" době nachytáš na svou první větu :)
 • jennie1546jennie1546 Komentářů: 9
  Díky moc, Vám všem. Chtěla jsem to dát k něčemu co jsi myslím, že je podle mě nové, ale nejsem si tím jistá a tak od toho ustupuji. Je to vážně přemrštěné. Taky se bojím, že bych nedokázala nenapsat klišé. Takže to nejspíš dám k nějaké povídce nebo naprosto jinému příběhu. :D Ale, i tak si vážím vašeho názoru a jsem za něj ráda. :)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.