Myšlenkový souboj

masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
upraveno 1. únor 2015 v Povídky

Letím. Chci mít navrch. Potřebuji větší sílu, musím vyvolat silnější pocit. Jsem myšlenka, kterou nezastaví nic jiného, než právě myšlenka.

Chci vyhrát. Letím a útočím. Vím, že jí naskakuje husí kůže, srdce začíná bušit. Je vzrušená, bojí se, mysl předává impuls mozku a ona se třese. Je jen křehká dívka, samozřejmě má strach.

Ale teď ho dostávám i já. Můj soupeř byl vyslán a koná svou práci – uklidňuje bušící srdce, rozlévá po těle endorfiny a způsobuje zvedání koutků úst. Ona se usmívá, můj protivník vyhrává.

Ještě mám trochu času, abych všechno zvrátila na svou stranu. Letím dál, přibližuji se k centru všeho dění. Hledám v sobě nejsilnější pocit, největší pochybnost, to, co ji dokáže nejvíce zaskočit. Vsázím všechno na jednu kartu – jeden jediný prudký úder. Je ze mě najednou nic, které se krčí v koutě a čeká, jestli se uchytí, a sleduji, co se bude dít.

Dívka zatíná zuby a zavírá oči. Uvědomuje si, že mám pravdu, a do očí se jí tlačí slzy. Můj protivník se ji snaží přesvědčit o opaku, dodává jí další a další důvody, proč mě přehodit na vedlejší kolej a ignorovat mě. Moje rána se ale dostala hluboko, odolává, z rány se stává sněhobílá jizva.

Když už věřím, že musím vyhrát, něco se mění. Cítím, že tohle je můj konec. Myšlenkový nepřítel zasáhl včas a na pravém místě. Strach mizí a nastává řetězová reakce, která teplem zaplavuje celé její tělo. Srdce znovu buší, ale už ne strachem. Pumpuje pocit štěstí do celého oběhu. Dívka se začíná usmívat a všudypřítomným štěstím mě ničí.

Tak se zamilovala.

Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
o psaní jinak...

Komentáře

 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,794
  Vida, dobré, až skoro filosofické dílko. Hezky se to čte, nutí to k zamyšlení. Není co ke kritice... smile

  Je príma, že jsi sem k nám našla zase cestu!
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • williwilli Komentářů: 518
  Láska, láska, láska... Zmatek v hlavě, tlak na prsou, přehodnocování již dříve definitivně přehodnocených hodnot.... A mládí k tomu.

  Řekl bych, že to vystihuješ přesně.

  Jen vřele doporučuji zrušit si v profilu motto "Psaní je cesta, jak zažít něco, co se vám v reálném životě nemůže stát."

  Tady asi už neplatí...

  laugh
 • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
  Díky za pozitivní komentáře... tohle je snad jediný textík, se kterým jsem dosti spokojená a ani se mi ho nechce nijak upravovat. Možná i kvůli důvodům, díky kterým mohl vzniknout smile

  A Willi, zatím si za svým heslem stojím laugh Ne snad proto, že by platilo vždy...ale většinou jo smile Je to vlastně hlavní důvod, proč píšu. Zažít všechny ty pocity, události, zvraty a trápení, tápání ve tmách vlastních myšlenek... smile
  Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
  o psaní jinak...

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.