Přání a blahopřání

jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,794
upraveno 31. prosinec 2014 v Volný pokec
Vážení přátelé, zase nám to uteklo, máme tu další konec roku. Důvod k bilancování, možná k obavám z budoucnosti, možná radost z věcí příštích.

Nechci tu zbytečně plácat, všelijakých různě míněných přání koluje spousta i jinde. Důležité snad je, že jsme se tu udrželi, že se tu objevujeme, že snad bude i třetí Bartonička. A že si můžeme v pohodě zkritizovat svá vlastní díla a bereme to docela normálně. 

Objevilo se tu pár nových lidí. Ale skoro všichni zase odpadli. Je to zvláštní věc, jako v každé činnosti i v amatérském psaní je nejdůležitější pokora a pochybnosti o sobě samém. Je to škoda, mohli jsme se vzájemně obohatit... Ještě že zůstává to stálé, pevné bartoníčkovské jádro.smile

Ale abych nekončil tak posmutněle a protože je Silvestr, podělím se s vámi o tři nejkurióznější otázky na spisovatelské téma, které jsem dostal.

1. Slyšela jsem, že nakladatelství přijímají jen rukopis knihy. Znamená to, že svoji knihu nesmím napsat na počítači, ale jen rukou?

2. Mám skvělý námět na knihu, ale nechce se mi psát, myslíš, že by se našel někdo, kdo by mi tu knihu napsal? A jak to je pak s rozdělením peněz?

3. Chtěl bych napsat knihu, mám vymyšlenou zápletku i motivy, myslím, že bude úspěšná, ale neumím gramatiku a ve slohu jsem vždycky plaval. Stačí, když pošlu do nakladatelství to, co jsem napsal a nějaký redaktor to upraví a přepíše?

Takže, dobří lidé, přeji Vám, ať Vám to píše, ať nemáte žádný spisovatelský blok a Vaše múza je vždy v pohotovosti. A aby se Vám dařilo vše, na co sáhnete a o Silvestru roku 2015 si mohli říci, sakra, tohle byl ale fajn rok...

A maličkost na závěr, jen za sebe. Jestli jsem někoho rozzlobil, naštval nebo znechutil, věřte, nebylo to úmyslné. Prostě, ten smysl pro humor musí být, i kdyby jsme šli žebrotou... laugh

Tak tedy PF 2015 !

Jerry

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
Flaubert

Komentáře

 • williwilli Komentářů: 518
  Přeji vám všem prima přehoupnutí do nového roku, aby vám to psalo, zdraví sloužilo a štěstí se vás drželo. A když nepůjde zrovna psaní a múzy se budou někde potloukat, tak ať máte alespoň něco dobrého ke čtení po ruce.

  Bud se těšit v roce 2015!

  V.
 • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
  A i já se přidám! Všem vám přeji šťastný nový rok, vykročte do něj tou správnou nohou a své pero uchopte tou správnou rukou.. ;) Ať v novém roce najdete hlavně dostatek inspirace a sil, odvahy a zdraví a samozřejmě optimismu a dobré nálady, protože bez toho to nejde! :) Na zdraví, vážení! A ať je ten nový rok zase o chlup lepší než ten předešlý! 
 • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
  Jerry, jestli si někoho svými vtipy urazil či naštval, takový člověk si nezaslouží býti nazýván tvým přítelem :)

    Pozdě, ale přeci, krásný nový rok 2015 :)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.