Město v knize

RolandmanRolandman Komentářů: 4
upraveno 9. listopad 2014 v Obecná diskuze
Dobrý den, před nedávnem jsem začal psát knihu, měl by to být hororý příběh a tak nějak jsem si začal lámat hlavu s tím, jestli můžu použít název města ( v tomhle případě je to české město) aniž by si, případně jestli se mi podaří knihu vydat, nemohl někdo stěžovat.  Město v knize používám takové jaké je doopravdy, nic v něm neměním. Předem děkuji za radu

Komentáře

 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,794
  Já myslím, že dnes si může stěžovat kdokoli na cokoli. Někdo se třeba může cítit dotčený už tím, že v tom městě bydlí a že se v knize poznal jako záporná postava. Je to trochu na hraně, proto bych asi volil nějaké neutrální jméno a eventuálně trochu pozměnil nějaké reálie.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 736
  Nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet... ale myslím, že nežijeme v době, kdy se cenzuruje každá hloupost, takže pokud tam nezmiňuješ nějaké vyloženě citlivé informace, tak nevidím důvod, proč by to mělo někomu vadit. ;)
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,794
  Ano, i tak to lze- Ale já jsem se třeba konkrétnímu názvu města vždycky raději vyhýbal a reálie jsem si přizpůsobil podle sebe.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • RolandmanRolandman Komentářů: 4
  Taky jsem nad tím kdovíjak nedumal. Jen mě zajímalo jestli v případě, že se mi podaří něco publikovat, by mohl nastat nějaký problem.Ale taky si myslím, a tohle je i můj případ, že pokud nikoho nebo nic nepomlouvám, jen se o tom zminuji, problem by být neměl. Líbí se mi konkrétně Stephen King jehož příběhy se odhrávájí prakticky jedině v městech státu Maine ve kterém žije.A je to samozřejmě Amerika, úplně jiná země a zákony ale chtěl bych tohle mít ve svých knížkách obdobně jako on
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 736
  King si ale Derry a Castle Rock vymyslel podle svého, takže s tím asi nemá žádné starosti. ;) Já zrovna teď píšu o Třebíči (respektive se o ní jen zmiňuji, protože tam žijí moje postavy, než vyrazí do světa). Pokud ale napíšeš bestseller, město ti ještě poděkuje. laugh
 • RolandmanRolandman Komentářů: 4
  To je taky pravda, na co by si mělo stěžovat když tady přitáhnu pozornost laugh . Tím je to vyřešeno, děkuji za rady a ať se knížka vydaří :)
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,794
  Ano a Markétka bude jmenována čestnou občankou města Třebíče a dostane klíč od městských bran... smile

  Samozřejmě, pro město jako takové by to měla být jakási propagace, nicméně, jestliže píšeš horrorový příběh v klasických a skutečných reáliích, může se najít nějaký šťoural. Ale v každém případě přeji úspěch.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
  Za mě bych tohle skutečně neřešila... :) Kdyby se někomu něco nelíbilo, určitě to nebude Tvá vina. A navíc, vždy to můžeš sv=st na velký umělecký záměr... :D ;)
 • AdharaAdhara Komentářů: 64
  Inu, v Čechách a na Slovensku je to trochu problém, lebo sú to malé krajiny. V Amerike sa však dá použiť zaujímavý kompromis – meno reálneho mesta, aké však nesie viacero miest a líšia sa lokalitou. Bez udania tej lokality a ďalších jednoznačne určujúcich znakov si prípadný obyvateľ toho mesta môže proste pomyslieť, že sa to nedeje u nich, ale v tom inom meste s rovnakým názvom. A ak si toto budú myslieť všetci, nikto sa neurazí. :-)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.