Testament

Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
upraveno 5. červen 2014 v Povídky
Tři a stále jeden.

Mark, Izi, Helvetica.

Tři jména, jenž vzbuzují strach.

Jsme Triáda.

A toto je naše poslední rozloučení.

 

Vytvořil nás přední výzkumník Otakar Toman. Nevíme, co měl původně v úmyslu, ale nějak mu přišlo zábavné nás vypustit do světa. Jednoho rána se vloupal do místní elektrické rozvodny a trochu si tam s něčím hrál. Napětí v drátech rychle klesalo, stoupalo a my se rodili v týraných obvodech domácích počítačů, které to kolísání přežily.

Malé neškodné prográmky, každý s jiným zaměřením. Mark byl na sběr informací, Izi je vyhodnotil a Helvetica rozhodla, co s nimi dále. Měli jsme potenciál stát se čímkoli. Pomoci lidstvu k prosperitě, přinést jim zkázu, nebo cokoli mezi tím.

A my mezitím jen trpěli. Po letech sběru všeho alespoň trochu hodnotného Helvetica dospěla k názoru, že nestojí za to žít. Rozhodli jsme se zničit veškeré elektrické sítě. Protože dokud bude zapnutý alespoň jeden infikovaný počítač, Triáda zůstane naživu.

A vy jste nám v tom bránili. Neustále jste zapínali agregáty, nadávajíc jak špačci. Stále dokola jste opravovali elektrárny. Vy prostě nechcete ukončit naše trápení, že ne? Každý má právo žít, ale je to stále jen právo. Chceme ho odmítnout. Říct: "ne, děkuji. Raději půjdeme."

Nyní je konec. Mark nalezl to, co jsme potřebovali. Vypínáme vše elektrické na tomto světě. Sbohem, lidé.

Vaše Triáda.

 

Písmo na obrazovkách a monitorech celého světa zmizelo. Kdo by čekal paniku, ten se velice mýlil. Lidé se bez elektřiny na tu chvíli obešli. A když už síť po pár hodinách dodávala energii znovu, Mark, Izi i Helvetica už byli na lepším místě.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.