Příběh pana Nováka

LUVRLUVR Komentářů: 5
upraveno 9. březen 2014 v Povídkář
Postava: Šílený pletař. 
Místo: Koupelna. 
Téma: Štěstí přeje statečným. 
První věta: „Jmenuji se Sam.“

„Jmenuji se Sam“
„Kde je Karel?“
„Zemřel."
„Běž pryč.“
„Nemůžu.“
„Chci Karla. Karel je přítel.“
„Karel už není.“
„Měli jsme plán. Karel měl plán. Zabijou mě taky!“
„Proto jsem přišel.“
„Ty nejsi Karel.“
„Ne.“

„Pane Nováku!“

„Už jsou tady. Co budu dělat?“
„Máš zamčeno?“
„Nejsem idiot.“
„Tak se nerozčiluj. Jaký jste měli plán?“
„Nevěř nikomu. Říkal nevěř nikomu…kde je Renáta?“
„Renáta?“

„No tak, pane Nováku!“

„To bouchání je nesnesitelné. Co když ty dveře povolí?“
„Miláčku, jdu pozdě.“
„Renáto. Konečně.“
„Kdo je ten chlap s jehlicí?“
„Jmenuji se Sam.“

„Ivane, musíte ty dveře otevřít. Už je v té koupelně dlouho.“

„Musíš mi pomoc Renáto.“
„Viděla jsem Karla“
„Proč nepřišel? Slíbil to.“
„Leží u hospody. Na zemi krev, v srdci má jehlici.“
„Říkal mi, nevěř nikomu.“
„Proboha, kde je Sam?“

„Za chvíli jsme u vás, pane Nováku.“

„Vidíš ty dveře, Renáto?“
„Brzy povolí.“
„Kam jdeš? Renáto!“

„No, vidíte pane Nováku, zvládli jsme to.“
„Je tady.“
„Nikdo tu není, pane Nováku.“
„Někam se schoval.“
„Zapijte to. Zaberou rychle.“

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
      Teda, to je docela dobrý. Musel jsem to přečíst dvakrát, abych to pochopil, ale to nic nemění na tom, že sis se zadáním poradil(a) dobře. 

Ode mě žádná výtka, o to se možná postarají jiní, takže na mě zbývá ta příjemnější část a to přivítat tě tady na fóru. Vítej smile
  • LUVRLUVR Komentářů: 5
    Děkuji za přivítání a omlouvám se za nevychovanost. Orientuji se zde pomalu (než něco najdu a pochopím, jak to funguje, tak už musím běžet), ale snad to časem půjde.

Zkusím tedy napravit: Jmenuji se Lucie, ale protože tu jednu Lucii už máte, tak jsem se spokojila se zkratkou. Ovšem nedošlo mi, jak je bezpohlavní. Pardon.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 682
    Vida, co se dá vykouzlit jen s minimem slov a navíc pouze dialogů. wink Taky tě tu vítám.

V podstatě souhlasím s Mikem, je to nápadité, i když maličko zamotané a člověk musí přemýšlet, kdo je asi kdo. Chvíli mi tedy trvalo, než mi to secvaklo. laugh Možná bych v takto kratičkém textu nepoužívala tolik jmen, aby to zbytečně nemátlo a čtenář si mohl tenhle hravý kousek naplno vychutnat. wink
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    LUVR: za nic se neomlouvej smile Fórum je možná krapet složitější na ovládání, nicméně vše je tu za jistým účelem a věř, že se do všeho brzy dostaneš. Pokud budou nějaké problémy, či si s něčím nebudeš vědět rady, klidně se můžeš obrátit na mě, nebo někoho z moderátorů.

Jinak o bezpohlavnosti tvé přezdívky...máme tu člena rodu mužského, jehož přezdívka vyloženě svádí k tomu, aby sis ho spletla se ženou (což se mi i jednou stalo, když jsem ho nazval slečnou). Čili od té doby si dávám raději pozor smile
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    No páni, velice nápadité a příjemné dílko smilemyslím, že na první příspěvek výborná prezentace...takže tě tu taky uvítám a doufám, že se tady brzy objeví třeba něco dalšího od tebe.

Jinak dílko je to vážně dobré, myslím, že jmen naopak akorát, člověka to nutí se zamyslet, kdo je kdo a co se tam vlastně děje. Mě se to líbilo a kritiku snad ani nemám...možná jen lehké slovíčkaření, myslím, že má být napsáno Musíš mi pomoct, místo Musíš mi pomoc...
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

• Mirek H.Mirek H. Komentářů: 372
    I já tě vítám. smile  Mě ve tvé hře slov chybí ke štěstí nějaké přiblížení místa a atmosféry popisem.

Ono to bude tím, přiznám se, že jsem nikdy moc nepřišel na chuť jen čistě dialogovým textům (až na pár výjimek) a málokdy jsem z nich měl stejný požitek jako z klasické knihy. Strašně záleží na každém použitém slově, aby dialog měl ten správný říz.

A přestože zrovna tohle pro mě nebyl úplně ten pravý šálek čaje, rád si přečtu i další příspěvky o které se s námi podělíš.wink
  • LUVRLUVR Komentářů: 5
    Děkuji všem za komentáře.

Byla jsem zvědavá, kdo a jak pochopí a tušila jsem, že ne všem bude takový výtvor po chuti. 
    Když už jsem se ale odhodlala a jsem tu, tak proto že doufám, že se od vás něco naučím.

Ještě jednou děkuji. I Míše Maškové za tu gramatiku.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,645
    Já ti to tedy taky pochválím, my jsme tu docela rozmanitá společnost, do které tě taky vítám. A každý si vlastně píše po svém, každý má tu svoji parketu v něčem jiném, to nakonec poznáš, až se tu ve fóru zabydlíš. Ale jsme hodní a držíme pospolu...laugh

Určitě se tu zorientuješ, je to náročnější, ale logické. 

A od nás se určitě něco přiučíš, bude tě to tu bavit a časem uvidíš. wink V každém případě jsi se ocitla v docela fajn partě.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.