Štědrovečerní

LetopisecLetopisec Komentářů: 14
upraveno 26. leden 2014 v Povídky
Štědrovečerní

Líbily se mu její rty, když ho brala do úst. Krásně je špulila. Bylo krátce po půlnoci, právě začínal Štědrý den. Těšilo ho, že se potkali,
i když dorazil docela pozdě a ona se už stihla trochu opít. Přijel si sice jen pro cukroví, ale oba věděli, že to nebude na chvíli. Vždy spolu trávili více času a oba ty společné chvíle měli rádi.

Díval se, jak si ho vychutnává. Nepřestávala. Jazykem ochutnávala špičku a pak ho pomalu, hodně pomalu obtáhla celý. Labužnicky upil ze své klenice. Upíjel po malých doušcích a díval se jí do očí.

„Mám to tak ráda.“ pronesla tiše. Uchopila svou sklenici a také se napila. Přitom ho celou dobu držela v ruce. S francouzskou distingovaností, se vztyčeným malíčkem, jen mezi palcem, ukazováčkem a prostředníčkem. A opět ho s rozkoší vzala do úst. Chvíli si
s ním hrála jazykem, chvíli se k němu pevně přisála svými rty.

Pohovka, na které byli, byla pro něco takového naprosto ideální. Místo romantických svíček jim svítila televize. Sem tam ho rozptylovala. Byl ztlumený zvuk, ale obraz ho místy zaujal.

„Jak se teď můžeš dívat na Zemana? No to teda ne, na to koukat nebudeme.“ komentovala výjev z televizního zpravodajství a přepnula na jiný kanál. Popuzovalo ji, že svou pozornost dělí mezi ji a televizi. Byl v tomto jednoznačně chlap - zapnutá televize znamenala vypnutí všech ostatních smyslů.

Obrátila svou pozornost zpět k té dobrotě, kterou držela v ruce. Usmál se na ni. Už ho zase měla v puse. Vlastně jí rozuměl. Také si rád vychutnával - život, tělo, cizí tělo, přírodu, jídlo, prostě cokoliv. Líbilo se mu, jak si dokáže užívat přítomný okamžik.

Položil jí ruku na rameno. Jen tak jí hladil konečky prstů. „Škoda, že je to vždy jen na takovou chvíli. Chtěla bych, aby to trvalo déle.“ Smál se její stížnosti. „No co naděláš.“

Bylo mu s ní hezky. A rozhodně se mu líbil její přístup. Dovedla uklidnit, potěšit, pohladit po duši a věděla, jak uspokojit chuť na něco dobrého. Držel v ruce svůj klacek s kouskem čokolády a také si ho vychutnával. Byl to rozhodně dobrý nápad dát si čokoládu na špejli, máčenou v horkém mléce.


Komentáře

 • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
  Přiznám se, že na mě je to moc prvoplánově dvojsmyslné. Bez nějaké rafinovanosti, která by tomu dala punc něčeho víc…

  A ještě pár drobných poznámek:

  pronesla tiše – asi bych použil spíš -  vydechla nebo zašeptala

  pozornost dělí mezi ji a televizi – správně, pokud se nemýlím,  by mělo být -  dělil mezi ní a televizi (nikoliv ji)

  klacek s kouskem čokolády - nevhodně zvolený dvojsmysl, jako by tam měl  být za každou cenu – evokuje to spíš větev, na které má napíchnutou čokoládu (než později lépe použitou špejli)
 • LetopisecLetopisec Komentářů: 14
  Pravda je, že dvojsmysl tam prvoplánovitě skutečně byl. Mělo to provokovat. Vyplynulo to ze skutečnosti smile 

  Pronesla tiše vs. vydechla - vydechla mi tam nesedí, ona to ve skutečnosti nebyla erotická scéna. Navrhované zašeptala je lepší, působí to lidštěji. 

  K těm dalším dvěma připomínkám - jasně, hlavně ta druhá je docela trefná. 

  Každopádně díky. Je to pohled, který jsem nevnímal. Budu rád za další připomínky u budoucích textů. 
 • LucieLucie Komentářů: 421
  Tak jsem měla pocit, že čtu padesát odstínů v mužském podánísurprisedlaugh...

  Nevím, jaký k tomu zaujmout postoj. Pokud to beru tak, že záměrem bylo čtenáře jen vyšokovat, provokovat -  tak ok.

  Pokud předpokládám nějaké vyšší ambice, a to si skutečně myslím, že máš / už podle stylu psaní/ tak podle mě :  Aby ta povídka splnila účel - záměr, a nepůsobila jako čisté porno, pointa by měla být uvěřitelná, a to pro mě není. Takže, v podobné duchu, jak psal Mirek, napsat to daleko jemněji, kde dvojsmysl bude stejný, ale uvěřitelný.

  Doufám, že sem brzy vyvěsíš něco dalšího, protože by mě to opravdu zajímalowink.
 • LetopisecLetopisec Komentářů: 14
  Lucie, Tvá odpověď byla natolik inspirativní, že jsem se své poděkování rozhodl vyjádřit v samostatné povídce. Jen přemýšlím, kdy začnou ostatní přemýšlet, kdo z nás je ten pravý. laugh

  Jmenuje se "Hlavně se neprozradit" a najdeš ji tady - http://www.forum.renenekuda.cz/forum/ukazky-vasi-tvorby/hlavne-se-neprozradit/

  Jo a k povídce výše - ona opravdu neměla jinou ambici, než zaprovokovat. A opravdu je to čistý popis skutečné události. smile 
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.