Společný příběh - diskuze

1568101114

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,756
    Jejda, já jsem úplně prošvihnul další  pokračování našeho kolektivního díla! Tedy, lulo, toť opravdu excelentní nahrávka, myslím, že se na dalším dílu Mike skvěle vyřádí! A jsem čím dál tím víc zvědav, co se nám z toho podaří vytvořit. Mikovo tvoření už znám natolik, že bych si klidně tipnul, jak bude pokračovat, ale nechám si to zatím pro sebe, abych ho nenaváděl. laugh

Příběh posuneme zase dál, zamícháme do toho trochu tajemna a detektivky, jej, to bude síla.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
      Jerry: no, víš, já se držím pravidla: "Když nevíš jak pokračovat, přiveď na scénu chlapa s pistolí." To vždy pomůže laugh
    Takže se dočkáme i střelby, no paráda. A tak jemně jsem to začal...laugh
    Flaubert
     Ne, tak do extrému jsem zase nešel. Ale ten náš český venkov mě prostě přestal bavit, tak jsem si řekl, že to krapet nakopnu jiným směrem. Kdo je mimochodem po mě? laugh
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 730
    Tak šup sem s tím.  smile Neříkal to s tou pistolí náhodou Chandler? wink 

Jerry vypadá natěšeně. laugh
    MarketaR: já ti nevím, ale mám pocit, že já to mám od tebe laugh

Jinak moje část bude večer. Sice mám hotovo, ale tradičně jsem to zapomněl v práci, takže po osmé je to tu smile
    Vypadám všelijak, jen ne natěšeně.laughlaugh Zrovna si říkám, kdo ještě není na seznamu autorů...wink

Ale klidně, já jsem člověk tvárný a navážu na leccos...cool

Pokud se ale troufá po Mikovi zvednout náš společný prapor, tak hurá do toho! Ale když nebude zájem...

Btw. jak rád bych si zapomněl v práci svoje literární dílo... Tam nemám myšlenky ani na jídlo, natož na tvůrčí činnost... laughlaugh
    Flaubert
    Mike: Já mám právě taky takovej pocit. A tuším, že to byl Raymond Chandler. laugh

No z původních nadšených diskutujících se ještě ani jednou nezapojilo dost lidí. Ale zákeřně jmenovat a ukazovat nebudu. laugh
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    No, co si budeme povídat... je škoda, že se nás zatím nezapojilo více.
     Tak je to tam. Krapet jsem to postrčil směrem, o kterém si myslím, že bude hodně zajímavý. Možná budete nesouhlasit, možná proti tomu budete protestovat...ale to je asi tak vše, co se proti tomu dá dělat smile

Jerry, teď by mě zajímalo, jestli je to to, co si ode mě očekával, nebo ne smile
  • lulalula Komentářů: 99
    Super Miku… Hezky si to načal. Z toulavého cestovatele si to změnil na hezky se začínající akčňák… Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, už teď mám v hlavě pár nápadů…cool

Tak kdo je další??? Fakt by se mohl přidat i někdo nový, ne že by mi vadilo tohle naše malé seskupení, ale jelikož je to kolektivní dílo, mohli byste se přidat i vy, kteří jste ještě nenabrali odvahu…smilesmilesmile
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Když vy to máte tak krásně rozjeté a tak báječně vám to šlape, že je škoda do toho zasahovat laugh

Ale ne, vážně, musím říct, že se mi o tom příběhu už i zdá, řeším pokračování a možnosti kam se ubírat, jenže s mým pracovním tempem, byste se dočkali příspěvku ode mne tak za rok. Musím se nad sebou asi zamyslet confused

Ale sleduji vás! kiss

The world needs more cowboys.
    Mike, tak tohle jsem od tebe nečekal. Ty jsi s tím příběhem zamířil docela jinam. Ale nevadí, zkusím se s tím nějak poprat. Když nebudu vědět jak dál, vždycky se tam může objevit nějaký anděl, nebo čert...laugh

Ale protože to vzalo docela obrat, zatím nevím, kdy dodám další díl. Budu si to muset nechat projít hlavou, zkusím to do konce týdne, ale neslibuju. 

Mike, ještě jedna věc, abychom tím obratem neodradili potenciální další autory... Uvidíme.

A Salmo, to je dost, že o sobě dáš taky vědět! Zamysli se nad sebou a dodej další díl! Beztak už mi chybí tvoji kovbojové a i kvůli tvé nepřítomnosti mi stagnuje i moje westernové dílo...
    Flaubert
    Jerry: i na to jsem myslel. Na druhou stranu, kroužit pořád dokola a dokola, jen proto, abych někoho náhodou nevytrhl ze zóny komfortu, to prostě nejsem já smile Nakonec, mohl se přihlásit někdo jiný, mohl ten příběh stočit někam jinam on a mohl mít klid. Stejně tak to mohla Lula nasměrovat jako love story, nebo ty jako nadpřirozené (nikdo neříká, že se to ještě pořád nemůže zvrtnout v něco tajemnějšího) Nakonec, co jsem řekl? Jen jsem potvrdil, že má Radek skutečně styky s někým ve Francii, že byl nalezen někdo, koho hledal a že se ho Vašek rozhodl doprovázet....proč se to tak stalo, nebo co se bude dít dál, to už je na vás. Ještě pořád to může zamířit kamkoli. V tom je právě tak krása.

Jinak mě by fakt zajímalo, co si ode mě čekal :) Pro zajímavost smile
    Je mi to jasné, že bychom se mohli dostat do kruhu a nic by se nedělo. 

Něco podobného jsem od tebe čekal, ale tajemný muž v telefonu mne překvapil. Myslel jsem si, že se pustíš po linii cizinecké legie. Ale dobrá, já taky přitvrdím...

Nakonec, kamkoli lze zamířit v jakékoli fázi, to je na tom to nejlepší. Ale já nevím, kdo bude po mně, abych to mohl někomu zase nahrát.

wink
    Flaubert
      Nidke jsem neřekl, že nebyl z Legie. Co já vím, Cizinecká taky provádí tajné operace a úzce spolupracuje s tajnou službou, protože na rozdíl od Armeé de Terre, cizinecká nepotřebuje schválení prezidenta pro operace...nebo tak jsme to alespoň slyšel.
    Ano, máš pravdu Legion etrangére je opravdu samostatný útvar, nepodléhající francouzské vládě ani prezidentovi, i když je součástí francouzské armády. Dokonce snad má i svoji tajnou službu a neoficiální tajné oddíly.

V každém případě to trochu zamotáme, už se mi v hlavě rodí nápad, jak dál. Jen mám strach, abychom neodradili ostatní, když se začneme zabývat tímhle specifickým tématem. Ale uvidím, zkusím zase nahrát mému pokračovateli.wink
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Tak pokud se nikdo z těch co ještě nepsali neozve, že by chtěl po Jerrym pokračovat, vezmu si to v takovém případě pak zase já.

P.S. Taky jsem přelouskal Mikovu  část a dobré, příběh vzal  trochu jiný směr, než jsem předpokládal, ale ničemu to nevadí. Myslím, že vždy se dá nějak navázat a posunout  příběh o krok dál různými směry. smile

Fajn, nahraju ti a vytvořím výživné téma...wink
    Flaubert
    Nakonec jsem to přeci jen nechal dosti otevřený, už poslední Vaškova věta vyloženě vybízí k nějakýmu flashbacku smile 
    S tou francouzštinou ses popral dobře, Miku. Dobré pokračování, zase celé tajuplné. wink 

Zdá se mi to nebo všichni pořád ten flashback obcházíme? laugh
     Já myslím, že Jerry by ho mohl zvládnout, nakonec to on přišel s myšlenkou Cizinecké Legie. I když je pravda, že tím flashbackem si opravdu můžeme uzavřít některé cesty. I po mém "nakopnutí" se to ještě pořád může obrátit kamkoli. Mno, uvidíme, jak si Mistr Pisálek zaslouží svůj titul laugh

Ha...Jerry...odstup, satane! laugh Krásněj počet příspěvků smile
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Teda musím říct, že se příběh vyvíjí velice pěkně...já bych si nějakou část vzala, jenže...nejsem si jistá, že by to úplně příběhu prospělo. Páč, takovéhle téma a ještě s tou obrovskou zodpovědností confused ale tak možná o pár dílů později mě něco napadne a pokusím se část sesmolit, abyste to teda nepsali jen v uzavřeném kruhu laugh
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

S tou zodopvědností si to tak neber, ona je to docela legrace a myslím, že vyloženě zkazit se to už asi nedá. Klidně tě vezmeme mezi sebe, ten příběh má několik dějových linek, my s Mikem jsme se pustili po té drsnější, ale fantazii se meze nekladou. Víš, jak mám počmáraných několik papírů jakousi myšlenkovou mapou?wink Ale pořád si opakuj, že to je spíš jen takové zábavné cvičení.

Nakonec, kdo to, co jsme zatím stvořili, četl, líbilo se to. Dokonce prý to vypadá, jako kdyby to psal jeden autor.

MIke, ty jsi přišel s cizím seržantem...laugh, já to jen rozvinul. Uvidíme, jak se s tím poperu, něco už mám v hlavě, když přitvrdit tak přitvrdit. Flashback bude, ale jen tak zlehka, nezkazím tuhle rozjetou linku.

Taky jsem si všimnul počtu mých příspěvků... Číslo šelmy... Pro jistotu jsem provedl několik úkonů bílé magie... smilesmile
    Flaubert
    lula přišla se zraněním s války laugh Je to v důsledku její vina, že je z Radka takovej drsňák smile

Jerry: dobře si udělal...já už měl v plánu smazat ti účet laugh laugh
    Miku, ještě že to máš na koho svést… yell Já přece nenapsala, že to má z války… Jenom, že Bohdan nebyl daleko od pravdy… Klidně to mohl někdo vysvětlit, jako rvačku v baru o nějakou holku…Nebo padl z kola na nějakých závodech... 

laughlaughlaughlaughlaughlaugh

Když z něj někdo udělal tvrďáka z cizinecké légie, a pouličního rváče, tak určitě ne já... laughlaughlaughlaugh
    Lulo, ty jsi nás navedla a  z poklidného cestujícího vlakem jsme museli udělat drsného hocha. To, že spadnul z kola při závodech, to nás tedy opravdu nenapadlo. wink Vidíš, Mike, pořád Legion etrangére, mohli jsme mít havarovaného cyklistu.

Nevadí, já s tím něco udělám, jak jsem řekl, ještě lehce přitvrdím, uděláme to ještě trochu zajímavější a tajemnější. Upřímně řečeno, mám rád příběhy, kde nikdo není takový, jaký se zdá. 

Lulo u vás se říká - to len tak z vonkajšku vyzerá...
    Flaubert
    Takto to vyzerá, keď ja píšem po česky, Jerry??? surprised 

Neubránila som sa širokému úsmevu a budme ťa musieť sklamať, takto sa to u nás nehovorí...laugh

škrípe to medzi zubami... skôr by som volila frázu - vyzerá to tak iba navonok, resp. len sa to tak navonok zdá. 
    Lulo, věř, že tvoje čeština je mnohem lepší, než Jerryho slovenština laugh Jerry, nic ve zlém, příteli smile
    Ajaj, já tohle slovenské úsloví používal... Ach, jak jsem byl hloupý...embarassed opravdu mi to škrípe medzi zubami...

Omlouvám se slovenskému národu...laugh

A zpráva pro Mika, už nebudu mluvit slovensky...embarassed

Jo, a pokračování je hotovo a přitvrdil jsem!
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.