Společný příběh - diskuze

1356714

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 421
    Taky už se těším na pokračování. Lulo, neboj, přijmeme všechno, co tam dáš. Myslím, že nejhorší to musí být vždycky pro toho, kdo právě dopíše svou kapitolku a už má nějakou svou vizi příběhu. Čili podle mě to musí být teď nejhorší pro Jerryho. A pak to bude pro tebe, zatímco Jerry už se oklepe z toho, kam se jeho příběh ubral dál.

Sama jsem zvědavá, co to s námi udělá smile

• lulalula Komentářů: 99
    Tak další kapitola je na světě. Ještě jí nechám do zítra uležet, a pak jí ještě pár krát proškrtám. Musím ale podotknout, že vtěsnat se do čtyř normostran je tedy něco… wink
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Paráda smile Taky jsem zvědavá, bude těžké vždy se odpoutat od vlastní vize a přijmout nápady ostatních - ale to je přece pointa. Těším se na další díly, jen doufám, že se to nestane návykové laugh už to vypadá, že se před každým dalším uveřejněním příběhu budu klepat očekáváním...jako teď wink
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,760
    Ono zase není marné, sledovat, jak si kdo představuje pokračování a dá se i nějakou oklikou vrátit ke své koncepci, záleží na tom, jak to pojede. Jsem opravdu rád, že jsem svým začátkem natolik inspiroval, že lula vymyslela několik verzí pokarčování. To jsem ale netrpělivý, co bude dál! laugh
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Ještě nevyšla ani první kapitola a už takový úspěch to má. Ani nevíte, jakou mám radost. Jinak René zdraví a drží palce. Napsal jsem mu, že jsme byli všichni krapet nedočkaví, ale pozval jsem ho, aby se taky připojil laugh
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    Lula: Uležení je důležité! Tak to nech pořádně odstát a zítra k tomu přičichni svěží.. ;) těším se!
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 731
    To by bylo fajn, kdyby přispěl i René. Ráda bych věděla, jak píše.. Za celou tu dobu jsem od něj nic nečetla (kromě tedy blogu) a jsem zvědavá na jeho styl. wink 
    Já myslím, že něco takového tu chybělo, Miku, takže se všichni zainteresovaní vrhli do díla. Mám taky radost, myslím, že v prvopočátku jsem to nadhodil já na Bartoničce, ale tam jsme to ještě nijak neřešili. wink
    Flaubert
    No eště před Bartoničkou si s tím přišel. Přeci, když ...nejmenovaná osoba...odmítla psát, protože se jí to nelíbí a tím nám poskytla večery plné zábavy laugh Eh...tohle bylo hnusný, co laugh Ale fakt, že na bartoničce to získalo jakous takous podobu. A jelikož ses po návratu moc do ničeho neměl, rozjel jsem to já smile
    Trocha historie. laugh
    No jo, to se událo kdysi dávno v předaleké galaxii....tedy...chci říct vesničce laugh

Opravdu, shrnul jsi to vyčerpávajícím způsobem. wink

Já o nějaké podobné akci pak přemýšlel v soukromí, ale styděl jsem seembarassed vyjít s tím veřejně.laugh

Takže díky Mikovi to dostalo definitivní podobu.
    Flaubert
    Přesně tak, za založení tématu a čekání, až se vy, lidičky, dohodnete, si zasloužím opravdu hodně vděku laugh laugh laugh
    Ó, náš moudrý, nejmoudřejší, ať slunce stále svítí na tvoji moudrou hlavu a ať dary, které budeme přinášet my, nehodní poddaní, potěší tvé oko i jazyk, náš vděk bude trvalý, i květinu ti přineseme každé Dušičky na tvůj hrobeček... laugh

Flaubert
    Jé, děk....tak počkej, hrobeček? Já sem mrtvej? *zamyslí se*....no, ale to hodně vysvětluje laugh
    Ale nikoli, chlapče, jsi živ a zdráv, alespoň v této chvíli...laugh Chtěl jsem jenom říci, že náš vděk k tobě bude stálý až za hrob a pokud tě někdo přežije, určitě se každoročně o Dušičkách dobelhá k tvému pomníku na Slavíně nebo na Vyšehradě s kytičkou.laugh
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Ohó, koukám že se objevila nová část příběhu, hned si to stáhnu a v průběha večera v klidu přečtu.laugh
    Hezky si tady plkáte pánové... Konec lenošení a hor se do práce.... cool

Je to tady milí pisákové. Přidána další část, která čeká na Vaše pokračování. Jelikož jsem po Vaši krásné zemi ještě neměla příležitost moc cestovat,,, zahrála jsem to neurčitě – doufám, že jsem dobře odhadla, že nějakou vesnici jménem Lhota tam máte a není jediná laugh

Rozhodla jsem se to dost proškrtat a trochu zkrátit, abych nechala víc prostoru pro další. Nemůžu přece všechno prozradit já… cool

Navíc, vy možná prozradíte něco zcela jiného, než se zrodilo v mé hlavě… Už teď se nemůžu dočat…wink
    Tak jsem si se zájmem přečetl, jak jsi navázala na moje entrée...laugh Fajn, mám zdatné následovníky! 

Já jsem sice měl v hlavě pokračování docela jiné, ale tohle je dobré a může se větvit a inspirovat ostatní dosytosti. Jen maličkost, mám takový nejasný a vtíravý pocit, že takové téma jsem už někdy někde četl, totiž jakýsi příběh o vlaku na konečné a o tom, jak průvodčí zve hrdinu k přenocování u něj doma, protože tam na stanici taky bydlí. Ale nevadí, nápad je to dobrý a můžou se hlásit další, co s tím udělají dál. 

Nasadila jsi tam příslušné tajemné téma, neprozradila jsi nic o minulosti našeho kolektivního tuláka, tady je prostě spousta nových a naťuknutých témat. 
    Flaubert
    Skvělé pokračování. wink Objevilo se víc otázek něž odpovědí a náš hrdina někde zakotvil, takže je na čase posunout příběh zase někam dál. Ráda bych si vzala další kapitolku, ale poslední dobou mívám samé šílené fantasmagorické nápady a nic "normálního" mě nenapadá. Moje múza se utrhla ze řetězu. laugh 

Možná by nebylo od věci sepisovat si, co o hrdinovi víme, s kým se potkává a podobně, abychom se v tom neztratili. Zkusím něco takového sepsat, když už nemůžu přispět částí příběhu. laugh
    Udělala jsem výcuc toho nejdůležitějšího ze dvou kapitol (jestli jste takoví sklerotici jako já, možná se vám to bude hodit). smile Budu ho postupně aktualizovat (nebo můžete vy, jestli se vám chce). wink

Hlavní hrdina:
    • říká si Radek (což není jeho opravdové jméno)
    • cestuje vlakem a nemá daný cíl
    • má kytaru, která je tím jediným, co mu ze starého života zbylo, uvnitř je izolepa smile
    • když jede ve vlaku, uslyší výkřik (sen? vzpomínka?...)
    • má něco jako „zranění z války“
    Příběh
    • začíná v dubnu
    • Radek dorazí do Lhoty, seznámí se s průvodčím Bohdanem Gašparem, který mu nabídne přespání

Jestli jsem něco vynechala, klidně to tam dopište. wink
    Jerry: Jestli jsem někomu vykradla knížku, tak mě to mrzí. Já nic takového nečetla…cry Navíc, ten chlápek v mém pokračování, které jsem škrtla, bydlí na opačné straně vesnice se ženou, ale to už je teď jedno. To kde skutečně bydlí, už bude muset vymyslet někdo jiný. A co víš, pisálek, který si vezme další kapitolu, třeba napíše, že je cestou domů něco potkalo a přece se museli rozdělit…. Nechejme se překvapit…wink

a BTW: ani si neumíš představit, kolik různých pokračování se zrodilo v mé hlavě… Ani nevím, proč jsem si vybrala právě tohle, ale příběh ještě nekončí právě naopak cool
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Jo, jo... jde  to krásně větvit smile a  už se těším kam se  to  posune  dál.
    Lula: Díky za pokračování, je skvělé, nadhodila spoustu udiček pro další rozvíjení tak, že si pokračovatel má z čeho vybírat. Osobně jsem moc zvědavá, co je to pod tou izolepou... / jo, a doufám, že se na konci dozvíme tvůj nápad wink

Markéto, díky, že jsi to shrnula, myslím, že se některé události prostě v příběhu nerozvinou, ale je dobré mít tohle na očích. Například - duben - tahle poznámka šla úplně mimo mě.

Mike: Jsem vždycky naštvaná, když mě nějaké drby minou, asi jsem šla na Bartoničce brzy spát... nebo jsem pozdě přijela? Příště to nemůžu tak nechat confused

Ráda bych napsala, že si beru další část, ale zklamu vás, musím si počkat, až bude víc děje, na tohle si prostě netroufnu. frown

Tak pánové, nově příchozí, mladé pisatelky, kdo z vás se do toho pustí dál? Kdopak se podepíše pod část číslo tři?
    Lucie: Ten duben jsem tam zahrnula proto, aby tam někdo nenapsal, že druhý den byla vánice a mínus deset. Nevím, jestli i ostatní mají tendenci zapomínat, jaké období právě v příběhu panuje... laugh

Vypadá to, že si nikdo netroufá.. laugh 
    Lulo, samozřejmě, o vykradení knížky nemůže být ani řeč, chtěl jsem jen říci, že mi to bylo trochu povědomé, myslím, že šlo o nějakou z knížek Jaroslava Velinského o Otovi Finkovi, zajímavá série knih o amatérském detektivovi. Ale je jasné, že se stane, že náměty jsou si podobné. Ale samozřejmě, tvoje pokračování je vrcholně zajímavé. 

Markéto, opravdu jsi udělala záslužnou věc, to se mi líbí, mít v přehledu všechny body o postavách a ději.

Tak, a co vy ostatní, nikdo se nehlásí? Klidně bych pokračoval, je to tak dobře rozjeté, že by se dalo vymyslet několik dalších zápletek, ale zase si říkám, aby to nebyla jen prácer dvou lidí, když jsme si řekli, že to bude kolektivní dílo. Přitom se tu fakt nabízí spousta efektních věcí. Zkoušel jsem si jen tak pro sebe, že by tu šlo vymyslet šest pokračování. Tak hurá do toho, nestyďte se, není to nějaké nesmrtelné dílo, spíš si jen tak hrajeme.wink
    Flaubert
    Jerry,  pokud se toho do víkendu nikdo nechopí, tak já nemám nic proti tomu, abys pokračoval dálwink.

Díky všem za chválu… Jak to tady na chvíli odumřelo, začala jsem si myslet, že jsem to svým pokračováním pohřbila… Ale jak tak koukám, není, kdo by se ujal další části wink

Já mám doma ještě další kousek, který jsem záměrně osekla, abych tomu nedala směr sama… schválně jsem tam nechala tolik udiček, aby bylo čeho se chytit a nic,,, cry

Lucko: Pod tou izolepou mě napadají hned dvě věci, záleží na tom, jak se bude příběh odvíjet. Zda bude takový skutečný ze života, nebo se do něj přimíchá i trochu něčeho jiného, tajemnějšího cool

Jerry: Začínám mít pocit, že když to půjde takhle dál, budeme se střídat jenom my dva…

Tak do toho, vy všichni, vždyť to není žádná věda,,, 250-1000 slov máte za chvíli na papíry, tak žádné vymlouvání…. laugh
      Já mám teď dost práce, chopím se toho až tak koncem měsíce, když bude volnej termín. Měl jsem to tak už původně v plánu, že si vemu 3. nebo 4. kapitolu.
    A víte co? Tak já to zkusím. laugh Sice mě nic moc nenapadá, ale snad mě potká cestou vlakem (6x v následujících 3 dnech) nějaká inspirace. A jen doufám, že to nějak nepomrvím, protože moje múza si asi vzala dovolenou nebo co. laugh

Termín si dávám nejpozději do nedělního večera, může být? wink
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.