Zaujalo by to?

jennie1546jennie1546 Komentářů: 9
upraveno 13. říjen 2011 v Povídky
Vím, že tam budou trapné, naivní a bůhví jaké věty. Také ale vím, že jsem nezkušená. Zajímá mě jen Váš názor na to jestli by se, Vám to líbilo z pohledu čtenáře. Díky ;)

Nepodívala jsem se do jeho očí, stačilo se kouknout na jeho zuby. Cenil je na mě. Bělostné ostré špičáky byly vražednou zbraní. To jsem věděla na jisto. Kdybych nebyla tak vyvedená z míry, myslela bych si, že jen blouzním. Jenže všechno jsem si jasně uvědomovala, tohle nebylo šílenství, což mě trochu mrzelo.
Jakási krutá zvědavost mě přinutila kouknout do jeho očí. Byly to oči zabijáka. Lovce toužícím po smrti. Krvavě rudé. Nenávistně se na mě dívali. Nechápala jsem.
Lovec toužil po smrti kořisti. Já byla kořist. Bezbranná, neschopná se bránit nebo křičet. Můj život byl už v jeho rukách.
„Další krásná oběť, kdybych byl v lepší náladě možná, bych řekl, že tě lituji ale i tak bych lhal.“ Z toho podmanivého hlasu se mi podlamovala kolena. Teda, ne že by už nebyly podlomené.
„Ježíš, nemůžeš už na mě skočit a vysát mi krev? Pokud nejsi jen fiktivní postava v mé mysli.“ Překvapilo mě, jak byl můj hlas ledově klidný. Ignoroval mojí ironii, stejně jako polovina lidí, co znám. Popadl mě za zápěstí a kousnul. Čekala jsem, že mě chytne do náruče a zaboří své zuby do mého krku, fakt asi hodně koukám na romantické horrory. Mimoděk jsem vykřikla bolestí. Cítila jsem, jak mi krev teče a on jí saje. Jeho zhnusený výraz se změnil v blažený, spokojený. Cítila jsem strašnou nenávist, zlobu, vztek. Věděla jsem, že za chvíli ztratím vědomí a už se nikdy neprobudím. Nepanikařila jsem. Přišlo mi jen nefér, jak se on může rozhodnout komu brát život a komu ne. Byla jsem plna rozhořčení. Nemyslela jsme si poslední sbohem, nešla jsme naproti smrti. Čekala jsem, až si pro mě sama přijde, proč jí to ulehčovat.

Komentáře

• Opět upíři, ale tohle má cosi, co mě láká a nutilo by mě to číst dál. Jen nevím, čím to je. Bezva :)
  • Prima! Jen pozor na chyby: oči se dívaly, ne dívali + sem tam nejaký překlep: jsme místo jsem.
  • jennie1546jennie1546 Komentářů: 9
    Díky, moc. Pokusím se vyvarovat chyb ;)
  • ArvariArvari Komentářů: 12
    Já tam vidím chybek ještě víc...
    "Kdybych byl v lepší náladě, možná bych řekl, že tě lituji, ale i tak bych lhal." - V původní verzi ti čárky tak nějak... lítají.
    "Teda, ne že by už nebyla podlomená." - Protože v předchozí větě jsou to kolena.
    "Ignoroval moji ironii." - Ne mojí, protože ignoroval TU ironii, a stejně bych spíš napsala 'mou'.
    "A on ji saje." - Zase TU krev.
    A pak je tam nějaká stylistika...
    Dvakrát jen kousek po sobě je lovec toužící po kořisti, toužil po kořisti... Jednou je to tam nadbytečně, bylo by lepší buď škrtnout nebo vymyslet, jak to nahradit.
    "Bezbranná, neschopná se bránit" - Zbytečně zopakovaná tatáž informace dvakrát těsně po sobě. Zase, přemyslet nebo s jedním pryč.

To je to, co mě nejvíc praštilo do očí. Jinak je z toho všeho dost cítit, že teprve začínáš, ale to nevadí, celkově to není špatné. Časem se každý vypíše, taky teď tvořím stokrát lepší věci než třeba v šestnácti... A upíry jsem v té době taky psala. Jen je to už drahně let, dřív, než se začli blýskat a být zrovna v módě. :-D
  • MonikaMonika Komentářů: 7
    Tak v první řadě by mě zajímalo, kolik je ti let, jestli ti to teda nevadí, :) abych některé věci nekritizovala neprávem.
    Opravdu jsou tam ty pravopisné chybičky, abych je neopakovala, myslím že ještě nikdo nenapsal, že NAJISTO se píše dohromady, a ne zvlášť. Zkus používat Prvidla pravopisu, než si to pořádně zažiješ ;)
    Ale abych pravdu řekla, je v tom něco, co mě přinutilo to číst až do konce, aniž bych přeskakovala řádky, takže jen tak dál.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.