Krajina hýžďová, latinsky: regio glutealis.

williwilli Komentářů: 468
upraveno 9. leden 2014 v Povídkář
Tak tady je druhý pokus. Asi mě to brzy přejde, protože mi to mimo jiné narušuje pracovní morálku, ale Povídkář mě opravdu zaujal a pobavil. A já si rád hraju. Navíc mi vygeneroval jednu kombinaci, kde nemusím nikoho nechat umřít. Ačkoliv... no posuďte sami....

-------------------------------------------------------------------------

Co kdyby vaše nová postava byla: Osamělá bota

Co kdyby se příběh odehrával na tomto místě: Ocelárna

Co kdyby vaše vyprávění pojednávalo o: Více much chytíš s medem, než s vinicí.

Co kdyby váš text začínal větou: Kdo je tam?

-------------------------------------------------------------------------

„Kdo je tam? Je tu někdo? Haló!“

Boty toho za život hodně naběhají, ale jen když jsou obuté na nějakých nohách. Bez nich se ani neotočí. A pokud bota nemá druhou do páru, je to pro ni konečná. Nejen že je osamělá, je nanic. Už se jí neujme ani bezdomovec.

„Auvajs!“ Vzdech po dopadu se znovu ozval odněkud zezadu, z hromady suti u pece.

„Hele, já tě slyším. Nechceš si pokecat? Tady se stejně nedá nic jinýho dělat.“

„Ne!“

„Hm, škoda. Už jsem se radovala, že tu nebude taková nuda.“ Mrzutě se zamyslela nad situací. Je jen otázkou času, kdy jí rozkouše krysa nebo rozloží plíseň. Druhá bota z jejího páru se sem ani nedostala. Když je házeli kluci do oken opuštěné ocelárny, každou poslali jiným směrem. Není co ztratit. Může se bavit i tím, že to bude na tuhle zkoušet dál.

„Ty seš nějaká nóbl, že se nechceš bavit, co?“

„Ani ne...“

„A co jsi teda zač?“

„Já... Ne, ty se mi budeš smát. Já nechci mluvit.“

„Začínáš mě fakt zajímat. Můžeš mi říct, co by mohlo být k smíchu na starý botě?“

„Nejsem stará!“

„Kecáš! Nechceš mi snad tvrdit, že tě sem někdo zahodil fungl novou?“

„Dej mi pokoj.“

„Takže ty jsi úplně nová. Tak to čumím. Ty asi dřeš, viď?“

„Dej mi pokoj!“

„No jo. Každá nová bota se musí nažrat masa. Já byla stejná.“

„Víš houby, nestarej se.“

„Hlavně že ty víš. Tak když nedřeš, tak jsi o číslo menší...“

„Hovno!“

Tohle je ale přes čáru. Sprosťárny si nemusí nechat líbit. Ačkoliv, možná, že neměla tolik tlačit na pilu. Nakonec, ne nadarmo se říká, že více much chytíš s medem, než s vinicí... nebo s octem? To je jedno.

„Podívej, já chápu, že tě to tu asi deprimuje. Já na tom nejsem o moc líp. Takhle končí všechny boty. Nejdřív jsme ten nejbáječnější kauf v životě, z nohy by nás nesundali a najednou nás odloží. Prostě jsem si jen chtěla ještě popovídat. Než tu definitivně shnijeme. Nešlo mi o to tě naštvat.“

„Hm...“

„To je všechno, co řekneš? Tak víš co, mám tě tak akorát dost. Jdi do prdele!“

„Tam jsem už byla.“

„...Cože?“

„No, já jsem fakt nová. Koupili mě dneska ráno.“

„Chceš říct, že...“

„Chci říct, že mně se ségrou koupili dneska ráno.“

„Jasně. Koupili ráno. A..?“

„A ani jsme nedřely, ani netlačily, nohu jsme hýčkaly jak ve vatičce. Byly jsme s tím naším celý den, než jsme ho odnesly až sem k plotu. Tady se s někým pohádal. Opakovat to nebudu, ale končilo to tím, že mu ten druhej řekl, že mu může...“

„...políbit...“

„No vidíš, však víš. A pak jí na něj vystrčil. Tak on ho nakopnul. Mnou. Měla jsem blbě utaženou tkaničku, takže jsem zůstala trčet mezi půlkama...“

„A ten druhej...“

„...Mrsknul se mnou do nejbližšího okna.“

„Chápu...“

Komentáře

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Možná to narušuje pracovní morálku, ale jde ti to skvěle laugh
  • williwilli Komentářů: 468
    Dík za komentář. Morálku mám asi už úplně rozvrácenou i bez psaní, tak to asi ještě zkusím. Vlastně jsem původně chtěl psát pohádku pro dceru a pátral po inspiraci. Pohádku hotovou nemám - trpaslíka jsem poslal do hor a on tam teď už pár týdnů čeká, protože nevím, kam ho poslat dál..., tak si můžu procvičit fantazii třeba tady. Možná mu to pak půjde z těch hor líp zpátky.
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    Tobě ten povídkář taky svědčí smile

Morálka je sice morálka, ale my budeme jenom rádï, když se tady budou objevovat takové příspěvky. Co k tomu říct? Je to vtipné, milé, jednoduché, ze zvláštního prostředí a s oživlými věcičkami - botami - a to já ráda. Někdy jsou ty věci příjemnější než lidé laugh Máš prostě smysl pro humor, ironii a dokážeš z malého nápadu vykouzlit příjemné dílko...jen tak dál a až zase někdy zakolísá morálka, tak se pochlub s něčím dalším wink
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

Děkuji za chválu, já se asi na tu morálku fakt vypr..kašlu a něco dalšího sesmolím. Mám tu ještě jedno zadání (poslední, protože si ze mě ten povídkářskej robot asi dělá srandu), nad kterým si lámu hlavu. Chtěl bych ho smazat a napsat si něco svého, ale provokuje mě představa, že bych to vzdal. Vzpomněl bych si na to pokaždé, když sem nakouknu.

Asi si tím okořením večer o víkendu...
  • LucieLucie Komentářů: 404
    laugh To "chápu" na konci už je tam trošku navíc laugh

Máš pravdu. A to povídání o událostech u plotu by potřebovalo taky trošku rozdrobit. Měl jsem jí rozmluvit postupně.

To "Chápu" to mělo tak trochu vyvážit. A místo toho to vyčuhuje...
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.