Workshop 2 (Vánoční příběh): Diskuze

MarketaRMarketaR Komentářů: 729
upraveno 5. prosinec 2013 v Srazy, soutěže a setkání
Diskuze k probíhajícímu workshopu: Vánoční příběh. wink
«1

Komentáře

• masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Tak to jsem zvědavá, co se z toho vyvine. Vzhledem k tomu, že není prakticky nic zadaného, myslím, že se můžeme těšit na spoustu zajímavých příběhů. Doufám, že se zapojí co nejvíc lidí a sama se taky zkusím připojit. Těším se wink
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• lulalula Komentářů: 99
    Tak tomu říkám rychlost laugh Tak tu svoji vánoční rychlovku jdu ještě proškrtat. Už má i jméno - Poslední dárek wink
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Taky mám jméno - Modrá Hvězda a hrubý text v hlavě...laugh
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 729
    Taky už se mi něco v hlavě rodí. A stačilo se jen při učení na zkoušku koukat z okna, jak krásně sněží. wink
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Tak taky hotovo, jen mě přelítl v hlavě obraz dítěte sedícího u televize a za hodinu bylo dopsáno smile

Teď ještě tak dva dny na revize
    Tak to jsi rychlík. U nás se začalo péct cukroví a v kombinaci se zkouškovým jsem se ke psaní vůbec nedostala. wink

Někdy ti závidím, že ti tak jdou miniatury. Já to prostě neumím a tak vždycky než něco napíšu, docela to trvá. laugh
    Vojta to načne?wink

U nás se cukroví ani nepeče, moje žena jde péci ke tchýni a jinak ve svém okolí rozhlásila, že u nás cukroví nebude. Takže mne všichni litujou a nosí nám přebytky ze své tvorby sladkostí.surprised

U nás v práci se akorát budou péci speciální máslové vánočky, takže mám objednáno.

Nad vánoční povídkou dumám, už mám jakousi synopsi na jednu stránku, ale budu ještě dolaďovat. Vánoce se blíží, tak jen aby to nevyšlo až k Novému roku...
    Flaubert
    Tak to u nás cukroví už voní a je konečně hotové. Stejně jako můj příspěvek do Workshopu. Ten už má Mike v mailu laugh Tak doufám, že se bude líbit, tak jako cukroví mým láskám...
    Už se posílají vánoční povídky? Sakra, budu muset zabrat, mám jen začátek a proškrtaný obsah...wink
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 421
    No, já to asi tentokrát nestihnu...frown

Nepodléhejte panice přátelé… cool Já to jen tenhle rok nechtěla prošvihnout. Navíc, my matinky máme před Vánocemi ukrutně mnoho povinností, které by mi bránily něco napsat. Tak raději dříve …wink
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    lula: věř, že nejenom matinky laugh I poslušní synové stárnoucích otců mají před vánoci tuny práce...navíc se vrací moje zranění z Vietnamu, takže jsem většinu času pod sedativy a to se těžko píše laugh
    MIke: Neměj strach, vím, o čem mluvíš. Mám taky stárnoucí rodiče, kteří chtějí pořád všechno jako doteď…cool Právě dnes jedeme na kapří výlov,,, tak se těším, kdo vyhraje - my nebo kapři. 

Já netušila, že tady máme válečné veteráni… surprised Tak doufám, že ti to do Vánoc přejde, abys mohl hezky zdobit stromek a pojídat cukroví…wink
    Taky ještě nemám ani čárku a múza si navíc usmyslela, že jako naschvál mě bude zásobovat skvělými nápady, které s tématem workshopu ale vůbec nesouvisí. Ale to se podá. laugh

A ostatní, nevěšte hlavu, do Vánoc je ještě týden. Za tu dobu se toho dá stihnout. (mluvím z vlastní studentské zkušenosti) laugh
    Jak na to tak koukám, asi by bylo lepší udělat uzávěrku workshopu 30.června...wink Vskutku, mám první větu...embarassed

Mike, to je pádná omluva, ještě bys měl prozradit, zda máš taky Purpurové srdce.. A buď rád, že jsi to přežil, jinak jsi mohl být vytesán na Stěně cti mezi ostatními padlými...

Flaubert
    Tak, a právě před chvílí jsem se zúčastnil a poslal svůj výtvor. Zvláštní, původně jsem měl rozepsaný úplně jiný příběh, skoro jsem byl v půlce a pak jsem během hodiny spáchal něco docela jiného. A ten původní příběh si šetřím na Vánoce 2014...laugh

Prostě zrovna přiletěla múza... A dokonce bez škrtání a rovnou do počítače...

Inu, alespoň budu mít klidnější Vánoce...
    Flaubert
    Vypadá to,že včera byly múzy svolné. laugh Taky jsem po docela solidním bloku něco vytvořila. 

Doufám, že bude dobrá účast, už se těším na vánoční počtení. wink
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    A jejda...jak to tak čtu, tak už všichni máte hotovo a já zatím ani čárku embarassed

Nu což, jdu na to a snad ten nápad v hlavě do něčeho přepracuji...ať se taky zúčastním...
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

Jinak, aby zase nedošlo k nějakému nedorozumění, tak zkutečně nejsem válečný veterán z Vietnamu ani netrpím syndromem ze zálivu ani ničím podobným. To zranění jsem si způsobil před desíti lety na kole a od té doby je moje koleno přesnější než rosničky na nově laugh
    Miku, nám došlo, že v šedesátých letech jsi byl ještě na houbách. laugh
    Inu, zranění z Vietnamu, to je totéž, jako zranění na kole... Ale v Zálivu, tam už jsi mohl být, třeba jen jako Práče...laugh
    Flaubert
    Tak soutěžní příspěvky jsou na místě. Ale dosti slabá účast. Mě se taky nepodařilo nic vytvořit, takže vás je tam jen pět frown Pokud náhodou někdo zaslal a jeho dílo není vystavené, zkuste mi to přeposlat ještě jednou. Měl jsem teď přeplněnou schránku smile
    Sice jen pět, ale kvalita zvítězila nad kvantitou...laugh

Zvláštní je, že snad ani nebylo nutné, zvěřejňovat jména autorů, protože každý z nás píše tak charakteristickým způsobem, že bylo hned jasné, čí je které dílko. A každé je svým způsobem hezké, asi se tu nedá hodnotit, která je nejlepší, ale určitě se nám vyvedly všem.
    Flaubert
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Asi tak smile

poznámka pro sebe: Vojto, Vojto, čeká tě dlouhá cesta. Místy byl tvůj příběh jen pouhým popisem událostí než na sebe navazující propletené linky. Polepši se.
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Jste teda dobří, zatím jsem stihla přečíst jen první povídku, je krásně dojemná. A obdivuju Mika, že to dával na forum tak brzy ráno. Teď se jdu věnovat zase vánočním, rodinným, radostným povinnostem a večer si tu dopřeju další dávku emocí...

Ona se ta slabší účast dala před Vánoci čekat, ale i tak je to takový hezký malý komorní workshop. Zatím jsem přečetla jen Jerryho povídku a hned mám zpátky vánoční náladu. wink Pěkné vánoční svátky všem. wink
    Vojto, tak zdrcující sebekritika u tebe není na místě, já jen říkám, že každý z nás prostě píše jinak, všem se nám to povedlo a je to.

Lucko, já jsem navrhoval, že dáme workshop na téma Nejdojemnější vánoční povídka...laugh Tam bych zazářil...laugh Ani nevím, kde se to ve mně bere...
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Díky Jerrymu a Markétě za pochvaly za můj vánoční příběh! Musím říct, že všechny vaše příspěvky byly krásné, vánoční, emocionální. Tak, jak to má o Vánocích být. Akorát já si prostě musím vždycky trošku rýpnout wink. Ale to už jsem já a jiná nebudulaugh. Nějak nemám ráda, jak najednou lidi začnou předstírat, jak se mají rádi a jsou na sebe milí, když po zbytek roku by se navzájem nejraději zakousli.

A že jsem z Ježíška udělala stařečka? Pravda, když umřel, tak to byl chlap v nejlepších letech, ale za těch skoro dvatisíce let nám prostě holt trochu omšel. (Nic ve zlémwink) I když, zjevit se uprostřed Staromáku Ježíš jako mladý pohledný chlap, hmmm... Zajímavý námět.

Jo a Jerry, inspirací davového předvánočního šílenství mi nebyla osobní návštěva supermarketů, to fakt nemusím. Ani o Vánocích, ani jindy. Nějak nemám nakupovací gen, takže návštěva těchto zařízení je pro mne dost traumatizující. Všechny dárky (krom láhve arménského koňaku) jsem nakoupila přes net. A dopadlo to báječně. smile

The world needs more cowboys.
    Salmo, pochvala je na místě...wink Ale to víš, Vánoce jsou k tomu jako dělané, aby se alespoň předstírala láska a po novéím roce se to zase vrátí k normálu.wink

A Ten nápad se starým Ježíškem byl originální, proč by musel být jen růžové batole v jesličkách. A Ježíš, který se objeví v současnosti,  to je dobrý nápad, s tím by se dalo pracovat.

Škoda, že jsi se nezúčastnila nakupovací horečky, tam by se nasbíralo inspirace... Naštěstí ani my jsme nepodlehli...

A je mi trapné o tom hovořit, ale na Silvestrovskou půlnoc mne bylo možno nalézt v posteli s knížkou v ruce...
    Flaubert
    Tak a je po svátcích. Je příšerné, jak se člověk na ně chystá, a pak jsou fuč…cry

No, ale jelikož opět zařezávám v práci, našla jsem si chvilku klidu na přečtení vánočních povídek a jsou skvostné. Všechny se mi moc líbily a jsem moc ráda, že jsem to tenhle rok stihla také.  laughlaughlaugh

Markétě a Jerrymu děkuji za hezká slova i za upřímnou kritiku, tu mám tak moc ráda… Kdyby bylo před Vánocemi více času, určitě bych si dala více záležet…embarassed

Jo a Jerry,,, vážně si mě pobavil s oslovením „šikovné děvče.“surprised V mém věku to člověk tak často už neslýchá… opět jsem se na chvíli cítila jako na střední…wink
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.