Diskotéka

Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
upraveno 24. listopad 2013 v Povídky
Ahoj po dlouhé době embarassed na pár měsíců mě přešla chuť psát, po tom, co jsem si nastudoval zásady psaní správného příběhu. Jak se mi to všechno dostalo do hlavy, přišlo mi že už příběh snad ani nedokážu vystavět. Tak aspoň jedna miniatura bez tématu, vybudovaných komplikací, s rozuzlením naprosto mimo mísu a s nadmírou postav vzhledem k délce díla laugh

Na parketu tančila spousta lidí, a ti, co se nechtěli zapojit do víru hudby, seděli u stolků rozestavěných kolem zdí. Špatně fungovala klimatizace, vzduch byl vydýchaný, a cigaretový kouř tomu moc nenapomáhal. Od stolku z jedné strany zdi vstal mladík, v klubu úplný nováček, a štrádoval si to skrze místnost na protější stranu za dvěma krásnými ženami.

„Smím prosit?“ zakřičel, aby přehlušil hudbu.

„Vodprejskni.“ křikla na něj starší z té dvojice.

„Jak je ctěná libost, madam,“ poklonil se mladík a smutně odcházel zpátky. Protože zrovna přestala hrát hudba, vyslechl si kousek jejich rozhovoru.

„Viděla jsi ho? Takovej nafintěnej hejsek. Znáš ho vůbec? Vůbec se mi nelíbí, jak mi řekl madam! To jsem snad stará?“

„Vypadá jako blbec, takže to bude blbec. A ty boty. Ty byly snad z minulého století! Pěkně zastaralej týpek. Asi mu je kupuje mamimka. Víš ty co? Slyšela jsem, že je ještě panic. Hi hi.“

Jeho křehké sebevědomí to neuneslo. Odešel z diskotéky, ještě se ohlédl na ceduli „Dnes večer DJ Radost“ a skočil z nejbližšího mostu.

Svět přišel o Slušnost, a to jen kvůli Povrchnosti a Pomluvě. Diskotéka pro lidské vlastnosti opravdu není pěkné místo.

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 421
    To je ale skvělý laughlaugh

• JaninaJanina Komentářů: 18
    Přesně něco takového jsem si potřebovala přečíst, vystihuje to moje rozpoložení k lidem v poslední době.

Škoda, že neskáčou z mostu ty povrchnosti a pomluvy confused
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Vojto, paráda. Nápad, zpracování i pointa, všechno pěkně v kupě, opravdu překvapivé rozuzlení. Takže neber v úvahu nějaká pravidla a jeď tímhle filosoficko-literárním směrem.

A to bych nebyl já, abych se neozval. Zatahalo mne za uši slovo -štrádoval-, nějak mi to sem nesedí. Ale jinak, všechna čest, miniaturka s poučením, moc se mi to líbí.

Janino, taky se ti zdá, že se v poslední době lidi nějak mění k horšímu?wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Dobrý, Vojto! Výstižné. A bohužel, i pravdivé.

Výborně napsané.
    The world needs more cowboys.
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Díky moc, dost mě ty komentáře nakoply smile

a abych nezakládal milion a tři témata tak sem rovnou hodím jednu blbůstku, také z filozoficko-literárního směru.

Muž v dlouhém kabátě si ohrnul límec a vykročil do chladného rána. Vyhýbal se hlavním třídám a chodil zapadlými uličkami, dokud nedorazil na předměstí k velkému mlýnu u malé říčky. Tam čekal podsaditý stařec s miniaturním kufříkem. Když ho viděl přicházet, pokynul mu rukou a zmizel v dveřích vedoucích dovnitř. Muž za ním vešel.

„Jako vždycky?“

„Ano.“

„Peníze máte?“

Chlapík sáhl do vnitřní kapsy kabátu, vytáhl tlustou obálku a podal ji starci.

„Hned to bude, dobrý muži,“ s těmito slovy otevřel kufřík a chvíli se v něm přehraboval. Nakonec vytáhl malý kousek papírku.

„Zítra ve stejnou hodinu?“

„Ano.“

„Teď mě omluvte, čekám dalšího zákazníka.“

Pán s kabátem odešel a vrátil se stejnou cestou do svého domu. Sedl si ke krbu, papírek hodil do ohně a díval se, jak postupně mizí napsaná slova: „Poukaz na jeden západ slunce.“

A slunce skutečně zapadlo.

Spousta věcí, které si pořizujeme je zbytečných. Co toho nechat, nebo to aspoň omezit?
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Opravdu filosofická miniaturka, ale vtipná, dobře napsaná a s nápadešm. Jen tak dál, Vojto, je to dobrý!
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.