Matka

upraveno 4. listopad 2013 v Povídky
Je jí 33, její života nebyl nikdy úplně jednoduchý, ale na druhou stranu si často uvědomuje, že mohlo být mnohem hůř.

V poslední době je otrávená ze sebe, svého manželství, manžela, někdy ji připadá, že jsou spolu snad sto let.

Má dvě malé dcery a cítí, že život se dělí na před nimi a po nich. Samozřejmě je miluje a znamenají pro ni vše. Jenže jak říká její matka: “Vaše generace je prostě rozežraná. Do 30 let máte jen sebe a najednou taková změna!” No, něco na tom bude.

Každý její den je stejný kolotoč, od rána se děje pořád to samé a víkend znamená navíc práci kolem manžela. Jistě to není tak jednoduché, ale někdy se těší na to, až bude zase pondělí a zůstanou s mladší dcerou samy doma a užijí si klidné dopoledne. Zrovna dnes je sváteční pondělí a všichni jsou doma. Po víkendu plném oslav už by potřebovala pohov. Dopoledne se i přesto vydali na výlov rybníku. Je krásný den, tak přece nebudou doma.  Výlov si už řadu let odpustili. Nebavily je davy lidí, stánky plné hraček a oblečení, které kazí celou atmosféru.

Už cesta autem byla veselá. Mladší dcera se vztekala, že chce vyházet obsah kabelky a starší, že chce sušenky. Po příjezdu je přivítala opravdu vřelá atmosféra - hromada lidí a stánků. No, a výlov už končil, takže stihli jen shlédnout zablácené rybáře. Holčičky si ale užily kolotoče, balónky a Martina dostala asi po 8letech od manžela perníkové srdceJ Takže i přesto, že měly zimní kozajdy, softshellové oblečení a pařilo slunce asi na 19stupňů, říkala si v autě, že to byl nakonec pěkný výlet. Jo, a srdce, to jí snědla dcera, která ho přece taky chtěla.

         Možná to zní, že je Martina opravdu rozežraná, ale to je jen zdání, ona dobře chápe, jak šťastná může být, že má zdravé děti, milujícího manžela a fajn rodinu. Jen je náročnější, ale to jak na své okolí, tak i na sebe.

Komentáře

 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
  Vida, nový autor.laugh

  Popravdě nevím, jak na tvůj příspěvek zareagovat. Je to povídka, není to povídka... V podstatě je to jakýsi záznam myšlenek, sice zajímavý, ale bez nějakého děje. Prostě jen pocity a slova.

  Zkus tenhle námět chytit trochu jinak a udělat z toho třeba deníkový záznam, nebo to ozvláštnit něčím jiným. Co třeba jako rozhovor s doktorem, s kamarádkou, nebo třeba s novinářem, který tě potká na ulici a zeptá se tě, jestli jsi šťastná.

  Zkus si s tím pohrát. A bude to dobrý.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • Díky za rady,

  tak uvidím, co s tímsmile


 • LucieLucie Komentářů: 421
  Připadá mi to povědomé - jako zápis z mého deníku pár let zpátky. Přesně z toho cítím ty emoce. smile Já myslím, že je to fajn, a opravdu by stálo zato z té příhody napsat ucelenější vtipnou povídku.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.