Literární soutěže

masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
upraveno 22. září 2013 v Volný pokec
Ahoj, poslední dobou přemýšlím o účasti na nějaké literární soutěži. Přirozeně mě zajímají názory těch, kteří se už nějaké soutěže zúčastnili. Jaký jste z toho měli pocit, jak jste dopadli? Které soutěže jste se účastnili?
Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
o psaní jinak...

Komentáře

 • FabulatorFabulator Komentářů: 24
  Já už se zúčastnil pěkné řádky literárních soutěží a musím říct, že začátky vůbec nebyly jednoduché. Může nějakou dobu trvat, než se člověk vypracuje na nějaká lepší umístění. Asi nejlepší zastoupení mezi soutěžemi má fantastika. Mají často dlouhou tradici, vypisování probíhá každoročně a vyhlašuje se většinou na různých conech. 

  V mnoha soutěžích mi vadí, že se například vyhlašuje jen prvních 5 a člověk se pak vůbec nedozví, kde skončil. Zda těsně pod stupínky vítězů nebo beznadějně na konci. Nejlepší je tedy vyhledávat soutěže s kompletním bodovým hodnocením a nejlépe i se slovním vyjádření poroty. Velmi podrobný seznam soutěží spojených s fantastikou je na http://www.paf.sfkpalantir.net/ (bohužel mi v chromu háže, že tam je mallware, tak netuším, jestli mají technické problémy nebo jde o falešný poplach)

  Jinak být na vyhlašování takové soutěže je samozřejmě úžasný zážitek, který rozhodně stojí za to. A člověk nemusí být ani první.   
 • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
  Jinak si dovolím předznamenat, že na RenéNEKUDA.cz vypukne jeho první velká literární soutěž již 3. října 2013 (budu totiž slavit 5. narozeniny a chci rozdávat ceny). ;)
  Boss
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 729
  René: Tak to se moc těším. wink

  Jinak s literárními soutěžemi moc zkušeností nemám, pustila jsem se do toho teprve nedávno. Zúčastnila jsem se soutěže od Fragmentu (Hledá se autor bestselleru), kde jsem se nějak probojovala do první patnáctky. Klání to bylo skvělé, jen se mi nelíbilo, že o pořadí potom rozhodovalo to, kolik má člověk ochotných známých a kamarádů, kteří mu dají hlas. laugh

  Teď se snažím něco sesmolit do letošního ročníku soutěže od Albatrosu (detektivka pro děti) a zrovna před týdnem jsem posílala svůj horor do Necronomiconu. Uvidí se. smile

  Myslím, že soutěže jsou skvělou příležitostí, jak se něco dozvědět o svém psaní, zlepšovat se a v tom nejlepším případě na sebe i upozornit. Rozhodně to budu zkoušet dál. wink
 • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
  René, těším se také...

  Jinak se již pouštím do své první soutěže laugh zatím jenom Face2Art, moc nevím, co to obnáší, ale porotcem pro kategorii Povídka je Daniela Fisherová, což mě příjemně překvapilo. Každopádně, kdo by se chtěl také zúčastnit nebo zkouknout moje vlastní dílko, pak stránka face2art.cz (bohužek jen do 23 let).

  Pro mě tady bylo nejtěžší napsat povídku na jednu normostranu. To je pro mě prostě strašně málo laugh Takže žádný zázrak, no.

  Ale budu zkoušet nějaké soutěže, chci získat zase nové zkušenosti.
  Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
  o psaní jinak...

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.