Návod: jak vkládat do příspěvku obrázky a videa

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 8. září 2013 v Návody
 Jak už jsem zmiňoval jinde, na fórum v současné době není možné nahrávat vlastní videa a obrázky. Nicméně stále tu funguje alternativa. Jediné, co k tomu potřebujete, je adresa videa či fotky.

OBRÁZKY: 
  1. Kliknete na ikonu fotky.
  2. Do kolonky URL obrázku vložíte adresu
  3. Můžete vyplnit popis obrázku, či jeho velikost. Nicméně, fórum automaticky zmenší náhled obrázku na standardní velikost.
  4. Nastavíte zarovnání obrázku (obrázek níže je zarovnán na střed řádku)
  5. Stisknete vložit a image je hotovo.


VIDEA: 

  U některých poskytovatelů služeb sdílený videí, jako je třeba youtube.com, funguje vložení embed videa automaticky. Jediné, co potřebujete, je url videa (zkopírovat adresu uvedenou v liště prohlížeče) POZOR! Nevkládejte iframe kód, který youtube, nebo jiní poskytovatelé generují při sdílení videa. Z bezpečnostních důvodů je iframe na serveru zakázaný.

A jak na to?

Pokud je video na serveru youtube.com, stačí vložit url z prohlížeče. "https://www.youtube.com/ watch?v=91DSNL1BEeY"

https://www.youtube.com/watch?v=91DSNL1BEeY
  1. Kliknete na ikonu filmu
  2. Je-li video uloženo na serverech typu youtube, vimeo a podobné, zvolíte v horním okně media_iframe, nebo media_video. Pokud máte video, které chcete sdílet, uložené na vlastním webu (např.: www.můjweb.cz/video.wmv), zvolíte požadovaný formát (quicktime=*.mov, windows media=*.wmv, atd)
  3. Vložíte adresu do kolonky soubor/url
  4. Poté nastavíte potřebné údaje. Ve většině případů se nastaví velikost automaticky. Jen zřídka je potřeba nastavit ji ručně.
  5. Stisknete vložit a je to.

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.