U zubaře

EliskasEliskas Komentářů: 29
upraveno 7. září 2013 v Povídky
Přidávám svoji druhou povídku, tentokrát už je kratší laugh Prosím zanechte v komentářích, co si o ní myslíte. A tentokrát už jsem se doufám v úpravě zlepšila.

U zubaře

"Rovnátka nenosíte, zuby si čistíte doufám pravidelně, a kouříte, což vám škodí, zvlášť vašemu chrupu."

"Já vím, už jsem si vyslechl přednášek dost, ne jenom od vás. Ale přestat s tím nehodlám."

Syn Prokopných se nacházel v zubní ordinaci pana Zubatého, do které vešel, až když spravedlivě vyčekal frontu v čekárně. Na prohlídku byl objednaný. Nevím jak ostatní, ale on sem chodil pravidelně každých půl roku. Syn Prokopných, Marek, nešel k zubaři tentokrát zrovna nadšený. Nebylo to tím, že by se bál prohlídek. Důvodem byl samotný zubař.

Pana Zubatého neměl v lásce od té doby, co se jednou náhodně střetli a stáli si tváří tvář. Marek se tomuto, ač sice náhodnému setkání, vyhýbal. Bylo to poměrně nedávno. Důvodem jejich konfliktu byla samozřejmě dcera pana Zubatého, Kristýna a to, co s ní Marek prováděl. A že s ní neprováděl, jak bylo podle jeho pověsti zvykem, zrovna nic slušného.

No a jakmile vyřešili před začátkem prohlídky pracovní věci ohledně chrupu, začali na sebe pokřikovat narážky z trochu jiného soudku.

"Vaše dceruška není jako vy."

Samozřejmě že začal syn. Protože on se nebál na někoho drze promluvit.

"Tak jaká tedy je?" povytáhl pan Zubatý obočí. Odpověděl mu, ikdyž se soukromí nemělo do práce míchat. I přesto jeho narážky zpočátku neignoroval, ikdyž věděl, že z Marka nemohlo vypadnout nic nevulgárního.

Setra jen přihlížela, nic neříkala.Docela zaujatě je pozorovala.

"Není zaprdlá, jako jste třeba právě teď vy teď. Ona se dokáže odvázat, a to pořádně."

"To už nedělá," pomyslel si, "to už přece delší dobu nedělá!"

Nahlas se však zeptal, přestože by on sám měl vědět, co jeho dcera dělá, jak to vlastně ví.

"Před pár dny se mnou byla na dýze tady v klubu."

"Vždyť přece měla spát u kamarádky. Zase lhala. Když se s ním dříve stýkala, lhala v podstatě pořád, tedy pokud se vlastně uráčela odpovědět," přemýšlel. Ale co má? Věřit své dceři a nebo jemu?

Marek uviděl jeho výraz: "Copak, ona vám to neřekla? Na kohopak to hodila tentokrát, kdo se stal tentokrát její obětní beránek? Monika, Marcelka nebo snad Tereza?"

Snažil se vyhnout přímé odpovědi na to, že jeho dcera zase lhala. Lhala kvůli němu, tomu proutníkovi!

"To už se s ní zase stýkáš?!"

"Zase? Snad pořád.. "

"Vždyť sem jí to vysloveně zakázal!" zaburácel.

"Ale jak vidím, neposlechla vás."

"Tak když se s ní scházíš, cítíš k ní něco? Miluješ jí?

"City do toho netahejte. To musím každého, s kým se scházím, milovat?"

"Ale miluješ se s ní."

"Milování. Co to je? Já s ní..."

"Jo, je mi to jasný," nenechal ho dopovědět.

On ale klidně pokračoval: "Děláme to pěkně natvrdo."

"Co si to..."

Pana Zubatého začala svrbět ruka. Měl největší chuť mu jednu vlepit. Ale neudělal to.

Místo toho začal Marek rozumovat: "Pohlavní styk už mít může, letos jí bylo šestnáct, takže není pod zákonem." Myslel si, že má vyhráno, když tato slova pronesl.

"Ale to neznamená, že se bude chovat jako děvka. Za to všechno můžeš ty."

"Ne, já ne. To ona se nechala zkazit. Kdyby to nechtěla, nenechala by se. Stejně si může dělat co chce. Vy ji k tomu nedonutíte."

"Stejně jako jí k tomu nedonutíš ty. Ale zapomněl si, že ještě pořád není plnoletá. To mi za ní máme zodpovědnost. Až ji bude osmnáct, bude to trochu jiný. Bude dospělá. Ale to se určitě nebude zahazovat s takovým..."

"Jen to dořekněte."

Neučinil tak. Hádat se s ním bylo pod jeho úroveň. Markovi došlo, že se mu odpovědi nedostane. A tak ho začal nervovat podrobnosti o jeho a Kristýny sexuálním životě.

"Sex si pořádně užívá, vzdychá pořádně nahlas, ať to všichni slyší.Chce to pořád. Kouří nejlíp z holek, které jsem kdy potkal... A ty její prsa. Pevná ale i velká. Tak to má být."

"Pokud chcete, abych vám udělal tu prohlídku zubů, zmlknete."

Neučinil tak. Na jeho vyzvání prostě nereagoval a pokračoval dál v narážkách na jeho dceru.

"Máte prostě pěknou dcerušku. Takovou už zkušenou. A jak je zručná. Ruční práce jí jdou ještě lépe než jazykové a ústní. Je to už ale profláklá firma, dá každýmu. Teď už jo .Aby ne, když to umí... Tak proč toho nevyužít."

"Moje dcera není děvka! Takhle o mé dceři mluvit nebudeš,je ti to jasný?!" rozčílil se pan Zubatý.

"Ne,jasný mi to není. Nejsi můj fotr, abys mi říkal co mám dělat."

"A ty nejsi ten, který mi bude tykat. Na tom jsme se nedohodli."

"Tak kdy začnete s prohlídkou? V čekárně čekají lidé. Svoje osobní konflikty si vyřešíte jinde," přerušila je rázně sestra.Asi už jí došli nervy.

Syn si tedy usedl do křesla a zubař se připravil na pacienta, tak jako to dělával vždycky. Umyl si ruce a připravil potřebné nástroje.

Rozsvítil světlo naproti jeho obličeji, aby mu viděl lépe do úst. Přece si nebude svítit baterkou.

"Uberte to světlo," stěžovatel si.

"Takže p*chat dceru mi můžeš, ale tady si stěžovat budeš."

"Jo budu, a budu to dělat i nadále. Líbí se to nám oběma."

"Ty fracku nevychovanej! Už se s mojí dcerou nebudeš stýkat, to si ohlídám." Ikdyž, zakázal ji to již dříve, ale ani tak jeho slov podle Marka neuposlechla.

On nemohl mluvit, jelikož se mu právě zrcátkem kroužil v puse a zkoumal jeho cigaretami zkažený chrup.

Zubař vyndal zrcátko a on si odplivl. Ihned potom spustil v dalším vodopádu slov, které tvořili nelichotivé věty.

"Děláme to všude. V posteli, na stole, ve vaně, na lavičce v parku..."

"Zuby máte v pořádku."

Pokusil se ho ignorovat. Byl si ale jist, že jakmile dorazí domů, udělá dceři přednášku-o něm a o tom co dělá, je špatné.

Synovi bylo jedno, že mu neodpovídá. Zubař ho neignoroval, jen už mu přišlo zbytečné odpovídat. Stejně nezmlkne, bude ho deptat celou dobu co tu bude.

Nakonec se doktor rozhodl ještě trochu jinak .Místo odpovídání na jeho drzé bláboly ho vyzval ještě jednou do křesla.

"Proč? Něco je v nepořádku?" nechápal.

"Ještě jednou se vám na ně podívám," ujasnil mu to pan Zubatý.

Začal mu opět prozkoumávat ústa, ačkoliv nemusel. Rozhodl se ho trochu potrápit. Není totiž zrovna příjemné, když vám někdo rejdí prsty či například zrcátkem v puse.

Vemte si z vlastní zkušenosti a vzpomeňte si na svojí poslední prohlídku u zubaře. Nechtělo se vám tam nebo jste alespoň měli takový nepříjemný pocit, ikdyž se zubaře nebojíte.Sednout si do toho zubařského křesla je jako když si odsouzenec sedne do toho elektrického. A vy jen čekáte, kdy zapnou proud.

Marek díky nějakému nástroji v ústech nemohl on mluvit, ale i přesto se o to pokoušel.

"Mlčte."

"Už dávno není panna. To víte, šikovně sem ji zaučil."

Stále ho ignoroval. Ikdyž nemohl dobře mluvit, jeho huhlání rozuměl.

"Ta vaše malá se vám prostě povedla. Fakt kost."

Pan Zubatý mu stále kontroloval jeho zuby, ikdyž už je měl celé zkontrolované. Vzal do ruky kleštičky.

"A co teprve Mirka, to je teprve úroveň. Vyšší liga. Říká se, že dcera je po matce. Opravdu. Ale ta vaše vypadá zanedbaná, takže s ní asi už delší dobu nespíte, co?"

A ŠKUB. Marek měl o zub míň. Ten se hrdě pyšnil v kleštičkách. Doktorovi z toho žvanění ujeli nervy a syn Prokopných  zavil bolestí.

"Do rodiny mi kecat nebudeš, najdi si jinou oběť. To máš za moji dceru i manželku!"

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 421
    Teda, co na to napsat. To je teda ujetý laugh Nedovedu si představit kluka, který by před tím, než si sedne do zubařského křesla, začal takhle zubaře vytáčet. To by byl opravdu blázen, a divila bych se, pokud by mu v ústech ubyl pouze jeden zub a předtím si neužil aspoň hodinové vrtánílaugh

• EliskasEliskas Komentářů: 29
    Kdybych to chtěla udělat ještě ujetějši, začnu s trháním hned na začátku za to vše co dělal už předtím laugh
    Kdyby mu vytrhla všechny zuby, mělo by to plus-už by asi nemohl dobře mluvit a nebo by se zmohl jen na šišlání laugh
    Nemám tušení, jak dlouho se trhá 32 zubů, asi dlouho, tak vytrhl jen jeden. Hlavně to trhání mělo být až zakončení laugh
    A jestli chceš zjistit, kolik by ti, být na jeho místě, zbylo zubů , můžeš něco podobného zkusit laugh
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Ano, sice ujeté, ale přečteno jedním dechem laugh

Zvláštní, co se nám občas honí v hlavě, že? Netuším, jak ti tohle přišlo na mysl, no, je to dost ujeté a i vcelku dobře napsané, takže je to vlastně jedno.
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
     Ujetý to je, ale nic si z toho nedělej. Autorka prvního komentáře je zároveň autorkou zatím suveréně nejujetější povídky, tady na fóru (z mého osobního žebříčku).laughlaugh

A ujetý je fajn. Mám rád ujetý, tak jen tak dál. Rád se zase zasměju smile
    Teď už sama nevím, jak mě to napadlo, radši už po tom pátrat nebudu laugh Ale taky mám ráda ujetý věci, a že se jich tu pár najde. Jiinak děkuju za komentáře smile
  • petrloukotapetrloukota Komentářů: 5
    Ahoj. No podívej, mně se to líbilo, čímž možná budu za úchyla. laugh Mám rád, když jsou věci napsány jasně a bez ostychu, na ostro. laugh Ne každý by to dokázal, takže to beru jako plus a osobně tohle čtu rád. smile

Co se týče toho, jak je to napsané, četlo se mi to dobře. Ještě udělej menší korekci (takový detail, za tečkou občas chybí mezera) a bude to úplně v pohodě. smile
    Když se ty, čtenář, považuješ za úchyla, co budu já, autor? laugh Ostych jsem nakonec překonala, jen jsem nevěděla jestli to sem dát. Nakonec jsem to sem dala laugh S těmi tečkami mám problém, ani nevím proč, ale dříve jsem mezery nepsala vůbec.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Ujetost je vlastnost téměř všech sem přispívajících lidí, takže v klidu...laugh

Zajímavá povídka, pořád říkám, důležitý je nápad a pointa a až podružná je stavba vět a nějaké nedostatečnosti textu. 

A tady je nápad skvělý a pointa vynikající.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Bez ujetosti by to snad už ani nešlo laugh Děkuju za názor. Chyby v textu nevidím, ale i přesto vím, že tam jsou. Příště se budu snažit si je uvědomit a napravit je smile
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.