Můj úvod - co si myslíte?

upraveno 1. říjen 2011 v Povídky
Je to úplně první verze mého úvodu, kterou určitě ještě mnohokrát upravím, ale stejně bych chtěla vědět, jestli by to někoho zaujalo nebo případně co mám změnit. Děkuji za jakýkoliv komentář.

„Chloe!“ Sofiin křik se rozléhal po celém apartmánu. Běhaly jsme nervózně po pokoji sem a tam a snažily se co nejrychleji vymyslet způsob, jak zahladit stopy a jak se nepozorovaně dostat ven z celého hotelového impéria. Věděly jsme, že to je marné, alespoň já to věděla, ale za pokus to stálo. Každá šance, i nepatrná, stojí za vyzkoušení, pokud vás zachrání od vězení.
Mark ležel bezvládně na posteli, byl v bezvědomí. Ale byl stále ještě naživu. Sofie mě chytla za ruku a i přes mé protestování, mě táhla pryč z pokoje.
„Sofie, nemůžeme ho tady takhle nechat! Musíme zavolat záchranku.“
„To nemůžeme! Pořádně se tu rozhlídni. Zavolali by policii, zavřeli by nás! Radši už pojď. Před hotelem na nás čeká auto…“

Komentáře

• masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Vím, že názory lidí se mohou lišit. Ale můj je ten, že tohle je přesně ten úvod, který mě dokáže nakopnout k dalšímu čtení.
    Já se psaním teprve začínám, nevím jestli mám dost trpělivosti a dalších věcí, které "spisovatel" musí mít. Ale závidím každému kdo dokáže, jako ty, takhle volit slova. Fakt dobrý úvod. Dík, že jsem si ho mohla přečíst :D
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• Akce ihned na začítku. Doufám, že se v průběhu knihy dozvíme, co se vlastně stalo. Zajímavé. Názory se mohou lišit, jen mě přijde, že je to spíš někde uprostřed bráno, ale nejsem proti. Líbí se mi to a zajímalo by mne spíš, co se stalo předtím, než se bude dít poté.

Jen můj názor :)

PS: Pokud se mi toto dílo dostane někdy v budoucnu do ruky :)
  • Já myslím, že to je rozhodně zajímavý začátek. A to, že právě začíná akcí bude pravděpodobně udávat i rytmus celé knize, takže je určitě namístě. Mně se líbí!
  • Děkuju za všechny Vaše komentáře, protože mě opravdu velice potěšily a jsem neskutečně ráda, že se to někomu líbí. Díky!

P.S.: Michaela Maškové přeji hodně úspěchů s těžkými "začátky", hodně trpělivosti a toho ostatního ;).
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.