Plkám, plkáš, plkáme.

1535455565759»

Komentáře

• MarketaRMarketaR Komentářů: 730
    Já bych klidně byla pro čtyři dny. Přece jen první a poslední den je jen poloviční, protože přijíždíme a odjíždíme, takže dva celé dny v Krkonoších zní fajn. :) Jinak zdravím z dovolení v Česko-Saském Švýcarsku.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,756
    Fajn, tak už jsme tři... :) Ono by to nebylo povinné, prostě jen pro ty, kdo chtějí delší pobyt a mají na to čas. Přece jen už by se to blížilo spíš tvůrčímu pobytu, než jen víkendovému setkání. My už měli pár dní v Adršpachu a teď jedeme na další návštěvu k Františku Ferdinandovi d´Este na Konopiště
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Ahojky všichni! Koukám, že nás zase všechny pohltila realita (nebo možná tohle podivné léto?). Tedy aspoň mě to od Bartoničky hrozně uteklo a jako vždycky mě ani tvůrčí inspirace z Krkonoš dlouho nevydržela. ;)
    Jerry, četla jsem tvůj report z Bartoničky. Je fajn, že sis na to udělal čas a nebojkotoval to jako já loni. :D
    Inu, u mne je to trochu jinak, jako každé léto mne pohltila choroba... Před lety arytmie, loni zánět jater, tentokrát pět dní v nemocnici a v těle o hadičku víc.Pohnul se kámen v ledvině a začalo to dělat neplechu.
    Ale je fakt, že i nemocniční prostředí je velice inspirativní... ;)
    Jinak, ten report si ode mne René přímo vyžádal, prostě nám nějak fandí. Ještě mi slíbil, že se svým odborným okem koukne na naše bartoničkovská díla a zhodnotí je.
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 504
    Tak vás všechny zase zdravím, byť po dlouhé době a hlavně po vypráskané dovolené. Vypráskaná dovolená proto, že jsme jen mohli vzpomínat na to, kde bychom byli, kdybychom byli tam, co jsme si minulý rok včas zaplatili, ale nejsme tam, protože kvůli pitomému čínskému viru jsme tam co jsme a ne tam, kde bychom chtěli být. No, a pár věcí se tam, co jsme byli, prostě nepovedlo. Detaily nebudu rozepisovat, jsou spíš otravné, než zábavné.
    Doufám Jerry, že jsi už v pořádku a sbíráš inspiraci kdekoliv jinde, než v nemocnici. Bohužel u nás to na špitál aktuálně vypadá a inspirativní to není. Člověk by si přál, aby to nebylo, než že by se tím nechal inspirovat.
    Mám v hlavě nápad na jeden příběh, který bych si rád zkusil napsat, ale nějak se nemohu odhodlat. Teď bych právě potřeboval Bartoničku, abych vypadl z každodenního mlýna a dostal se na nějakou tvůrčí vlnu. Kdyby měl někdo nějaký tip, jak vykopnout blbou náladu ze života, sem s ním...
    Jé willi je na světě! Už jsem si myslel, že jsi emigroval... :)
    Tak o vypráskané dovolené mi tak můžeš něco říkat, taky jsme měli odlet třetího září do Řecka, jenže ten náš zájezd nám zrušili a nikdo nám nic neřekl, takže jsme šli doplatit a nebylo co... :( A teď se handrkujeme o peníze.
    Co se mne týká, ještě to s mým zdravím není ono. Zánět ledvin, šutry, cukr, tlak, krev v moči...Stejně se ještě do nemocnice budu muset uchýlit, protože mi zase budou vytahovat ten stent. Ale fakt, od nemocnice radši dál, i když tam byli docela hodní. Naplánovali jsme si alespoň léto prodloužených víkendů v Čechách, ale copak to jde? tak naše největší letní akce bude asi týden v hotelu na polské straně Krkonoš.
    U mne se nějak s tou narkózou, co mi dávali, docela vytratila inspirace k povídkám. Taky už jsem si říkal, že bych si jen tak zajel na Bartoničku a jeden den tam psal...
    Za rok si plánujeme Bartoničku o den delší, zjistili jsme, že víkend je málo... :)
    Flaubert
    Tak, přátelé, hlásím návrat z nemocnice, už druhý za sebou. Tentokrát jsem měl tak silný zánět ledvin, zpestřený bacilem salmonely někde uvnitř, že se tomu divili i doktoři. Tentokrát jsem prý opravdu utekl hrobníkovi z lopaty. Už je to jakžtakž OK, nicméně mne ještě čeká minimálně jeden špitální pobyt, protože mi budou operovat ledvinové kameny. Takže tenhle rok je nějaký divný.
    Těch čtrnáct dní bylo dost času kombinovat a vymýšlet nové náměty, snad se mi něco podaří sepsat.
    Flaubert
    Držím palce, snad začne být lépe.
    Tenhle rok je víc než divný, jen doufám, že je to jen nastavení měřítka, abychom poznali, že už začíná být lépe... Doufám, že začne být lépe :|
    Souhlasím, rok 2020 zatím stojí opravdu za to. :# Jerry, přeji brzké uzdravení a držím palce, ať ti to píše. ;)
    Willi, tak to vypadá, že líp bude, až se svolá tisková konference, kde se v záři reflektorů prohlásí, že od pondělí začíná být lépe. Jinak to vidím se vším trochu jaksi nahnuté... :|
    Nicméně je fajn, že se tady drží pořád to zdravé jádro. Z nemocnice jsem si volal s Luckou, abych svoje neduhy konzultoval s paní doktorkou a pak jsem sháněl parťáka k Vlaďce na už zaplacený pobyt v polských Krkonoších. Nakonec to dopadlo dobře, zrušili nám tu rezervaci a můžeme si vybrat jiný termín.
    Já na konci září vyrazím na kontrastní CT, aby se zjistilo, jak to v mých ledvinách vůbec vypadá a mohli si naplánovat operaci. Bůhví, co mne ještě čeká...
    Ale už mi fakt chybí psaní, zhrozil jsem se, kolik načatých a nedodělaných věcí mám... Tak do toho půjdu.
    Flaubert
    Jerry, obávám se, že to ani tiskovka nespasí. Navíc by hned vylezl nějaký trpaslík a pokusil by se zvětšit se tím, že by dané prohlášení dementoval bez ohledu na demenci vlastního IQ. Toť role naší pozice i opozice...
    Ale abych se posunul od deprese k něčemu pozitivnímu, poněkud trvalejší hodnoty. Včera jsme se byli podívat na výstavu Slunečních králů v Národním muzeu. Chtělo by to mnohem víc času a mnohem méně lidí. A taky trochu víc světla. Ale člověk by si tam sedl a s úžasem by se díval na tu dokonalost detailu a sdělení, které to v sobě má.
    Když si uvědomím ty tisíce let odstupu, které má dnešek od okamžiku, kdy tohle někdo pustil z ruky jako hotovou věc a jaké k tomu měl nástroje a technologie, tak musím smeknout. Ba co víc, zdá se mi, že od té doby a navzdory objevům vědy, dochází jen k úpadku.
    Precizní práce, přesná, s obrovským vkusem a smyslem pro styl i detail. Jinak to prostě popsat neumím. Jestli má někdo rád tyhle věci, vřele doporučuji výstavu navštívit. Bohužel to není zase až tak velké, ale kdy se zase podaří něco podobného vidět....
    ...skoro by měl člověk chuť, napsat si nějakou povídku z Egypta :D
    Willi, dík za tip. My totiž máme na konec září zaplacený víkend v Praze a o téhle výstavě taky uvažujeme. Egypt mne fascinuje už dávno, ti staří Egypťané byli opravdu skvělí. Jenže podle historie to s nimi špatně dopadlo, nacpali se jim tam muslimové a celá civilizace padla. Jestli nám to vyjde, taky se půjdeme podívat. Ale to víš, od pátku do neděle moc času není a je toho víc, co chceme vidět.
    Jinak do sebe pořád láduji antibiotika, ještě to není OK, hodně rychle se unavím a do třetího patra jdu nadvakrát. Ale snad se vše v dobré obrátí.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.