Plkám, plkáš, plkáme.

1535456585961

Komentáře

 • LucieLucie Komentářů: 425
  Salmo, gratuluji! Jsi skvělá a já ti nepokrytě závidím... A doufám, že tě ještě někdy uvidíme naživo.
  Jerry, taky chci vědět, co to čteš :-) no a na Srí Lanku jedu v lednu... to bych se musela pak ve světě ještě chvíli poflakovat.
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Tak 50 odstínů šedi jsem dokonce kdysi začal číst a líbilo se mi tak prvních padesát stránek, pak jsem to vzdal... ;) Nicméně jsem si řekl, že si po čase znovu zopakuji Kathy Reichsovou a její Kosti. Prostě oddych...
  Tak to je svátek, že mezi nás zavítala i Salma, už jsem si myslel, že pro renomované spisovatele jsme příliš amatérští... :D :D
  Ale jinak, kdyby ti to vyšlo a zase se mezi námi po letech objevila, bylo by to príma, koukám, že v pořadí už osmá Bartonička by mohla být co do obsazení vskutku reprezentativní...
  Markétko, jinak - 2021, píšu si. Navštívit gerontologa, nechat si předepsat prášky na paměť, koupit si francouzskou hůl a pantofle, poptat se po volném místě v domově pro seniory, sehnat si pečovatelku... :D :D
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
  Renomovaný spisovatel :D :D :D :D :D ! Stále vtipný, Jerry.

  Děkuji všem za přivítání :)
  The world needs more cowboys.
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Salmo, komu čest,tomu čest. Však i ty jsi mne inspirovala a já rozepsal cosi podivného z Divokého Západu...
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • ChrisChris Komentářů: 20
  Ahojte fšeci :-),
  dlouho jsem tady nenapsal ani písmenko – no na svoji omluvu – práce, děti, kroužky, (kdo má malé děti – chápe, kdo nemá – pochopí, kdo už nemá – gratuluji a závidím (vtip)) a když už jsem si uzmul nějakou tu chvíli, tak jsem psal. A jak tak píšu, po deseti měsících jsem u konce a mám téměř 200 tisíc znaků. Na dva měsíce jsem to dal k ledu a poté se k tomu zase vrátil – lehce poupravil, doplnil, ale ve výsledku jsem s tím tak nějak spokojený. Možná je to tím, že jsem poprvé něco dotáhl do konce.
  Sám k sobě jsem celkem kritický a jako stoprocentní introvert a stydlín jsem to zatím ani nikomu neukázal.
  Chci se jen ze zajímavosti zeptat, kdybych teoreticky uvažoval o tom, že bych to dal někomu přečíst – poradíte kde (třeba i konkrétně u koho) začít? Korektura, jak gramatická, tak stylistická atd. Protože v současném stavu to nemůžu dát přečíst ani ženě. Chápu, že tyhle služby jsou placené, ale když teď vynecháme peníze a zaměříme se pouze na to, že člověk věří svému dílu a je ochoten investovat….

  Nebo jinak, mám více než 100 NS textu a chci si ho vydat v samonákladu (neřeším peníze, neřeším, jestli je to dobré– třeba ani není, neřeším prodej). Prostě jsem s radostí psal a co teď s tím, když to nechci založit do šuplíku.
  Díky...
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  No vida, návrat ztraceného syna... :D :D
  Gratuluji, že jsi dopsal dílo, které se ti zdá vhodné i k vydání. Inu, pokud to bude něco podobného, co jsi sem dával kdysi, má to šanci...
  Tak a teď k tomu, co dál. Jedna možnost je třeba i hodit odkaz sem v pdf, třeba do vlákna Tvůrčí psaní, nebo dlouhodobé projekty. Nemyslím, že bychom tu byli nějací velcí šťouralové, ale můžeme ti říci, jak to na nás zapůsobilo, eventuálně můžeme poradit i s gramatikou a stylistikou a to vše zcela zdarma... :) . A pak, i na internetu existují jakési komunity beta-čtenářů, kteří se nabízejí k prvnímu čtení a hodnocení. Já jsem to tedy nikdy nezkoušel, nějak mi tenhle způsob nesedí.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • ChrisChris Komentářů: 20
  Já nad beta čtenáři přemýšlel, ale to se taky zase ozval ten stydlín a bylo po všem. Ale zase si říkám, kde najít člověka přímo pro žánr, který jsem napsal. Nerad bych totiž dal rukopis ve své podstatě komedie někomu, kdo čte jen fantasy. Nerad bych zvolil někoho, kdo sebere peníze a já dostanu bezcennou odfláknutou "kritiku". Na internetu je toho skutečně spoustu, ale komu věřit? Proto jsem tady a doufám, že zde zkušenější třeba nasměrují. Co se týče toho dát to sem v pdf, tak to si nedovolím. Resp. si nedovolím dát veřejně celý text ve stavu, v jakém je. Skutečně tam bude chyb jako maku a s tím veřejně ven jít nemůžu. Zkusím ale vybrat nějakou pasáž a vložit sem, alespoň pro prvotní posouzení jakési čtivosti.
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Fajn, podíval jsem se na tvoje dílo a jsem trochu v rozpacích. Ono z těch kousků, vybraných docela náhodně, se nedá nic vyčíst. Myslím, že i kdyby mi hypoteticky nabídnul Dan Brown pár nesouvisejících odstavců ze Šifry Mistra Leonarda, asi bych váhal, co je to vlastně za knihu.
  Takže, dobrý, našel jsem tam jen pár nikoli závažných pravopisných chyb :) , nicméně z toho, co jsi zveřejnil, se fakt nedá poznal, jestli je dílko zdařilé, nebo ne. Musíš to brát tak, že každý, kdo něco napíše a nechce všechno nechat v šuplíku, musí jít s kůží na trh. Buď si stojíš za tím, že příběh je dobrý a nebo ne.
  Takže, bohužel, z takových kousků se toho moc nepozná...
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  Ahoj, Chrisi, vítej zpět. S hledáním beta čtenářů ti bohužel asi neporadím, prozatím mám problém nějaký delší text dokončit, takže s editacemi a zpětnou vazbou nemám moc zkušeností. Napadá mě ale napsat příspěvek na zeď nějaké FB skupiny pro amatérské spisovatele. Určitě by se našel někdo, kdo by si tvé dílo přečetl a poskytl ti zpětnou vazbu výměnou za to, že bys to samé udělal pro něj. ;)
  Do tvého dílka jsem nahlédla, ale jak píše Jerry, z těch nesouvislých úryvků toho moc poznat nejde. Do očí mě bijí jen čárky, které jsou často tam, kde nemají být, a příliš dlouhá souvětí plná nepodstatných detailů. Oboje mě při čtení dost rušilo. ;) Možná by bylo lepší sem nahrát třeba jednu kapitolu než náhodné odstavce.
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Markétko, promluvila jsi mi přímo z duše. Souhlasím, dlouhá souvětí bez nějakého záměru jsou hodně rušivá, pokud to někdo neumí třeba jako pan Hrabal v tanečních hodinách pro starší a pokročilé, kde je celý text podstatně dlouhé povídky tvořen jednou větou... ;)
  I já jsem pro to, dát sem něco delšího a souvislého.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • ChrisChris Komentářů: 20
  Děkuji za připomínky. Máte pravdu, jdu tam nahrát celou kapitolu. Když už tak už.
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  Ahoj všichni, je zase načase to tu trošku probudit. :D Já se jen musím přiznat, že mi fórum a workshop úplně vypadly z hlavy, ale není to kupodivu tím, že bych se flákala. Pustila jsem se zase do Nanowrima a držím se, je to jediná část roku, kdy se doopravdy donutím psát intenzivně každý den. Co vy, píšete? Doufám že jo!
  Tohle je asi spíš pro Lucku: Pustila jsem se do Clayova mostu, konečně doputoval i do naší knihovny. Prvních několik kapitol to bylo docela utrpení, protože Zusak ten svůj šíleně abstraktní styl dotáhl ještě dál, někdy až za hranici, ale konečně mě to chytlo a začetla jsem se. Tak jsem zvědavá, co z toho vyleze. :) Jen se divím, že mu některý ty docela zbytečný výlevy jeho editor prominul. Já bych škrtala a škrtala. :D
 • LucieLucie Komentářů: 425
  Hola, myslím na vás, stýská se mi po vás a po smysluplném psaní, podzimní tma mi přináší lehce depresivní náladu a vůbec je to takové celé divní období. Bavím se jen psaním trochu potrhlých blogových textíků, které sem asi úplně nepatří. Na povídku se vůbec nezmůžu... :'(
  Markétko, ano, Zusaka jsem cítila úplně stejně. Nakonec se ti to ale bude líbit!
  Daniel Glauttauer - Dobrý proti severáku - román v emailech - Znáte někdo? Viděla jsem zdramatizované v divadle - odvážný počin- a moc hezké.
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  Jsem na tom taky tak, podzimní depka v plném proudu. :D
  Jé, tak to nám sem hoď odkaz na tvůj blog, ať si ty textíky můžeme přečíst. ;)
  Už teď se od toho nemůžu odtrhnout a čekám, až mě zase Zusak rozbrečí, takže po tom krkolomném začátku je to super. ;)
  O Dobrý proti severáku jsem neslyšela, ale zní to zajímavě. Vygooglím. :D
 • williwilli Komentářů: 521
  Zdravím všechny. Už vidím světlo na konci tunelu. Mihotavé a slabé. Ale naděje tu je... Třeba už se z těch papírů vyhrabu a konečně něco napíšu. Tentokrát mě to sežralo tak, že jsem neměl čas sem ani nakukovat. Nicméně zjišťuji, že téma divného člověka ve městě ještě nikdo nevyužil, tak se zkusím zamyslet. Třeba mě ještě přepadne nápad .. :D
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  upraveno 21. listopad 2019
  Tak vida, trochu jsme se zase rozpovídali... :) :) nejvyšší čas na další Bartoničku... B)
  Nicméně, já jsem nezahálel a workshop o podivné osobě z mého města je téměř hotov. To zase budete koukat, co moje hlava, šedinami porostlá, byla schopná vymyslet... >:)
  Tak, dílo je vytvořeno, jako první jsem se zhostil úkolu a povídka o podivné osobě už žije svým životem... o:)
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • williwilli Komentářů: 521
  No, tak jsem to dopsal. Sice pozdě, ale přece. Myslím tím poslední workshop. Nechtěl jsem v tom nechat Jerryho samotného a nějak tuším, že to asi dopadne jako s tím psaním k roku 1917. Tam jsme šli do zákopů Jerrym také jen ve dvou :D
  Poslední dobou se mnou múzy nepečou, takže mám problém se k něčemu motivovat. Ale třeba se ledy zase pohnou ;)
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Willi, príma, vzpomněl jsem si na slova z Dobytí severního pólu - Děkuju ti, náčelníku, že jsi se mne zastal... Jinak, už jsem tvoje dílko trochu prolétnul a musím uznale říci - dobrý... :) . Jak už tu psala Markétka, myslím si, že už se všichni známe tak dobře, že pomalu víme, co od sebe můžeme čekat. I když, přece jen mi tu chyběl Horacio... ;)
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818

  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  Také přeji krásné Vánoce a pohodový Nový rok plný inspirace a zážitků, o kterých stojí za to psát. Ať vám to tvoří! :) :)
 • renenekudarenenekuda Komentářů: 127
  I já přeji všem poklidné Vánoce a inspirativní nový rok – doufám, že se tu budete i nadále potkávat! ;)
  Boss
 • williwilli Komentářů: 521
  Šmankote, já jsem vypadl z pracovního procesu do nepracovní nálady tak náhle, že jsem málem zapomněl popřát krásné svátky. Tak ještě než odbije půlnoc a stručně, abych to stihl ještě včas: Ať je vám všem dobře!
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Fajn, Vánoce za námi, ještě ten Silvestr... :) A zase to rozjedeme. Kdopak ještě dluží povídku o podivné osobě z mého města? :D A Bartonička už skoro za humny... ;) Jinak, myslím, že René nemusí mít strach, že se tu budeme potkávat ještě dlouho... <3
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • williwilli Komentářů: 521
  Kdepak Jerry, jsme v tom sami. Dámy kmitají kolem vánočních tradic, Mirek patrně pracuje na plný úvazek... Ale třeba se mýlím a ještě něco přibude.
  Poslední dobou se mi honí v hlavě jeden námět, na který bych si rád něco napsal. Nevýhodou je, že na mne přijde inspirace v polospánku před usnutím a jen si stačím pomyslet, že jo, že třeba tak by to mohlo začít, tak usnu. Jenže se ráno probudím a nemůžu si vzpomenout jak že to mělo být.
  Asi to ještě musí dozrát :)
 • LucieLucie Komentářů: 425

 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,818
  Lucko, nádherný snímek... B)
  Willi, posílal jsem ti PF, ale vrátilo se mi to. I'm sorry to have to inform you that your message could not
  be delivered to one or more recipients.
  Máš jiný e-mail?

  Jinak všem, kdo sem nakouknou, přeji fajnový a inspirativní nový rok :D . Buďte v klidu, všechny problémy roku 2019 se zaručeně vyřeší v roce 2020! :)
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  To je Kostarika, Luci? :)
  Krásný nový rok všem, ať vám to píše! ;)
 • williwilli Komentářů: 521
  Taky všem přeji prima nový rok 2020, aby vás tam čekalo něco zajímavého, neřku-li dobrodružného, ba přímo famózního. Problémů se asi nikdo z nás nezbaví (...život sám je v podstatě jeden velký problém složený z dlouhé řady větších či menších průšvihů), tak vám všem přeji, aby byla hlavně i nějaká ta pozitiva a sociální jistoty ;)
  Prostě blbou náladu nechte jiným, co si jí zaslouží...
  Nashle v roce 2020!
  :D
 • LucieLucie Komentářů: 425
  Hola, snímek je z Portugalska :) celých deset dní putování to byla více méně ta samá nádhera... Komu se to líbí, jeďte tam, než to objeví hordy turistů.
  Teším se na naše setkání minimálně na Bartoničce. A slibuju, jdu do sebe a dělám si taky trochu času v tom svém životním chaosu na psaní... ;)
 • MarketaRMarketaR Komentářů: 742
  Ahá, to je to Portugalsko. Uvažovala jsem, že bych tam letos vyrazila. Jak se ten trek (či cesta) prosím jmenuje? Já si to někam zapsala, ale problém je, že nevím kam. :) :)
  To je super, budu se těšit na dílka od tebe. Měla bych se řídit tvým příkladem. ;)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.