Plkám, plkáš, plkáme.

1505153555658

Komentáře

• renenekudarenenekuda Komentářů: 122
    Ahoj všem! Tak právě bylo fórum aktualizováno a nyní ho ještě více zabezpečíme. Pokud od zítřka počínaje zjistíte, že něco nefunguje, napište mi prosím a podívám(e) se na to. Jinak přeji inspirativní den!
    Boss
  • williwilli Komentářů: 501
    Tak za mne - zatím to funguje parádně :)
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,748
    J8 taky nevidím žádný problém, běhá dobře. Nejvyšší čas sem přihodit nějakou povídku! :)
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 122
    Skvělé, pánové, tak to mám radost. Na nové povídky se těším!
    Boss
    Už se to chystá... B)
    Flaubert
    No, tak já měl nápad na povídku do workshopu a asi to není to ono... Takže u mne zpátky na stromy a začínám znovu :( Možná je to tím, že dávám dohromady podklady na daňové přiznání. To člověku moc nepřidá. Ovšem nevzdávám to - myšleno tu povídku; kdyby šlo odvolat ty daně, tak tam bych si dokázal představit nějakou úlevu :D
    Dlouho žádná zpráva, je třeba zase trochu vyhnat pavouky z útrob serveru...
    Jak jste na tom s psaním povídky?
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 727
    To jsme celí my. :D Já na tom nejsem nijak slavně, v hlavě mám nápady na úplně jiný příběh a nějak mám myšlenky jinde. Před týdnem mě napadla zápletka, ale byla dost nechutná a odradila mě od samotného psaní. Holt asi nejsem jako pan King, který se v těch nechutnostech vyžívá (celou jednu povídku třeba napsal o tom, jak nějaká postava uvízla v toi-toice a snaží se dostat ven, než tam umře... chuťovka). :D
    Jak to vypadá s vámi? Třeba mě vaše aktivita nakopne! ;)
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Tak to já asi nikoho nenakopnu .-) vzhledem k tomu, že pořád tvořím výtvarně, ale se psaním to je bída :-)
    Nicméně v následujícím roce mě čeká alespoň psaní textů pro písničky v rámci drobného projektu s jedním kamarádem.
    To já jsem pátral po dostatečně děsivém a hororovém tématu, prolézal zákoutí Youtube až jsem našel dokument o popravách na Gilotině. A dokoukal jsem to až do samotného konce... :#
    Jednak mě to strašně vyděsilo. Vidět, jak na tom někomu sejmou hlavu je dost příšerné samo o sobě. A dál mě to strašlivě naštvalo, protože šlo zřejmě o natočený film v zájmu boje proti popravám. To je v pořádku. Ale ten člověk měl být usvědčený vrah a bez znalosti té druhé stránky - za co ho popravili, jak se při té vraždě sám choval - to bylo vlastně velmi zkreslené a manipulující.
    Ale přemýšlím nad tím a možná z toho něco vykřešu. Nakonec, máme se vzájemně něčím vyděsit (předpokládám, že to tak Jerry chtěl), tak zkusím něco z té nálady přenést sem :/
    Markétko, ani já tě zatím nenakopnu... :D :D Nicméně, v mém okolí je několik jedinců, které bych nakopl velice rád... :)
    Já taky trochu stagnuji, v hlavě je všechno vymyšleno, ale psát... Mám asi polovinu jedné povídky z Divokého západu, jen tak cvičně. Pak jsem trochu pokročil v seriálu Sedmdesátá, něco je ještě v hlavě. A ten snímek, který jsem tu předhodil, už mne trochu inspiroval na něco jako detektivka, střihnutá horrorem, odehrávající se v mé milované Anglii plné mlh, bažin a Psů Baskervillských...
    Ale nějak přibývá hodně fyzické práce a přitom se špatně píše... Tak bych nějak potřeboval asi tak jednou měsíčně jednu Bartoničku... B)
    Flaubert
    Pánové, žalostně jste zklamali. :D No nic, musím zburcovat dřímající tvůrčí síly a něco se sebou začít dělat. Na psaní se těším, jen si musím trochu pohrát s nápadem a dát si nějaký ten deadline. Jakmile nemám v hlavě, že musím dokončit do tehdy a tehdy, nic se mnou nehne. ;)
    Jerry, už se těším na mlhavé anglické mokřiny. Taky mě to k tomu táhne.
    Willi, koukáš se na opravdu radostná videa. Na druhou stranu, když to v tobě vzbudilo tak silné pocity, určitě z toho půjde něco vykřesat.
    Mirku, tak napiš aspoň báseň. Minule se ti dost povedla. ;)
    A ano, Bartoničku jednou měsíčně na víkend bych vážně potřebovala na obnovení sil. :D
    Halelůůůja, něco mě osvítilo a nápad je na světě. Zpracování bude nejspíš pokulhávat, ale což, můžu začít psát. Jako vždycky neumím vymyslet nic, co by se vešlo na dvě stránky, tak mi to asi chvíli potrvá. Jak jste na tom? Doufám, že mě v tom nenecháte. :)
    Nenecháme, já už mám ten nápad taky v hlavě, jen mám spoustu myšlenek a žádnou na psaní, nějak je toho moc. B)
    Flaubert
    Jasně, že nenecháme, nicméně bude to opět náročné... Nějak to letos utíká rychleji, než jiné roky. Mentálně jsem ještě někde těsně po Silvestru, s prací tak v únoru, ale loňského roku, a na zahradě to odpovídá sice březnu, ale tomu minulému. Potřeboval bych si sednout na den či dva a jen tak si po papíru poházet pár nápadů, abych viděl, jestli to k něčemu povede. Pak by se to rozjelo a napsáno bych měl za pár večerů. Jenže není ten klid. Furt zvoní telefon, chodí e-maily. A když už nic jiného, tak alespoň dorazí nečekaná návštěva.. :/
    Ale dokud to neudělám, tak vlastně nevím, co mi z toho vyleze - horor, parodie, nebo, obávám se, hororová parodie na parodii na horor... :D
    ...zřejmě mne chodí strašit duch a posílá ho na mně Markéta. Už mi asi podruhé nebo potřetí přišlo do mailu, že něco okomentovala na fóru v plkacím vláknu, ale tam pořád visí poslední plk ode mne...?!
    Anebo mě zlobí přístup na fórum a podsouvá mi neaktualizované stránky? :/
    ...a možná to znamená, že mám máknout na tom worksopu :D
    Willi, totéž se stalo i mně, koukám, Markétka se ozývá a nikde nikdo... :) Jakési internetové strašidlo si nás vybralo. To je tím, že pokoušíme duchy se strašidelným workshopem.
    Ale zase horší by bylo, kdyby nám tam cokoli komentoval třeba Victor Hugo, nebo Alexander Dumas...
    Flaubert
    To nebylo strasidlo, ale ja, jen se z nejakeho duvodu ty komentare vyparily. Netusim proc, zkousim to ted z tabletu. ;) Chtela jsem se jen optat, jak jste na tom a jestli uz tvorite, tot vse. :smiley:
    No, vždyť to říkám... že máme máknout na těch povídkách :D
    Jo, počítače. Ještě si pamatuju dobu, kdy jsem žádný neměl. A strašidla, která mne obcházela, byla čistě bio, bez éček, neměla na mě e-mail a telefonovat jsme si mohli (museli) jen z budky nebo z pošty. A já měl až nechutně moc volného času. Abych se nenudil tak jsem musel jezdit na kole, pouštěl jsem letadla, i do kina jsem šel zabít čas. A to ani nemluvím o tom, s kolika lidma jsem ho proklábosil na kdejaké slezině...
    To teď je to jiné. S pomocí počítačů využiju čas od ranního otevření oka až po pád vyčerpáním zpět do postele. A to taky někdy až ráno...
    Jo, svět je teď politicky korektní, smart, dotykovej a propojenej. Jen si tak říkám, kdy těm výkonným SW aplikacím začneme vadit svou podstatou. Vznikne nějaký antivir, který se utrhne z řetězu a prostřednictvím internetu věcí zlikviduje největší počítačový problém - tu primitivní hmotu, co sedí mezi monitorem a klávesnicí a trousí kolem sebe drobečky...
    ...nějak to na mně poslední dobou doléhá. Asi potřebuju cukr abych zase stačil svému počítači.
    Záměrem nebylo vás strašit, ale namotivovat. Jaksi to nevyšlo. :D
    Zatím mám napsaný začátek a konec, ten prostředek vázne. Jsem na tom tak nějak stejně jako ty, willi, když mám konečně čas k psaní, dokážu tak leda koukat do zdi a v hlavě mi hučí. Propojenost a technologie jsou parádní věc, na druhou stranu je díky nim dostupné všechno na jeden klik včetně bezduché zábavy a stejně tak jsme dostupní i my. Jde to kupředu tak rychle, že jsme si ještě ani nestačili uvědomit, že bychom se s těmi všemi vymoženostmi měli naučit zacházet. Ona není náhoda, že lidí s duševními chorobami je čím dál víc.
    Koukám, že na to přichází řeč čím dál častěji. Že by další téma do workshopu? :D
    Další téma do workshopu? No, budiž... Jako obvykle mám hned nápad. Ale kdybych ho zkusil hodit na papír, rozepne křídla a odlétne tamhle na ten strom, za oknem. A bude se na mne poťouchle šklebit. Když si dupnu, aby se vrátil, udělá dlouhý nos a otočí se ke mně zády. Pak vystrčí tu část své existence, která již nemá ve slušné literatuře místo a posměšně kamsi zmizí. No a nakonec následuje šum prázdné lastury při pohledu do té zdi, jak píšeš.
    Dneska večer bych rád s tou povídkou konečně zahýbal, jen se nemohu rozhodnout, které postavičky v ní použiju. Ovšem nejdřív budu muset zavřít všechna okna a možná i dveře :|
    Téma, duševní choroba? Nádhera, pomalu bych mohl psát podobnou autobiografii... :) Nějak se toho sešlo hodně a pozměnil bych přísloví Inter arma silent musae, na Mezi stresem a nerváky mlčí múzy...
    Minulý týden jsem ráno v půl šesté píchnul na průtahu Libercem, dojel jsem na ráfku až do práce s kouřícím prázdným kolem, pak jsem v dešti a tmě měnil kolo, nové pneumatiky podnik stály šest tisíc. Práce ohavně přibyla, den ze dne víc. A včera se mi povedla podivuhodná věc, služební auto, stojící na kopečku u nákladové rampy u nás v práci a zabrzděné ruční brzdou, najednou sjelo dolů a zlehka se zastavilo o protější plot. Má člověk ještě po tom všem tvořivou náladu? :s
    Flaubert
    No, to je tedy šrumec. Mně dneska nic takového nepotkalo, ale sedím tu už čtvrt hodiny a tupě zírám před sebe. Asi do toho hodím vidle a půjdu se projet na kole. Člověk musí občas vysadit, aby se nezbláznil...
    :)
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Ahoj lidičky, jakpak se máte? Já už se na vás v červnu těším... a na tu pohodičku na Bartoničce.
    Já mám pocit, že už nedám souvisle ani větu natož povídku. Tak jsem moc ráda, že aspoň někomu to funguje a že pisálci ještě nevymřeli.
    Pravda, Bartonička je už skoro za rohem... No, ono nám to s tím psaním moc nejde. A horko těžko se k tomu dokážeme posadit, alespoň podle toho, jak se to tu proměnilo ve stojatou vodu. Doba je taková, snáz by se psal blog než skládala písmenka do zadané povídky :)
    Jé, Lucka je zpátky. Taky se na vás všechny těším, Bartonička je taková utopie. ;)
    Já už skoro finišuju, píšu to už asi druhý týden po kouskách po večerech, ale jsem v takovém prapodivném rozpoložení, že to bude strašný deprés na čtení (omlouvám se předem). A pořád doufám, že mě v tom nenecháte. :D
    Taky v partě vítám Lucku, už jsem si říkal, safra, ještě tak aby na nás zapomněla... :)
    Bartonička je jasná, zaplacená a napevno určená. Taky už se těším na takový pohodový, odpočinkový a vtipný víkend, nějak potřebuji kus relaxace.
    Co se literární tvorby týká, nejde to a nejde. Fakt, domů chodím utahaný jako kůň, práce přibývá a já mám za den v ruce přes tři tuny... >:) Pak jsem rád, že si dám pauzu a múzy šly někam na pivo... :) Ještě tak se přinutím k nějaké oddychové četbě. Poslední dobou mne zaujala Lisa Jackson, série Alvarezová a Pescolliová, jestli to někdo zná. Taková napínavá oddychovka.
    Ale zvláštní je, že třeba moje povídání o chystané Bartoničce má přes třicet přístupů, takže máme někde nějaké skryté příznivce a když někdo z nás uloží novou povídku, hned ji čte docela solidní hromada lidí. Stejně mi vrtá hlavou, proč se tihle utajení čtenáři tak skrývají... zatím jsme tu hlavu, pokud vím, nikomu neutrhli... B)
    Flaubert
    Tak hotovo, workshopová povídka je nahraná. Byl to docela očistec a asi to jde na textu vidět, ale už nemám soudnost a netuším, jestli se to dá číst. Doufám, že vás tím ještě víc neodrovnám, je to docela dlouhé a depresivní. :D
    Lisu Jackson neznám, ale třeba na ni někdy narazím. Já teď louskám osmý díl Outlandera Written in My Own's Heart Blood, což je pořádná bichle, ale je fajn se večer vypařit z reality. Tlusté knihy mě baví čím dál víc (třeba Kingovo To, Svědectví nebo Pod kupolí, série Outlander, moje nejoblíbenější kniha Jonathan Strange a pan Norrell, HP a Fénixův řád...), protože si v nich nějakou dobu pobudu a je to o dost intenzivnější zážitek než třísetstránková knížka. Ale jen pokud je ta bichle opravdu dobrá, napínavá a zajímavá. ;)
    Myslím, že jsou to možná jen boti nebo na stránku nakoukne někdo z nás (třeba já jsem nakukovala několikrát, protože jsem zapomněla termín). Nebo se možná někdo ze zvědavosti mrkne, ale nechce s námi mít nic společného. Nechápu proč. :D
    Markétko, jsi jednička, tvoje dílo vypadá dobře. Přečtu až budu mít trochu klidu. Já jsem, ostuda jedna, ani nezačal... :'( :'(
    Budu se fakt muset přinutit, dostat to z hlavy do stroje.
    A třeba se nás ti, co sem nakouknou, bojí, když tady zveřejňujeme takové strašidelné obrázky.
    A mně se dnes stalo, že jsem přivezl obědy do školky, kde byly na dvoře přichystané děti k procházce. A bály se mne, že prý přijel bubák... :)
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.