Plkám, plkáš, plkáme.

1474850525359

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 421
    ale slibuju, že tu na vás občas aspoň mrknu ;)
  • williwilli Komentářů: 501
    Zdá se, že září je zabiják múz. Ty moje jsou tak spráskané, že už ani nepláčou. Snad se z toho během příštího týdne vymotám a zkusím je počochnit nějakým nápadem do workshopu...
    Ovšem napadá mě další, teď filmová, replika. Tentokrát na mně: Vlk taky sliboval...
    :#
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Jé, tak já jsem se taky neztratil, jen jsem poztrácel veškerou inspiraci... Mám nápadů dost, ale vůbec se mi do díla nechce... :'( Ale asi se zase přinutím. Kromě toho už delší čas zápasím s jakýmsi hnusným nachlazením, které ještě přiživuji v pracovním procesu. Víkendy jsme teď dost často trávili na hradech, zámcích a klášterech...
    Dobrá, zajímavý workshop, možná, že se přinutím něco sesmolit, i když to bude zaručeně, jak je u mne zvykem, pořádná hloupost. Do konce října, říkáte... inu, uvidíme.
    Jinak mám ještě dobrou zprávu, na messengeru se mi ozval Vojta, co jako děláme, tak jsem ho hned zaangažoval na příští sraz. Že už je to měsíc, co odešel od své partnerky, tak jsem mu dal úkol, na příští Bartoničku přijet s novou partnerkou...
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 729
    Helemese, Jerry je zpátky. Doufám, že se k nám připojíš, jinak se s willim tak nehorázně vychválíme, až to hezký nebude. :D
    Ach jo, někdy mě napadá, jestli vlastně stojí za to pořád se za něčím hnát, vydat veškerou energii v práci a pak ve volném čase regenerovat, abychom zítra mohli zase pracovat. Nebo mi něco uniklo a nastala nějaká velká pracovní epidemie? :D
    Vojta zverbován na další Bartoničku, super. Nebo je řeč o nějakém jiném srazu? ;)
    Jsem zpátky i proto, že jsem nikdy neodešel... :-) Samozřejmě, pokud múzy dovolí, připojím se, už mne napadla jedna taková nehorázná pitomost...
    Markétko, toť přímo filosofická otázka, ale hnát se za něčím a pracovat je nutné, abychom mohli vydělat nějaké penízky, a za ně potom regenerovat... Pracovat se asi musí... Inu, pro mne to už ode dneška znamená pouze 192 pracovních dní, pak už jsem rentiér...
    Samozřejmě, jedná se o Bartoničku, však už se mi Bartoníčkovi ozvali, jestli se zase napřesrok uvidíme... >:)
    Flaubert
    Tedy mám černé svědomí, že se neozývám, ale opravdu teď dřu bradou v zemi... slušně řečeno. Myslel jsem, že se z toho už vysekám, ale ještě se mi to přehouplo do začátku října.
    Takže bych zkusil zaprosit, jestli bychom si nedali termín místo na konec října do půlky listopadu. Inspirace by byla, reálné výstupy zatím nula...
    Tedy s tou inspirací je to tak trochu u mně složitější. Když už vím jaké dílko bych zasáhl svou kreativitou, tak zjišťuji že ta se v následujícím okamžiku vypařila, stopy za sebou nezanechala... Prostě bych se do toho potřeboval ponořit víc, ale nemám podmínky.
    Jsem rád, že se Jerry ozval, už jsem si dělal starosti. A on si zatím cestuje po krásách vlasti a stříhá metr :D
    Takže to už budeme tři a v tom případě jsme schopni i hlasovat ;)
    Vojtovi držím palec, ať se mu daří a jestli mě do té doby neklepne pepka, tak ho rád na Bartoničce uvidím.
    Jak to vlastně bude? Jaro nebo konec léta? Mně se ten jarní termín z řady důvodů docela líbil.
    Neboj, willi, jsem OK... Dík za starosti. Ale ochořel jsem jen lehce a to nachlazením, na jednom víkendovém pobytu jsme byli ve vířivce a museli jsme přímo z ní projít přes jakýsi dvorek. A nezůstalo to bez následků. Myslím, že netřeba dávat pevný termín, i já mám problém s tvorbou. Nicméně nápady se objevují a zase mizí, už před mým duševním zrakem defilovalo hodně oblíbených literárních postav. Ale nápad je to dobrý a výživný. :)
    Vypadá to, že podle různých náznaků soudím, že ten červnový termín se docela zalíbil. Není to problém, prostě se sjedeme v červnu, viděl bych to na nějaký víkend ve druhé polovině měsíce. Ale zatím je čas na úvahy, Bartoníčkovým se ozvu někdy v zimě. B)
    Flaubert
    Já bych právě nějaký termín dala, nebo nenapíšeme nikdo nic. :D Sama si dávám deadline do konce října, protože pak se budu celý listopad účastnit NaNoWriMa a absolvovat další (možná z marných) pokusů napsat knihu. :D Nějaký nápad na workshop už mám, tak uvidím, kam mě to zavede.
    Červen byl fajn, takže kdyby byl volný termín, jsem určitě pro. :)
    Vidíte, právě o tom mluvím. Možná je to filozofická otázka, ale pro samou práci už nemáme energii žít i život mimo práci. Asi je něco špatně. :D No nic, nechám to být. Hodila jsem to sem jen pro zamyšlení..
    Tak já mám povídku do workshopu v hlavě, včetně mé oblíbené literární postavy, jen se nemůžu dokopat k tomu, vytvořit nesmrtelné dílko. Ale budu se snažit. Ono je ale pravda, že když má člověk těžkou fyzickou práci a k tomu musí ještě přemýšlet a řešit pracovní problémy, nějak mu mizí inspirace a chuť do literární práce. Myslím si, že kdyby můj oblíbený Lee Child musel rozvážet obědy a tahat denně tuny jídla v rukou, asi by nesepsal tolik knih s Jackem Reacherem. :) Už se těším, až to všechno zapíchnu, odevzdám klíče od služební dodávky a budu se věnovat svým koníčkům. Už to mám za 274 pracovních dnů... ;)
    Asi opravdu svoláme Bartoničku na červen, i za mne je to skvělý termín. Tak se jim brzo ozvu, aby s námi už počítali.
    Flaubert
    Tak on nakonec bude Jerry s povídkou první hotový :)
    Já mám paradoxní situaci - napadl mě nápad, ale do žádného příběhu s všeobecně známými postavičkami mi nepasuje. No, uvidím, kam s tím...
    A červen se mi taky líbí ;)
    Nebude, willi, nebude... Ještě nevymysleli program, který by myšlenky převáděl přímo do textu. :)
    JInak dobrá, i nám červen vyhovuje. Co byste řekli, dobří lidé, třeba termínu 14. - 16. června? My na konci června letíme do teplých krajin, tak by se to hodilo.
    Flaubert
    Já už mám skoro hotovo, jen si to ještě jednou projít. Nějak jsem ale zakrněla, lezlo to ze mě jak z chlupatý deky a vůbec mám pocit, že už nějak neumím psát spontánně. Snad se do toho během NaNoWriMa zase dostanu. ;)
    Až bude ten můj prapodivný výtvor hotový, založím rovnou vlákno pro náš workshop, ať máte svoj povídky kam nahrát. :)
    Za mě může být, takhle dopředu mám v diáři volno, takže si to ráda vyhradím na Bartoničku.
    Já si termín značím a už se těším. Jinak co se spontánnosti týče, tak já tak maximálně spontánně usnu u práce nebo jídla, jak jsem utahanej...
    Takže tichá závist, já to ještě nemám napsané ani v kostře, natož abych vychytával poslední chyby....
    Markétka je králem našeho fóra... <3 Já jsem na tom asi tak stejně jako willi, ještě jsem na dílo ani nesáhl... :'(
    Flaubert
    Tak už jsem napsal Bartoníčkovým, ať s námi předběžně počítají na ten víkend 14. - 16. června 2019. Tak čekám, že mi to potvrdí a klidně se už můžeme domlouvat... Je to sice brzo, ale my už máme zajištěnou dovolenou třeba až na příští srpen... B)
    Takže, přátelé, můžeme pomalu sepisovat jakousi prezenční listinu... :D
    Flaubert
    Králem fóra jsi odjakživat ty, Jerry. Fušovat do řemesla ti nehodlám! :D
    Workshopové vlákno jsem založila a nahrála svůj výtvor. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou. :)
    Se mnou můžete na Bartoničku počítat. ;)
    Markétko, já a král... >:) Dobrá, domluvíme se, že já jsem král a ty královna... ;)
    Nenechám tě ve workshopu samotnou, už mám napsán první odstavec...

Flaubert
    Tak se domluvíme, že jsem král a ty královna... :smiley:
    Koukám na to dílo, jen jsem ho tak proletěl, protože k Harry Potterovi mám jaksi ambivalentní vztah. Ale dobrý, takový dlouhý a čtivý traktát, jsi šikovný autor, paní Rowlingová má konkurenci. O to víc se tu stydím, že jsem napsal svého dílka jen první odstavec a ještě o něm přemýšlím, že to udělám trochu jinak... :'(
    Flaubert
    upraveno 27. říjen 2018
    Tak dobře, králi, i když Vlaďce o tom radši říkat nebudeme. :D
    První odstavec je lepší než žádný odstavec. Už se těším, co napíšeš, a jsem zvědavá, jaký příběh ses rozhodl poctít svou fanouškovskou povídkou. ;)
    Ha, já a konkurence Rowlingové. To ani ve snu, i když snít si o tom nechám ráda. :D
    Takže, přátelé, přeposílám e-mail, který jsem před chvílí dostal.
    Dobrý den,

děkujeme za e-mail. Tedy.. vy jste ale nedočkaví :-) Ale to je dobře. Potvrzujeme Vám předběžnou rezervaci v termínu 14. - 16.6.2019.

Během února se nám prosím ozvěte. Kdyby měl náhodou někdo zájem o tento termín dříve, ozveme se Vám a domluvíme se na záloze.

Mějte se krásně a zdravíme zbytek skupiny! :-)

Bartoničkovi

Tak a je to. :)
    Flaubert
    Markéta: Tak to asi nevydržím a přečtu si tvůj příběh dřív, než dopíšu to svoje. Neměl bych, abych neopisoval, ale potřebuji nakopnout... :D
    Jerry: Dík za dobrou zprávu, poslední dobou jich moc nedostávám. Takže já už se těším a pokud se nic nesemele, tak my budeme zase v klasické sestavě.
    Super, je říjen a Bartonička na příští léto už je zamluvená. Díky, Jerry. Asi jsme je tou dychtivostí překvapili. :D
    Willi: Klidně čti, i když nevím, jestli zrovna můj výtvor je motivační. Třeba pomůže přečíst si originál díla, na které se chystáš psát fanfiction. ;)
    No, originály mám rozečtené dva a asi začnu i třetí. Jinak HP mám pročteného snad dvacetkrát, všechny díly. Mám ovšem klasický Hollywoodský problém: krize tématu...
    Ale já to dám, jen nevím, kdy do mě vrazí ta správná múza!
    Tak mne nějak Harry minul, asi už jsem nebyl v tom správném věku... B)
    Nicméně, moje dílko už pokročilo na několik odstavců, Literární postava už se mi tam objevila a jak to skončí, zatím nevím ani já. Ale dopíšu to! >:)
    Flaubert
    To moc ráda slyším, Jerry. Už se těším, až moje povídka dostane společnost. Je tam chudák osamělá. :)
    Já byla právě v tom šťastném věku jedenácti let, když jsem četla první knihu, a s Harrym se doslova vyrůstala. Perfektní načasování a perfektní dětství. ;) Ale každá generace má nějaký takový příběh - Verneovky, Mayovky, Rychlé šípy, rodokapsy... Jsem zvědavá, jaké dílo jste si vybrali. ;)
    Já teď píšu každý den po večerech, padám u toho na hubu (doslova), ale držím se. Dneska bych měla dosáhout 15 tisíc slov. Vůbec netuším, co dělám, ale zatím si užívám improvizování a překvapování sebe sama. Po devíti dnech mám pocit, že se mi píše snadněji, ale o kvalitách celku pochybuju.
    Přeju pohodové psaní a doufám, že brzy budu mít co číst! :)
    Tak už jsem zase popolezl, dílko se rodí... Markétko, jsi hrdina, přinutit se denně k takovému objemu slov, na to bych asi neměl.
    A máš pravdu, načasování typu knih k věku je hodně důležité, moje dětství bylo opravdu to, co jsi tam vyjmenovala. A zvláštní, třeba Vinnetoua jsem znal skoro zpaměti a po letech jsem se do něho nemohl začíst.
    Jo a na internetu jsem našel jednu opravdu strašidelnou fotografii, která by mohla inspirovat náš další workshop, ale nechávám si ji v záloze, až se popereme s literární postavou... :D
    Flaubert
    Taky už ťukám do klávesnice. Mám už úvodní stránku a asi budu hodně překvapený, co mi z toho vyleze.
    S tím začtením se po letech... Mám podobnou zkušenost, jako Jerry. Ale ono je to taky o duševní pohodě. Před lety jsem se zkusil znovu začíst do do Rychlošípáků a nešlo to. Pak, když byla Lea malá, jsem jí je začal číst. A když jsem viděl, jak tomu propadla a začala shánět ježka v kleci, šlo to najednou znovu. I na čtení musí být motivace.
    Možná to je i klíč pro úspěšného autora. Když nedám motivaci čtenáři, aby četl moje dílko, nezáleží na tom, jak moc mě bavilo to psát. Nikdo to číst nebude ;)
    Willi, tak jsem tě předběhl, vypotil jsem nesmrtelné dílo do workshopu... :D Už dlouho mi něco podobného nedalo takovou práci.
    A napsal jsi opravdu zásadní věc.Musíš prostě myslet na čtenáře, který bude tvoje dílo číst. Psaní může bavit jakkoli moc, když nezaujmeš toho, pro koho to píšeš, jsi v troubě a můžeš plnit šuplík... >:) To je i kámen úrazu dost velkého počtu lidí, kteří zkoušejí něco napsat. Vezmeš text, po prvním odstavci se v tom ztratíš a po druhém to čtení odložíš...
    Flaubert
    Koukám, jsme vůbec živí, nebo všichni pisálci umřeli? :)
    Flaubert
    Jé, já si ani nevšimla, že už jsi přidal svoje dílko do workshopu, Jerry. Asi ještě počkám na Williho a pak si všechno přečtu. :)
    Já ještě žiju, ale tentokrát píšu každý den a nemám čas o tom mluvit (takže je to úplně opačný stav než obvykle). Doufám ale, že i vy ostatní ještě dýcháte a máte se dobře. :D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.