Plkám, plkáš, plkáme.

1252628303160

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Děcka já nestíííháááám :) Takovejch novejch věcí se tu objevilo a já nemám ani čas si je přečíst. Musím dohnat těch deset dní, co sem nemohl pořádně používat ruce, ale pak si hned pročtu všechny novotiny na fóru :)
  • williwilli Komentářů: 517
    Tak to ti přeju, aby bylo vše co nejdřív O.K. A že nic nestíháš - jestli tě to potěší, nejsi v tom sám. A to musím ještě poslat daňové přiznání a zaplatit.

Proč pořád musím stíhat věci, které nechci, a na ty věci, o které stojím, mi nezbývá čas....
    Willi: daně má naštěstí na starosti poradce, to bych už to fakticky nezvládal :D

Jinak přátelé, s tradičním čtvrtletním předstihem jsem otevřel novou diskuzi :) http://www.forum.renenekuda.cz/forum/srazy-souteze-setkani/kvetnovy-sraz-v-praze

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,785
    Koukám, jsem jeden z mála aktivních autorů a přispívatelů... Smutné. jak říká willi, musíme promazávat soukolí fóra.laugh

Takže jsem vložil druhý díl svého díla Věže a uvidím, jak to dopadne, jestli si dám ještě nějaký třetí díl a efektně dílo zakončím. Teď mám choutky trochu jiné, hnout s westernem a přihodit ještě jednu uklidňující kapitolu Radkovi.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Dobří lidé, chtěl bych upozornit na zajímavou akci, kterou René rozjel na svých stránkách. Přihodil tam docela obyčejný obrázek z metra a vyslovil přání, napsat k němu krátký příběh do 1000 znaků. Ten obrázek je ve své obyčejnosti opravdu inspirativní a já jsem si dovolil něco k němu napsat. Nechcete to zkusit taky?

Tak nevím. Plno lidí a já jsem sama a venku nahoře nade mnou je taky uplakané počasí. Tome, možná máš pravdu, že nám bude lépe každému zvlášť, ale já jsem opravdu smutná, smutná jako dnešní listopadový déšť. Ne, nebudu truchlit, život jde dál, ale nezapomenu na tebe, na naše první setkání a vlastně ani na to poslední.

Třeba se jednou znovu setkáme na našem místě v Central parku, kde jsme si kdysi povídali o té věčné a nekonečné lásce a spřádali odvážné plány do budoucna…

Neohlédne se. Vypadá smutně a zároveň jakoby očekávala něco nového a krásného. Mám vstát, třeba jí uvolnit místo na sedadle a pak jí třeba říci, jak jí to sluší a pozvat ji na něco šíleného, třeba na řetízkový kolotoč, který postavili na Manhattanu? A pak bychom mohli na kávu do Starbucks a zkoušet se na chodníku vyhýbat padajícím kapkám deště.

Ne, nepůjdu za ní. Určitě má doma manžela, děti a smutná je proto, že si zapomněla deštník a že má nízké boty a nabrala si do nich vodu z kaluží.

Měj se dobře, neznámá krásko…
    Flaubert
    Taky jsem si to zkusil. Je to u cvičení pod zadanou fotografií... Nějak mi daly múzy sbohem, tak se dostávám do tempa jen s potížemi. Potřeboval bych nějakou motivaci a taky pohnout prací.
    Willi, dobrý! Na to že jsi bez inspirace tak se ti to docela povedlo. Zajímavé, že jsi to situoval do londýnského metra, a já zase do New Yorku. Ale ta fotografie je fakt inspirující, já na ni kouknul a hned jsem měl v hlavě, co k tomu napsat.
    Flaubert
    Děkuju za pochvalu. Poslední dobou na ní nárok moc nemám. No nic, musím se víc snažit.

Mě napadl Londýn prostě proto, že jsem tam svého času metrem dost najezdil. Na rozdíl od tebe, mě fotografie sice taky okamžitě oslovila, ale nápad musím nechat pár dní uzrát. Nikdy to nenapíšu tak, jak mě to napoprvé napadne.

Každý podle svého gusta. Tak to má asi být...
    Samozřejmě, nápad musí uzrát, to je bez debat. Ale tady, pokud bylo omezení na tisíc znaků, to ani moc k uzrávání nebylo, spíš takový okamžitý nápad. Ale pravda, nápady se nosí v hlavě delší dobu, pokud jde o nějaké rozsáhlejší dílo. Já už jsem si založil jakýsi nápadník, kde mám co stránka, to budoucí povídka. A občas se tím prohrabu, připíšu nějaký nápad a nebo něco škrtnu.  Copak, plány jsou, ale nějak pokulhává ta realizace.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Tak pánové a dámy, další dvě kapitolky "Černého jezdce".

Mimochodem, musím se přiznat, že tenhle příběh už je dávno - dávno - dávno napsaný, akorát mi trvá, předatlovat ho do PC. wink

Zatím je to jen doslovně přepisovaná verze z rukopisu, (psala jsem to, když mi bylo nějakých třiadvacet - jsem dobrá, co? laughTakže je už to hodně staré.laughlaugh )

Korepetice a nezbytné úpravy budou následovat až někdy. On ten čas letí nějak čím dál rychleji, tak nevím.

The world needs more cowboys.
    Dobrý! Takže jsi to dílko psala někdy před deseti lety, že? smile

Vychutnal jsem si ho, samozřejmě, ten věk na tom není nijak znát, určitě bych to trochu poopravil, ale to jsou detaily, moc se mi to líbí. 

A s tím časem jsme na tom asi stejně, taky bych tvořil, ale řekne mi někdo, kdy?smile Přitom zrovna westerny je docela pochoutka a příjemný relax. Uvidíme, s něčím jsem už začal, Salmu potěším, pokud to dokončím...

Flaubert
    Tak, konečně trochu klidu, abych si přečetl další dvě kapitoly. Paráda. Pokud tam něco je k opravě, jsou to prkotiny. Jsem našponovanej jako kšandy a prosím o pokračování...
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Kindle od Amazonu je zlo.

"Kup mě! Kup mě!" křičí barevné obálky na Amazon Store.

"Tak se podívejme. Dolar a čtyřiadvacet centů za šedesát stránek... um, tohle zkontroluju... wow, kvalitního obsahu, který mě zajímá? Kupuju."

*se zvukem boooing přichází email s dokladem o koupi. Otevírám čtečku a začínám honbu za informacemi*

o tři měsíce později

"Vojto... kroť se... už máš přečtených 133 knížek, kup třeba jednu za týden, ne tři denně," našeptává vnitřní hlas.

"Ticho hlase, čtu si."

To je jak týden nejíst a pak přijít do obrovské haly, kde jsou všude jen švédské stoly. A když by to jednomu nestačilo, tak je mají i v prvním patře. A druhém. A na půdě.
    Kouzlu čtečky jsem propadl už před třemi lety. Ale mám možná výhodu v tom, že dokážu opakovaně číst určitý výběr knih, které mě drží... Spíš mě mrzí, že některé staré knížky mám jen v papírové podobě a nemůžu si je tak snadno vzít s sebou na služebku nebo na dovolenou.

Někdy si chci projít jen pár kapitol, jindy mě popadne mlsná a prolítnu celou knihu za pár večerů. A na to je čtečka ideální.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 735
    Ach, čtečky. ;) Na Kindle nedám dopustit na cestách, je to neocenitelná věc, protože dřív jsem s sebou na dovču tahala tři bichle. Někdy se ale bojím, že se mi u moře ve 40-ti stupňovém vedru můj přístroj rozpustí. laugh Doma si ale vždycky čtu z papírových knih, mám ráda jak voní a tak vůbec, mají prostě atmosféru. ;)
    Salmo, pořád bojuji se svoji krátkou povídkou z Dalekého Západu, denně mi to hodí tak tři věty... cry

A to mám ještě rozepsané další... Chybí inspirace a i lidi se nám tu jaksi rozutekli. Smutné...confused
    Flaubert
    Myslíš, že další kapitola "Černého jezdce" tě posune v inspiraci?

Pokud ano, tak sebou budu muset zkrátka hodit smile

Ale přece nebudeme závodit... smile

Ale já, čím víc tu svoji povídku píšu, tím víc mi naskakují další nápady, tak se mi to utěšeně rozrůstá.
    Flaubert
    Jerry: Nakukuji sem každý den a všimnul jsem si, že i ostatní. Ale nějak nikdo nic nepřihodí. Třeba já pak mám problém sem něco napsat, protože si tu připadám jako grafoman, co čmárá po bílých stěnách... Asi by to chtělo nadhodit úderné téma - probudit pospolitost z jarní únavy. Oheň v Mikově krbu taky uhasnul... Určitě ale nemá smysl si téma uměle vymýšlet. Spíš tak co přinese život. Mně v poslední době párkrát zvedla žluč cenzura - skrytá, "dobře míněnou" motivací poháněná, ale v konečném důsledku stejně blbá, jako všechny ostatní cenzury. Šlo ale spíš o politiku, tak to sem nechci tahat. Ačkoliv dá se vůbec napsat dobrá kniha, která má politický podtext a není to jen ideologický balast?

Salma: Já si rád přečtu pokračování - takže jestli ho máš, tak za mne určitě ano. Šmodrchám si svůj příběh o trpaslíkovi a už začínám vidět na konec. Pak bych se chtěl vrátit ke kouzelníkům. Když vidím, že někdo píše a pokračuje ve svém příběhu, tak mně to dost motivuje.
    Děcka tak jsem si našel chvilku abych napsal :) Nějak teď nestíhám, furt pendluju mezi Prahou a Plzní a nevím už odkud vlastně jsem :)

Willi: hele, já přitopím v krbu a ty nahoď téma, to s politickým balastem není špatný zamyšlení :)
    Mike: Mám obavu, aby to vůbec někoho oslovilo. Něco o autocenzuře se tu už objevilo - "...mám nebo nemám užívat jména konkrétních měst...", atd? "...Mám strach, aby se někdo nenaštval..."

A co když se dnes zakazují knihy, které sice napsali pochybní autoři - mocnáři a kazisvěti, ale ony obsahují jejich způsob myšlení, ideály, které je popoháněly. Jsem skálopevně přesvědčený, že kdybych dnešním středoškolákům položil vedle sebe ideály fašismu a demokracie, drtivá většina by zvolila fašismus jako lepší systém, pokud by na tom scházely nálepky se jmény.

A proč?

Protože díky cenzuře a zákazům jsme dospěli do stavu, kdy se fašismus zaměňuje s rasismem a antisemitismem. Proto mohli také čeští fašisté před cca dvěma lety dlouhodobě pokojně demonstrovat před úřadem vlády a za přítomnosti kamer pořádat "popravy politiků". Při tom de facto kopírovali jistého A.H. v době počátků jeho boje o moc.

A možná je to dobře, že se o tom neví, protože jen málo kdo se k nim přidal... Já nevím, má smysl se o tom bavit, psát příběhy? Pomohla někomu "Válka s mloky", aby se probral? Čte to dneska někdo? Chtěl by to někdo číst?

Dá se to vůbec napsat tak, aby to dneska někdo četl?

Zná někdo takovou knihu? (nově napsanou...)

Není lepší věnovat čas pěstování kedluben?
    MIke, to pendlování já znám, za svého mládí jsem takhle podobně pendloval mezi Libercem a Prahou, konkrétně Ďáblicemi... Ale jak začne láska lézt moc do peněz, je to zlé... laugh

Válka s mloky se mně osobně líbí i dnes a čas od času si ji přečtu. Jenže, on to je jiný problém, dnešní středoškoláci jsou docela jiní, než jsme byli my a jejich zájmy jsou někde docela jinde. Myslíš, že by dnešní mládež šla bránit hranice jako v roce 1938? Nedávno jsem četl knihu o mobilizaci a hrozně jsem ty kluky a jejich nadšení obdivoval. 

A kniha s politickým podtextem... Napsat se dá, ale jde spíš o to, jestli bude úspěšná a jestli ji dnes někdo bude číst. To asi nevyřešíme.

Já ztuha pokračuji s povídkou z Divokého Západu a v hlavě nosím nějaké další náměty.A chci napsat kapitolu o Radkovi, když už má v sobotu svátek, tak aby si na něho někdo vzpomněl... smile Chci ho uklidnit, aby se třeba někdo chytil, škoda to dílo nedokončit. Už to, co jsme dali dohromady, četlo několik lidí a všichni docela chválili, že to je zajímavé a ani není znát, že se na psaní podílelo víc lidí. Tak abychom si to nezkazili.
    Flaubert
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Ahoj :)

Vím, že je to malinko mimo téma, ale kamarád mi poslal odkaz na zajímavou brigádu, která by někoho z vás mohla také zajímat (já si před odevzdáním diplomky opravdu nemohu přibírat další práci, už teď zanedbávám i své vlastní psaní). Jinak ale zní moc lákavě ;) https://webtrh.cz/299417-hledame-nekoho-psani-clanku-oblasti

Jíťa =o)
    Zní to dobře, Jíťo, ale jsem na tom stejně jako ty. Respektive bych měla makat na diplomce a místo toho dělám na novém projektu, který má do diplomky hodně daleko. A odměna formou knih? Asi bych je pak neměla kdy číst. Už teď čtu stylem "pár odstavců před spaním, dokud nepadnu". laugh
    Tak je to správné, studenti poctivě studují a my pracující poctivě pracujeme, nikdo nemá čas na psaní nesmrtelných děl... laugh

Flaubert
    A pak všichni umřeli a neštěkl po nich ani pes...
    Ale jo, snažím se psát a pořád píšu, jen to asi nebude nesmrtelný dílo. Nejspíš to bude, jak říká Salma, vydáno posmrtně. laugh
    Posmrtné vydání, to zní velice důstojně...wink

Tak jsem udělal radost Salmě a zvěčnil ji ve svém díle, teď se zkouším věnovat trochu opomíjenému Radkovi a vytvořit ještě kapitolu. Dobří lidé, přečetl jsem si všechno, co jsme zatím dali kolektivně dohromady a věříte, že to není vůbec špatné? Asi by to zasloužilo někam to dotáhnout, když už jsme se tak rozepsali.

A až dodělám, mám něco v hlavě, bude další nesmrtelné dílo... embarassed
    Flaubert
      Tak mám zase pár chvil si pročíst fóru. Přátelé, vězte, že i když nemám čas pravidelně přispívat a poslední dobou nemám čas ani nasvou tvorbu, nezanevřel jsem na vás a mooooc se těším na květnový sraz, kdy vás (nebo aspoň některé) uvidím! A snad se mnou přijede i moje (mám zakázáno říkat přítelkyně), sama čas od času vášnivá pisálkyně a básnířka. Snad ji zlanaříme, aby se i ona přidala do našeho hvězdného týmu :D
    Tak, jen další upozornění, dobří lidé. 

Chvíli jsem nechal Radka a náš Společný příběh uležet, jestli se třeba někdo nechytne. Ale nechytnul se, tak jsem přihodil další pokračování.

Třeba někomu nahraju na další tvorbu, bylo by mi líto, že takhle rozjetá práce by skončila jen tak ve vzduchu.

A tak čtěte a tvořte! laugh

Teď mám rozepsané jedno malé dílko z prostředí stárnoucích trampů...wink A v hlavě toho je...

Tak se, vážení a vzácní příznivci, přátelé a kamarádi, pusťte do díla, jaro je tu a múzy zase vyletěly do světa!
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.