Plkám, plkáš, plkáme.

1242527293060

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Vojta: druhou čtečku, aby nebyla chuděra sama :D 

Willi: já den před vánocema rozebíral troubu :D Táta tam při mytí nádobí rozlil nějakou vodu a začala vyhazovat pojistky :D Takže já měl taky veselo :D

Na letošní rok toho máme nachystáno hodně. Nejmíň dva srazy, možná i tři (nechte se překvapit) a taky velkou spoooustu workshopů, takže to uteče jak voda :D

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Willi: díky smile hodil jsem tam teď tu blbůstku, která mě napadla u doktora.

Mike: jj, bude mít sestřičku a obě je nafutruju knížkama, ať nemají hlad laugh

Jinak to vypadá na super workshop, jsem zvědavý, jak se toho kdo zhostí.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,785
    Jejda, tři srazy a spoousta workshopů, kde na to má pracující člověk brát čas...

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 735
    Ale zní to skvěle, pamatujete, jak jsme vždycky po srazu všichni inspirovaní a nakopnutí k psaní? Čím víc, tím líp. laugh
    Copak o to, takové nakopnutí bych potřeboval hodně často, takovou nějakou mechanickou nohu... laugh 

A na srazu, tam se múzy přímo rojí...
    Flaubert
    Takže, dobří lidé, rád bych s Vámi všemi oslavil svoji první tisícovku příspěvků a zároveň vyjádřil dík všem, kteří moje občas nesouvislé řeči četli a nezešíleli z toho.wink

Díky, že jste četli řeči jednoho staříka...laugh

A taky, dobrá zpráva, jednu stupidní povídku jsem vymyslel, sepsal a odeslal. Pěkná hloupost... Nakonec, uvidíte...
    Flaubert
    Teda Jerry, tys mě fakt nakonec dostal :) Gratuluju, ty staříku :D Na srazu tu tvoji tisícovku řádně zapijeme :)

Dále bych si vás dovolil pozvat do nově založené sekce Debatní kroužek, kde se můžeme oddat intelektuálním rozpravám o jsoucnu a nejsoucnu a všech těch divných výrazů :) Nové fórum najdete v Členské sekci.
    Ano, rád zapiju, nicméně s přibývajícím věkem už mi asi začne více chutnat mléko, bylinkový čaj, eventuálně prášky zapíjené vodou...laugh

Dostal jsem tě proto, že jsem více upovídaný až ukecaný a mám zvrhlou vlastnost, stále se k něčemu vyjadřovat.

Stupidní povídka je na světě, nyní jsem ve chvílích tvůrčího nadšení v práci na dalších dílech, zkouším další Radkovo pokračování a potom asi čtyři další věci, střídavě podle chuti.
    Flaubert
    Jerry, ty jedeš. Opožděně gratuluju a těším se na zapíjení, i když to bude třeba jenom mlíkem! wink Jinak ráda slyším, že pilně píšeš. Docela tě obdivuju, že dokážeš pracovat na několika různých věcech zaráz. Já jsem pohlcená jednou věcí a do ničeho jiného se radši nepouštím. Už tak jsem dost mimo a místo v reálném světě pořád pobývám v tom svém imaginárním. laugh
    Nějak se mi daří, přeskakovat z tématu na téma a podle momentální nálady psát, co se mi chce. Založil jsem si jakýsi pamatovací sešit a každý nápad na povídku tu má svoji stránku. A pak, když přijde inspirace, si značně neuspořádaným rukopisem připojuji poznámky a  momentální nápady. Docela mi to funguje...

Budu si muset poznamenat, že na Bartoničku musíme nakoupit nějaké mléko, ať je čím připíjet.wink

Rád bych častěji pobýval v imaginárním světě, nicméně, tvrdá realita na mne útočí neustále ze všech stran...
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 517
    Jo realita. V mém případě často až nereálně absurdní.

Stupidní povídka je dopsána. Ještě zítra poslední autocenzura a pak... Docela mě zajímá, jak to kdo uchopil, protože tohle mě tedy potrápilo. Vlastně to moje snad ani povídka není.
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211

Musím se pochlubit!

Přestože si myslím, že jste tady mnohem lepší psavci a v podstatě je to ode mne velká drzost, oficiálně jsem vypustila do světa jedno své dílko. Nedělám si žádné velké ambice, vím, že to není dokonalé, ale prostě jsem to tak nějak jednoduše udělala. A proč ne, že? Do šuplíku jsem psala už fakt dlouho. Vyšlo to jen jako e-book a koho by to zajímalo, může kouknout:

Romantický western – „Zapomenout na lásku“

http://www.databook.cz/zapomenout-na-lasku-2817

Podotýkám, že je to první díl a druhý bude snad brzo následovat.

Komu se líbí titulní stránka, můžu dát kontakt na autorku. Úplně náhodně zareagovala na moji výzvu na facebooku dívčina ze Šternberka a tohle z toho vzešlo. Koukněte na odkaz. No řekněte, není to nádhera?

The world needs more cowboys.
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Gratuluju! smile

Takže jsi to ty, včera jsem na tvou knížku zcela náhodou narazil při hledání už nevím čeho a přemýšlel jsem, jestli tě mám prásknout nebo ne laugh
      Jé, Salmo, veliká gratulace. Nemýlím li se, jsi první, z našeho kolektivu, komu něco vyšlo a to si zaslouží nemalé oslavy. Doufám, že se dostavíš na jaře na sraz, ať to můžeme zapít :)

BTW, tu autorku obálky znám. Jen od vidění, ale znám :) Konec konců, jsme oba rodáci ze stejného města :D 
    Mike, vyšlo to jen proto, že jsem si to zaplatila laugh

A vidíš, jak je svět malej! Zkrátka, ze Šternberka jsou jen samí talentovaní lidé! Teda, já znám jenom dva a oba talentovaní jsou.

Představ si, že ta dívčina je navíc narozená ve stejný den a měsíc jako já. Akorát je o čtvrt století mladší. Tomu říkám vesmírný humor. Pak že náhody.

Jinak - ne že bych chtěla dělat reklamu, ale to vydavatelství je super. Krásný webovky, reklama na facebooku. Knížka byla na trhu přesně 9 dní od prvního emailového kontaktu.  Prostě spokojenost. Doporučuju!
    To je prostě super, Salmo, přeju, ať se knížce daří. ;) Westernů už na trhu moc není, takže vlastně nemáš skoro žádnou konkurenci a tvoje dílko je ukrutně originální. Kdo ví, třeba z toho bude bestseller. smile

Jinak ta obálka je opravdu luxusní. Až někdy něco kloudného dopíšu, kontakt na slečnu ze Šternberka si určitě vezmu. wink
    Já už Salmě gratuloval na FB, takže už bych se opakovalo, ale je to úspěch! A teď hurá objednávat dílo!

Já to říkám pořád, prostě šikovné děvče... laugh
    Flaubert
    Mimochodem, chtěl bych upozornit na jakéhosi virtuálního tiskařského šotka, který mi umazal kus mého stěžejního stupidního díla v našem workshopu. Proto jsem si tam dovolil vložit povídku kompletní, aby obecenstvo nebylo ochuzeno o klasickou pointu.
    Flaubert
    Já už jsem si říkala, Jerry, že to má nějaký divný konec. Ale pak jsem si pomyslela - zkrátka stupidní povídka, co čekat. A ono ejhle! Má to pokračování. A zdařilé smile
    Jasně, ono to vypadalo, že ta stupidnost spočívá v tom, že nenapíšu konec... wink

V každém případě jsem chtěl použít něco upírsky stupidního a to se povedlo.

Flaubert
    Koukám, nějak jste zapadli sněhem, dobří lidé... Poslední povídka před měsícem a k tomu ještě ta moje... Tak do díla!

Flaubert
    Já si teď zase dávám pauzu od Bratrstva, tak se možná vrhnu na další pokračování pustiny :D Uvidíme, jak bude čas. Jsem teď docela vyčerpanej, přes vánoce jsem nestihl dopsat požadovaný počet kapitol a tak jsem doháněl teď v lednu a nějak jsem se přetáhl :)

Pauza je samozřejmě nutná a plánovat si, kolik toho kdy napsat, to jsem nikdy nedělal. Pravda, zlenivěl jsem... smile

V každém případě jsem na tvoje díla hodně zvědavý.

Flaubert
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Ahoj přátelé! Hádejte, kdo si po extra dlouhé pauze zase našel cestu zpátky do známého prostředí? laugh No, trošku se stydím, že jsem se tady tak dlouho neobjevila, bohužel když už se mi dostává volného času, radši relaxuji, odpočinku jako by nebylo dostatek embarassed

A koukám, že se i něco událo! Salmo, gratuluji k vydání knížkywink No a chystám se přečíst si ony stupidní povídky, to může být pěkná legrace.

No a abych se taky pochlubila, tak zpět k hlavnímu důvodu, proč jsem se vrátila. Samozřejmě je psaní nezbytnou součástí mého života, ale přehnala se emoční krize, fáze psaní depresivních básní a dokonce několika písní a povídky se trošku z mého repertoáru vypařily. Tak jsem vytáhla jednu z léta a poslala ji na soutěž. A od Daniely Fisherové se mi dostalo té pocty, že moji povídku ocenila v kategorii 14-18 let hlavní cenou. Tak jsem si říkala, že bych vám ji taky mohla předhodit, jestli to bylo oprávněné laugh
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

Jé Míša, kdopak se nám tu probral ze zimního spánku :) Tak vítej zpět. A moc gratuluju! Asi tu na fóru zavedeme nějakou síň slávy, nebo tak něco :)
    Na jednu stranu se asi zimní spánek hodil laugh trošku toho odpočinku a hodně přemýšlení a práce na knížce je znovu v plném proudu smile
    o psaní jinak...

• JitkaJitka Komentářů: 146
    Velká gratulace tobě a dodatečně i Salmě :)

A těm co mají rozepsaná dílka, ať jsou stejně úspěšná jako ta holek ;)

Já se momentálně flákám - sice jsem dopsala povídku do Vidoucích, ale nyní mě čeká hromada zkoušek a práce na diplomce. 
    Míšo, pokud ta oceňovaná povídka byla ta, kterou jsem ti chválil, aniž bych věděl, že ti ji už pochválili ti chytřejší, tak fajn, stála za to. 

Doufám, že se tu objevíš častěji!
    Flaubert
    Takže jsem opravil kousek svého San Felipe podle rad williho, měl pravdu, prokouklo to. A teď se asi pustím do jakéhosi westernového povídání, ať v tom Salma není sama.

Flaubert
    Inu, pokusím se objevovat se častěji, když čas a energie dovolí :) každopádně si tak říkám, že bych zase mohla zkusit i napsat nějakou povídku, k tomu jsem se už dlouho nedostala. Tak vám třeba brzy něco předhodím :D
    o psaní jinak...

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.