Nové fórum

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 25. červenec 2013 v Archiv
Tak jsme se konečně dočkali. Já vím, trvalo mi to déle, než jsem sliboval, ale lepší pozdě, než nikdy.
Fórum ještě není ani zdaleka hotové, ale je funkční. V nejbližších dnech můžete očekávat spoustu skvělých vylepšení. Jako třeba:

-SZ, neboli soukromé zprávy mezi uživateli.
-Hodnocení&Díky, dvě skvělé pomůcky. Zatímco pomocí hodnocení můžete ohodnotit kvalitu příspěvků, pomocí Díky můžete vyjádřit svůj dík samotných uživatelům, třeba za pomoc, či hodnotný příspěvek.
-Rich Editor, který nahradí stávající editor příspěvků. Funkcemi se vyrovná MS Word a plně podporuje jeho formátování. Takže už žádné zdlouhavé úpravy příspěvků a rozhozené formátování.
-Sledovat&Odebírat, to jsou další dvě užitečné funkce. Díky sledování vám neunikne žádný nový příspěvek, na hlavní straně se vám v přehledné tabulce zobrazí sledovaná vlákna zatímco funkce Odebírat je identická se sledování příspěvku z předchozího fóra, tedy zasíláním emailů.
-Ankety a hlasování, to nejspíš mluví samo za sebe. Registrovaným uživatelům dá možnost vytvářet ankety a hlasování na svých vláknech.
-Překlad stránky do češtiny bude asi běh na delší trať, je tam více než 600 frází a systém překladu a schválení není zrovna nejdokonalejší. Ale dnem i nocí na tom usilovně pracuji. Bude-li se někdo chtít zapojit, může na http://glotpress.simple-press.com/projects . Registrace je bezplatná a postup jednoduchý. Stačí zvolit dané téma, zvolit jazyk a pak už jen překládat a překládat. Pro nás je priorita Simple:Press Theme, všechny čtyři, ale nebudu vám bránit v překladu i dalších součástí pluginu.

To je zatím asi tak vše. Máte-li nějaké nápady či připomínky, neváhejte a piště sem http://www.forum.renenekuda.cz/forum/novinky-a-aktuality/pomozte-s-vyvojem/. Nakonec, děláte to i pro sebe, ne? :-D

Komentáře

• renenekudarenenekuda Komentářů: 94
    Předem: Díky Mikovi za obrovskou práci, kterou tady udělal (a snad ještě udělá). :)

A teď k věci: Jsem taky nadšen z nových změn a mám obrovskou radost, že se to tady rozvíjí. Na druhou stranu bych chtěl rozvinout jednu veřejnou debatu o hodnoceních příspěvků – já jsem z mnoha důvodů proti. Vždy je lepší vše vyjádřit slovem, než něco shrnout do počtu bodů (hvězdiček, koleček či něčeho jinýho). S funkcí „Dík“ nemám problém.

Otázka na závěr: Co vy na to? ;)
    Boss
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 695
    Taky se přidávám s velkým díky Mikeovi, fórum vypadá skvěle! Připojím se a pomůžu alespoň s překladem (až zjistím, jak na to). ;-)
    S hodnocením hvězdičkami problém nemám, i když by bylo dobré přidat i pár slov, proč ten a ten příspěvek dostal tolik hvězdiček. Přece jen se vždy najde spousta jedinců, kteří nepochopí systém hodnocení a myslí si, že nejlepší je dát jednu hvězdičku a ne pět. Pak se to odrazí na celkovém výsledku. Ale jako orientační hodnocení... proč ne. ;-)
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    To MarketaR: Markét, překlad je hrozně jednoduchý. Na stránce http://glotpress.simple-press.com/ se registruješ(zdarma) a pak už jen zvolíš tu potřebnou sekci a vrhneš se na překlad. Vždycky vybereš frázi k překladu a objeví se přehledná tabulka. Já vytvořím zvláštní topic, kde budou odkazy na to, co je potřeba přeložit, aby jsme překládali každý něco jiného. Dnes nebudu mít moc času ale v sobotu se na to vrhnu.

René: po tom, co jsi mi to vysvětlil, souhlasím. Ale teď to zkus vysvětlit těm rozzuřeným davům, které si hvězdičky přály :-D
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 94
    Napíšu o tom článek. :)
    Boss
    Tak už vím, co a jak, tak alespoň něco přeložím. V pondělí mizím na dovču, kde budu bez internetu, ale o víkendu se pokusím přispět. ;-)
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
      Tak si užijte dovolenou, paní redaktorko. A hlavně se nám v pořádku vrať :-) A přivez nám opičku!
    Děkuju. ;-) A opička bude! :D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.