Úvod knížky - zaujal by?

upraveno 27. září 2011 v Povídky
Zdravím,
odvážím se a napíšu sem úvod knížky z kurzu Jak psát knihu, tak mě, prosím, neukamenujte :)

Netušila, že jedna krátká věta mohla zabránit osudové ztrátě. Bohužel nebyla vyslovena.
Probudila se do mrazivého rána. Kdo by kdy tušil, že tima v Praze může být tak chladná a opravdová. A to byl, prosím, téměř konec března. Roztáhla závěsy a dostal se jí pohled na zataženou oblohu. Jen aby opět nechumelilo! Napadlo ji a rozhlédla se po zasněžených keřích a stromech. Někde v mlze zahlédla i nákupní centrum, které měla naproti přes silnici. Ještě před týdnem by si zasněženou Prahu snad spletla s ladovskou zimou, ovšem teď už ne. Včera pršelo a přes noc dozajista mrzlo. Usuzovala tak, protože několik lidí spadlo na namrzlém chodníku.

Komentáře

• BambulkaBambulka Komentářů: 3
    Mě tedy zaujal, zajímá mě, co se stane dál. Jen bych ráda podotkla - tima v Praze - tam má být tma nebo neznám nějaké slovo? ;)
  • Já myslím, že tam má být zima, ne tma.

Také mě zajímá, jak to bude pokračovat, takže potřebná dávka tajemna tam určitě je.
    Jen mi trochu neladí obrat "dostal se jí pohled". Co třeba: "otevřel se jí pohled" anebo úplně prostě "pohlédla"?

Dočkáme se tu i nějakých dalších odhalení nebo si budu muset koupit knihu? :-)
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Zajímavé. Co se asi stalo? :D
    Toť otázka. Doufám, že se objeví další příspěvky. :)
    P. S. Taky si myslím, že tam má být zima...
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• ArvariArvari Komentářů: 12
    Mě popravdě navnazuje spíš první věta. Ale zas musím říct, že začátek mě rozhodně od čtení neodrazuje... :D
    A jo, t, z, to je hned vedle. Se mi taky stává pořád. :D
    Jinak tu větu s pohledem bych formulovala buď jako 'dostalo se jí pohledu' nebo 'naskytl se jí pohled'. ;)
  • Ano, má tam být zima :) Tma v zimě v Praze ráno je taky, ale ta zima tam je :)

Ten pohled nějak přeformuluji :) A díky za příspěvky :)
  • Asi jsem hnidopich, ale něco mi nesedí na větách:

Kdo by kdy tušil, že zima v Praze může být tak chladná a opravdová. A to byl, prosím, téměř konec března.

Jestli je tu zima myšlena jako roční období, tak téměř na konci března už je jaro. A jestli je zima myšlena jako stav počasí resp. teplota, pak mi nepřijde nic neuvěřitelného na tom, že když je chladno, tak je chladno.

• Dobrý den.Rozhodl jsem se že sepíši svůj životopis.Je jako každý jinýa předci je jiný.Jen nevím jak dál.Jsem asi v polovině,a potřeboval bych poradit .Chci se vyvarovat zásadních chyb.Kdo poradí a nebo dá kontakt na osobu s kterou bych mohl spolupracovat? Dík za odpověď na e mail adresu.
  • Mě to moc nezaujalo. Spíš ale jde o styl vyprávění. Je to na můj vkus moc popisné a kromě první věty mi to nic zásadního neslibuje. Spíš by to chtělo čtenáře ještě malinko navnadit, třeba tím, že pochopí o jaký žánr na příštích 100 nebo 200 stránkách půjde. Horor? Detektivka? Romantika? Sociolgická studie? Jsou věty, co zabíjí i laskají - a život umí změnit všechny.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.