ŠŠílený pletař Sam

PeggyPeggy Komentářů: 6
upraveno 3. březen 2013 v Povídkář
Zadání: šílený pletař, koupelna, téma: Štěstí přeje statečným

Jmenuji se Sam. Šíleně rád pletu a jsem taky trochu šílený. Aspoň to o mně říkají. Proč? Protože si pro pletení nejradši vybírám malé temné místnosti. Třeba posledně jsem pletl ve špajzu. Jindy zase v převlékací kabině na koupališti. Pletu všechno možné – šály, čepice, ponožky, svetry -, ale nic si z toho nenechávám, vše rozdám. Moji příbuzní už jsou zaplaveni mými dárky, proto teď upletené věci nacpu do pytle a odnesu do kontejneru charity. Zažívám při tom štěstí z dávání.
Momentálně pletu v koupelně spojené se záchodem – to má své zřejmé výhody. Možná se ptáte, proč mám takovou zálibu v pletení a proč zrovna v tak malých prostorách. Vysvětlení nacházím ve svém dětství. Když jsem byl malý, maminka za mě chtěla mít holčičku, proto jsem místo autíček dostával panenky a místo střílení z praku jsem se naučil různé ruční práce. Nejradši jsem měl pletení.
Když jsem něco upletl, maminka mě vždy pochválila. Avšak když jsem zlobil, dostal jsem na holou a zavřela mě do sklepa, než mě to přejde. Plakal jsem a bál se, později jsem přestal a cítil jsem, že si to zasloužím. Snažil jsem se proto maminku co nejvíc potěšit, a tak jsem pletl.
Maminka loni umřela. Pro mě však žije dál – v mém srdci. Představuji si, že ji stále mohu potěšit, že se usmívá z nebe, když vidí, co všechno upletu a že se sám potrestám, když zlobím. Raději se trestám preventivně. Ukazuji mamince, že jsem statečný(á), a proto i šťastný(á).

Komentáře

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Úplně ho vidím, veliký brýle, začínající pleš, chodí ve starým vytahaným svetru, maminčin mazánek, který se nedokázal vymanit z jejího vlivu. :-D

Je to hezký téma, nestálo by za pokus ho trochu více rozvést? :-D
  • PeggyPeggy Komentářů: 6
    Díky, povídky zatím píšu spíš kratší (přečte si je tak víc lidí), ale pouvažuju o tom.
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Jo to znám. Na jednom nejmenovaným foru jsem dostal 10 odpovědí ve stylu: Jéé, to je dlouhý, to nebudu číst. :-D
  • PeggyPeggy Komentářů: 6
    Ano, jak to není celou dobu napínavý, lidi to ne(pře)čtou.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.