Ilustrace a artefakty

SeinsoSeinso Komentářů: 16
upraveno 27. leden 2013 v Obecná diskuze
Píšu a baví mě to. Jenom mi schází nějaké zhmotnění příběhu. Mít nějaký artefakt, nebo něco podobného, co by mi pomohlo k jasnější představě. Párkrát jsem si kreslila ilustrace, ale s vlastními ilustracemi člověk nikdy není úplně spokojený. :) Chtěla bych se zeptat jestli si knížky ilustrujete, nebo máte nějaký artefakt spojený s příběhem. Pokud ano koupili jste si ho, vyrobili, nebo byl od začátku inspirací pro váš příběh? Děkuju

Komentáře

• anetakrotkaanetakrotka Komentářů: 2
    Ahoj Seinso,

já si ráda své psané výtvory ilustruji, vždy po kapitole nakreslím něco, co ji vystihuje a připomíná. Dělám to ráda, je to takové zpestření a odpočinek.

A popravdě řečeno, jak píšeš o artefaktu, ani by mě nenapadlo nějaký mít či chtít, ale jak nad tím přemýšlím, bylo by fajn mít něco hmotného, co připomíná vlastní napsané dílo :).
  • Já si ilustrace dělám, protože jak už tady bylo psáno, pomáhá mi to se s dějem a postavami více sžít. A co se artefaktů týče, mám jich spoustu ze stejného důvodu. Některé jsem si koupil, jiné jsem si vyrobil a pár jich ke mně přišlo tak nějak ,,samo,, :D
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Ahoj,

krásný námět na diskuzi tohle téma :)

Já kreslit neumím, ale spolupracuji s lidmi, co ano. Kreslí mi hlavně postavy, protože (asi byste se divili) já sama jako autor o nich píšu a vůbec netuším, jak vypadají.
    Taky pracuji se šikovnými lidmi na dalších věcech - teď si chystám nechat vyrobit od kamaráda uměleckého kováře meč jedné z mých postav, sehnala jsem si holčinu, co mi ušije kostým ve stylu oblékání jiné mé postavy, můj bratránek studuje geografii, takže s ním zase sedáváme nad mapou a vymýšlíme podobu světa, aby fungoval logicky. Jinými slovy je toho spoustu a pro mě to k tomu neodmyslitelně patří. Je skvělé, když člověk může sledovat, jak jeho svět ožívá nejenom v písmenkách a myslí čtenářů. Čili plně rozumím tvé potřebě mít něco takového taky. Dělá to z psaní lehce dražší koníček, ale pokud tím žiješ, není co řešit.

Jíťa ;)
  • SeinsoSeinso Komentářů: 16
    Ahoj,
    Děkuju za komentáře. :) Nevim jestli se dostanu tak daleko abych si mohla vyrobit meč, ale musí to být hrozně krásný. Já si dělám artefakty sama, jen si dokupuju materiál, ale moc toho nemám. Ale hodně kreslim i mapy. Největší problém mi ale dělá obloha. Mám tam totiž jiný čas a chci ty planet mít co nejvíc přesně....
    Ahoj ještě jednou.

To jsi dobrá, že si ty mapy kreslíš sama. Já bych si to bez odborné pomoci asi netroufla. Je tam tolik věcí, co jde pokazit.
    To, že to chceš mít co nejvíc přesně, je jen dobře. Ale dávej na to pozor. Je to dvousečné. Čím víc to budeš mít detailní, tím víc se najde rejpalů, kteří ti do toho budou šťourat. Mluvím ze zkušenosti. Mám ve svém světě třeba "blbé" otroky. Člověk by řekl nic zvláštního, ale už se našli lidé, kteří začali: "A jak máš otrokářský systém zabudovaný do ekonomiky?" nebo "Máš tam osobní otroky - jaké mají výhody oproti ostatním otrokům? Když ho někdo zabije jen tak na ulici a zaplatí ti úhradu škody, je to v pořádku?" (Byla to narážka na to, že v minulosti to bylo v pořádku, ale já v tom příběhu potřebuju, aby se tohle jako běžně stávat nemohlo.) Nicméně asi chápeš, co tím myslím. A to byl jen jeden příklad a ještě ten méně "šťouravý". Tak jen abys na to když tak byla duševně připravená a nezaskočilo tě to ;)

Jitka =o)
  • SeinsoSeinso Komentářů: 16
    To je právě jedna z věcí ktrý se bojim nejvíc, že tam bude 1001 nepřesností a chyb, který si někdo když bude chtít najde. Ale já popravdě ani nevim jestli budu publikovat . Každdopádně jsem teď zjednodušila hodně věcí, tak s nima není tolik problémů. Hledala jsem si i program na dělání map- nic jsem nenašla :). Ale z toho co píšeš tady, nebo v jiných diskuzích je vidět že už hodně publikuješ a tak si na chyby musíš dávat kvůli čtenářům pozor, to je výhoda nás začátečníků :) ale koneckonců čtenáři nejsou to hlavní proč píšu nebo dělám mapy. Děkuju za radu :)
    Koukám, že působím asi víc důležitě, než tomu tak doopravdy je :D Vedu sice blog, ale k nějakému publikování v podobě knihy to má ještě hodně daleko. To, že na tom pracuju do detailů spíš souvisí s mou povahou a lidmi, které mám kolem sebe.
    Programy na mapy jsem taky hledala a výsledek je, že jsem si raději našla právě nějakou pomoc na to. Mapy, které mám, vznikly vesměs nákresem od ruky a pak jsem je nascanovala do PC a dala člověku, co umí ve Photoshopu, aby si trochu pohrál :D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.