Vesmír a pozitivní mylení

AlexkaAlexka Komentářů: 1
upraveno 23. říjen 2012 v Povídky
Dostala se mi do ruky knížka, díky které bych měla být šťastná. Půjčila mi ji kamarádka. Půjčila mi jich několik.
Jednou jsme si povídaly o tom, jak se nám ten náš život vyvíjí úplně jiným směrem, než bychom si představovaly. A že se nám to nelíbí a je načase s tím něco udělat. K tomu mi pomůžou právě tady tyto knížky, které představují jakýsi návod na šťastný život.
Za všechno prý může pozitivní myšlení a já jsem teď podle kamarádky hodně negativní. Až si to přečtu, budu vědět jak na to. Je to přeci návod.
Začala jsem v ní nejprve listovat, hned první věta, na kterou mi padl zrak, mě zaskočila. „Nenadávejte.“ Proč? Říkám si. Vždyť se mi pak uleví. Další odstavec byl o tom, že se mám usmívat. Jo, jasně, ale k tomu snad musím mít důvod, ne? Přece když mi bude někdo nadávat, nebo mi bude něco vyčítat, tak se na něj nebudu usmívat jako idiot. Ještě by si mohl říct, že jsem nenormální. Knížku jsem zavřela a sáhla po další.
V té se zase psalo, že člověk si přitahuje věci z vesmíru. Přitahuje si je tím, že na ně jen pomyslí. Je jedno jestli jsou dobré, nebo špatné, prostě ho něco napadne a vesmír mu to přihraje. Nepředstavitelné, to je tak snadné! Řekla jsem si: chci tamten nově postavený byt za čtyři miliony v centru města. A ono nic! Zavřela jsem i tuto knížku a další už radši nečetla.
Jenže to s tím pozitivním myšlením mě chytlo a já začala hledat na internetu. Mimo jiné (to mě opravdu zaujalo) prý vždycky najdete místo na zaparkování. Musíte si držet tři prsty na levé ruce a pro jistotu si říkat: „Myslím pozitivně, zaparkuju.“ Mě to rozesmálo, ale možná to funguje. Jenže to já nevím, já to nezkoušela.
Na netu jsem taky zjistila, že pozitivní myšlení není pro každého. První krok prý zvládne každý, je to například to, že si řekne: Budu bohatý. Jenže pak následuje proces, který už každý nezvládne. Musí se totiž začít snažit, aby byl bohatý. Musí se učit, musí na sobě pracovat, hledat cesty k tomu vysněnému bohatství. Už nebude mít volné večery, nebude se koukat na televizi …
Na základě těchto informací mě napadlo, že já už vlastně pozitivně nějakou dobu myslím. Ani o tom nevím. Začalo to tím, že jsem se přihlásila do školy, nic neobvyklého. Ale já ji taky dokončila, což prý tak obvyklé není. Takže až mi zase kamarádka řekne, že jsem negativní, už vím, co jí odpovím. Že se určitě budu spoléhat jen sama na sebe.
Kdoví co by mi, při mém štěstí, ti zelení mužíčci přihráli.

Komentáře

• Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Skvělý!!! Perfektně vystiženo. Taky to znám. Pár metrů knih o pozitivním myšlení se mi povaluje v poličce :-D
    A realita - pořád nic :-D
    The world needs more cowboys.
  • Sabjor VasilkovaSabjor Vasilkova Komentářů: 33
    Zahoď skepsi. Pokud chceš skutečně psát, piš.

viz
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.