Normo stránka

upraveno 26. srpen 2013 v Kurz: Jak napsat knihu
Ahoj,do online kurzu tvurciho psaní jsem se chtěla zapojit už dříve,ale nějak jsem nestíhala.Ted se chci přihlásit a ještě než tak účiním,chci si něco objasnit.Co jsou to normostránky? Děkuji předem za radu.Také mám ještě jeden problém.Nevím kde se mám zaregistrovat do kurzu,nevím na co mám kliknout.(A twiter nemám)

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,528
    NOrmostrana je norma, která se používá v rukopisech. V podstatě je to počet úhozů na jednu stranu rukopisu.

Jak docílit normostrany v MS Office word:
    • 1 NS = 1800 znaků (30 řádků po cca 60 úderech, včetně mezer).
    • Řádkování 1,5.
    • Velikost písma 12 nebo 14.
    • Okraje 3 cm z obou stran, 2,5 cm shora a zdola.
    • Text zarovnat do bloku (viz stejnojmenná funkce na horní liště Wordu).
    Do kursu tvůrčího psaní se zaregistruješ na www.renenekuda.cz

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Ahoj Eli. Normostrana je tzv. "standartizovaná" stránka, která se používá jako jednotné měřítko délky textu. V ČR je to 1800 znaků včetně mezer. Používá se například pro výpočet ceny při copywritingu

Ve Wordu jde nastavit a to následovně:
    • Velikost písma 12-14 (ideálně Times nebo Arial)
    • řádkování 1,5
    • okraje 3cm z obou stran a 2,5 cm se shora a zdola
    • zarovnat text do bloku
    Na kurz se můžeš přihlásit na následující adrese http://www.renenekuda.cz/kurz-jak-napsat-knihu/ nicméně s blogem jsou teď nějaké potíže a René je do konce měsíce mimo ČR. Nicméně, když budeš sledovat toto fórum, včas se dozvíš, kdy bude web zase v pořádku.
    *výbuch smíchu* hahaha...jsme asi nějak duševně propojeni smile
  • Moc děkuju,konečně už vím co to znamená.

A jak jsi/ste říkal o tom kurzu,tak já ale myslím ten emailový Kurz:Jak napsat knihu ( http://www.renenekuda.cz/kurz-jak-napsat-knihu/ ) .Nějak se mi to nedaří,nevím si s tím rady.
  • Miku děkuju laugh Takže jestli sem to pochopila dobře,budu si muset ještě nějakou tu chvilku počkat.Tvojí odpověd jsem si přečetla až poté co jsem odpověděla,nevšimla sem si jí laugh Forum určitě sledovat budu
    Ano, bohužel, těch problému je teď víc a René se vrací až koncem měsíce. Zatím si ještě užívej prázdniny smile A vítej u nás!
  • I tak je blog skvelý.

Prázdniny užívám laugh Do konce měsíce zbývá už jen pár dní. Děkuju,ale nejsem tu úplně nová,jen mám asi jiné jméno laugh
    V tom případě tě vítám na novém fóru laugh A kdo že to jsi? smile
  • EliskasEliskas Komentářů: 29
    Jsem Eliška smile A dokonce jsem objevila i svoje staré jméno,takže jsem tu opět jako Eliskas ,tedy doufám laugh
    No paráda smile Tím odpadá nutnost registrace smile 
  • EliskasEliskas Komentářů: 29
    To je dobře laugh Při registraci povětšinou něco zblbnu nebo mi dlouho trvá než přijdu na jméno laugh
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,528
    Tak šup, Eliško, jsme zvědaví, pošli něco...laugh My jsme tu hodní a  jakž takž normální...wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.